Wodór powinien odgrywać najważniejszą rolę w procesie transformacji energetycznej w Unii Europejskiej – podkreślał Frans Timmermas Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej ds. Europejskiego Zielonego Ładu podczas drugiego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2020. Corab i Fronius widzą w tej technologii bardzo duży potencjał. Corab od lat inwestuje w innowacyjne rozwiązania na rynku. Solhub opracowane przez Fronius ma szansę zyskać dużą popularność na rynku nie tylko polskim, ale również zagranicznym.

Energetyczna rewolucja w Polsce trwa od kilku lat. Fronius i Corab to znane i sprawdzone marki w branży fotowoltaicznej. Właśnie ogłosili współpracę dotyczącą wykorzystania zielonego wodoru.

Według Fransa Timmermasa Unia Europejska chce, by do 2024 roku powstało 6 GW mocy w źródłach odnawialnych, które będą przeznaczone do produkcji wodoru, do 2030 roku moce te wzrosną do 40 GW. Timmermans zaznaczył, że Polska ma ogromny potencjał rozwoju wodoru.

fot. CORAB Sp. z o.o.

Wykorzystanie zielonego wodoru pozwala na zrównoważone rozwiązanie w zakresie mobilności i energetyki. Fronius Solhub jest kompleksowym połączeniem instalacji fotowoltaicznych, produkcji zielonego wodoru do tankowania samochodów, magazynowania energii i w razie konieczności zamiany na energię elektryczną i cieplną.

„Zielony wodór stanowi zarówno zrównoważoną alternatywę dla paliw kopalnych w zakresie mobilności, jak i potencjalne rozwiązanie do długoterminowego magazynowania energii odnawialnej. Z tym przekonaniem już od dwóch dekad badamy i opracowujemy rozwiązania związane z wodorem, aby stać się liderem innowacji w tej dziedzinie.„ – Maciej Piliński, Dyrektor sprzedaży Fronius Polska

Corab i Fronius widzą w tej technologii bardzo duży potencjał. Corab od lat inwestuje w innowacyjne rozwiązania na rynku. Solhub opracowane przez Fronius ma szansę zyskać dużą popularność na rynku nie tylko polskim, ale również zagranicznym.

„Od lat inwestujemy i rozwijamy innowacyjne rozwiązania. Połączenie instalacji fotowoltaicznych i zielonego wodoru idealnie wpisuje się w naszą strategię. Niezmiernie nas cieszy, że pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem inwestorów. Trwają pracę nad przygotowaniem pierwszych dużych projektów.” – Henryk Biały, Prezes zarządu Corab.


Data publikacji: 2020-09-17

Podobne technologie i poradniki


31.10.2023 | Energia ekologiczna
Cemex Polska zawarł z firmą Statkraft długoterminowy...
22.09.2023 | Energia ekologiczna
Zbudowana w dzielnicy Połęże (wschodnia część Gdańska)...
29.06.2023 | Energia ekologiczna
Wraz ze wzrostem popularności instalacji PV, na...
14.06.2023 | Energia ekologiczna
Instalacja fotowoltaiczna jest rozwiązaniem, o które najczęściej,...
22.05.2023 | Energia ekologiczna
Panele fotowoltaiczne dobieramy koncentrując się na ich...
27.02.2023 | Energia ekologiczna
Kupując systemy montażowe pod panele fotowoltaiczne wybieramy...
21.12.2022 | Energia ekologiczna
Firma RECA SOLAR zbudowała instalację fotowoltaiczną na...
26.08.2022 | Energia ekologiczna
Wysoka jakość i pełne bezpieczeństwo Profesjonalne podejście...
14.07.2022 | Energia ekologiczna
W niepewnych czasach warto postawić na bezpieczne...
19.01.2022 | Energia ekologiczna
Zapotrzebowanie na energię elektryczną w gospodarstwach domowych...