Intensywny rozwój rynku fotowoltaicznego obejmuje coraz więcej regionów globu, nie dziwi więc fakt, że również w naszym kraju dostępnych jest coraz więcej produktów renomowanych marek. Panele fotowoltaiczne AE Solar – firmy uznawanej za jedną z najbardziej innowacyjnych na rynku europejskim – od niedawna dostępne są również w Polsce. I jak to często bywa – wkraczając na kolejny rynek, renomowany niemiecki producent znalazł tu sobie równie znanego i godnego zaufania partnera – firmę Alter Energia Sp. z o.o.

Firam AE Solar została założona w roku 2003 w niemieckim mieście Königsbrunn przez trzech braci: dr Aleksandra Maiera, Waldemara Maiera i Victora Maiera. Od początku działalności niemiecki producent jasno sprecyzował swoje cele, stawiając na wysokiej klasy materiały i komponenty. Dziś panele fotowoltaiczne AE Solar są synonimem najwyższej jakości. Wytwarzane są na cenionych na całym świecie, zautomatyzowanych liniach produkcyjnych, a cały proces kontrolowany jest przez niemieckich inżynierów, którzy testują każdy moduł i nadzorują jego powstawanie, począwszy od lutowania, aż do pakowania.

fot. ALTER ENERGIA Sp. z o.o.

W ubiegłym roku firma uruchomiła w Europie nową fabrykę o powierzchni 10000 m². Powstają tam panele fotowoltaiczne AE Solar o mocy 500 MW rocznie. Są to moduły poli i mono PV, wykorzystujące ogniwa PERC według europejskiej listy materiałów trafiających na rynek amerykański i unijny. Linia produktów obejmuje również modele z przezroczystym arkuszem tylnym, komórkami bifacial i technologią Smart Shading Resistant Free-Spot Free.

Całkowita roczna zdolność produkcyjna AE Solar wynosi ponad 1 GW (fabryki w Gruzji i Chinach), ponadto prężnie rozwijająca się firma ma też plany dalszej ekspansji w najbliższej przyszłości, choć już teraz producent jest obecny w ponad 70 krajach na całym świecie.

Partner biznesowy o nieposzlakowanej opinii to podstawa

Tak wielki potencjał firmy oraz doskonała jakość oferowanych przez AE Solar paneli fotowoltaicznych wymusza na producencie staranne dobieranie sobie partnerów biznesowych w różnych krajach, którzy pozwolą na dalsze umacnianie pozycji lidera. W Polsce wybór padł na firmę Alter Energia Sp. z o.o., która jest jednym z pierwszych autoryzowanych dystrybutorów tej marki na rodzimym rynku. Z kolei dla zarządu firmy Alter Energia jest to kolejny krok do budowania w Polsce solidnego i opartego na etycznych podstawach rynku fotowoltaiki, który bazuje na najwyższych standardach, bezpieczeństwie i wydajności.

Panele fotowoltaiczne AE Solar

Jako firma wyznaczająca kierunki rozwoju branży energii słonecznej, AE Solar stawia na innowacyjność i nowe technologie fotowoltaiczne. Pracuje nad nimi zespół badawczo-rozwojowy, którego ciągły wysiłek i badania pozwalają AE Solar dostarczać produkty o najwyższej jakości. W rezultacie firma z powodzeniem opracowała pierwszy na świecie inteligentny, odporny na zacienienie bez punktów zapalnych moduł PV do masowej produkcji.

fot. ALTER ENERGIA Sp. z o.o.

W modułach fotowoltaicznych bez punktów zapalnych opracowanych przez AE Solar pomiędzy poszczególnymi ogniwami zastosowano diody bypass (obejściowe), aby uniknąć konsekwencji zacienienia. Są one zainstalowane pomiędzy każdą komórką obejścia PV (Poly, Mono, Double Glass, Bi Facial), przez co każda z nich jest chroniona przed gorącymi punktami i efekt zacienienia jest zredukowany, co znacznie zmniejsza straty mocy wyjściowej modułu PV.

Innowacja zastosowana przez AE Solar w panelach fotowoltaicznych wywiera taki sam efekt, jak trzy diody obejściowe w puszce przyłączeniowej standardowych modułów, ale jest o wiele bardziej skuteczna, ponieważ dla 72 komórek są 72 diody, a dla 60 komórek jest 60 diod. To zapobiega przegrzaniu komórek i wydłuża godziny wytwarzania w standardowych farmach słonecznych oraz ułatwia konfigurację instalacji (testowane przez Fraunhofer CSP).

Takie rozwiązanie jest o wiele prostsze niż jakakolwiek inteligentna elektronika i optymalizatory, które są stosowane do tych samych celów. Jego atutem jest też atrakcyjna cena, o wiele niższa niż w przypadku innych, komercyjnych technologii, a zarazem mniejsza awaryjność i wyższa wydajność.

Jako autoryzowany dostawca paneli fotowoltaicznych AE Solar, firma Alter Energia Sp. z o.o. oferuje moduły fotowoltaiczne odporne na zacienienie, wolne od punktów zapalnych, które osiągają do 30% większą moc wyjściową w porównaniu do standardowych modułów fotowoltaicznych w rzeczywistych warunkach. Dostępne są moce od 260 W do 385 W, co pozwala dopasować rozwiązanie optymalne do różnego zapotrzebowania klientów.


Data publikacji: 2020-04-01

Podobne technologie i poradniki


03.12.2021 | Energia ekologiczna
Przez ostatnie kilka lat systemy fotowoltaiczne na...
14.11.2021 | Energia ekologiczna
Bezpośrednie ogrzewanie prądem jest bardzo opłacalne, gdy...
25.10.2021 | Energia ekologiczna
NASZA REALIZACJA W MIEJSCOWOŚCI PIASECZNO, ZAGOSPODAROWANIE CAŁEGO...
27.08.2021 | Energia ekologiczna
Panele są jednym z kluczowych elementów instalacji...
28.06.2021 | Energia ekologiczna
Według danych Polskich Sieci Elektroenergetycznych zainstalowana moc...
28.06.2021 | Energia ekologiczna
Panele fotowoltaiczne to inwestycja, która zwraca się...
28.06.2021 | Energia ekologiczna
Ekologia odmieniana jest dziś przez wszystkie przypadki....
11.03.2021 | Energia ekologiczna
Pod koniec 2020 w Polsce funkcjonowało ponad...
17.09.2020 | Energia ekologiczna
Wodór powinien odgrywać najważniejszą rolę w procesie...
11.09.2020 | Energia ekologiczna
Moduły bifacjalne to słowa, za którymi kryje...
02.09.2020 | Energia ekologiczna
Dlaczego w zestawie solarnym moc falownika (inwertera)...