Owocna współpraca nauki z biznesem

Stały monitoring instalacji fotowoltaicznej, nadzór nad produkcją energii elektrycznej, wygodne narzędzia online – to tylko ułamek możliwości, jakie dają autorskie rozwiązania opracowane przez ekspertów z firmy Alter Energia z naukowcami. Spółka, jako jedna z nielicznych firm z branży fotowoltaicznej, opiera swoją działalność na modelu biznesu 7S McKinsey. Efekty tej konsekwentnie realizowanej strategii są spektakularne, bo Alter Energia uznawana jest za pioniera w zakresie wdrażania innowacyjnych metod zarządzania przedsiębiorstwem na rodzimym rynku.

Monitoring instalacji fotowoltaicznej

Alter Energia Sp. z o.o. to przedsiębiorstwo, które stawia na dynamiczny rozwój oraz współpracę nauki i biznesu. Jednym z podstawowych działań podejmowanych przez spółkę są badania techniczne i analityczne na zlecenie inwestorów zainteresowanych dużymi instalacji. Dzięki doświadczeniu oraz zdobytej wiedzy, inżynierowie z Alter Energia wykorzystali wiele schematów i dopasowali je również pod instalacje domowe. Głównym celem badawczym było i nadal pozostaje znalezienie optymalnego, zsynchronizowanego rozwiązania połączeń inwerterów wraz z systemem monitoringu instalacji fotowoltaicznej i produkcji energii elektrycznej przy wykorzystaniu modułów PV wraz z niezbędnymi zabezpieczeniami. Dzięki stosowaniu autorskich układów połączeń technicznych, wyniki badań przekraczają najśmielsze oczekiwania. Uzysk produkcji energii jest wyższy o około 5% od standardowych instalacji, zaś koszt wdrożenia całości jest o około 10% tańszy od analogicznych instalacji o podobnych komponentach.

Autorska instalacja

Spółka Alter Energia, w ramach współpracy biznesu z nauką stworzyła autorską instalację badawczą opartą o topologię Solar Edge, która jest uzbrojona w całą aparaturę pomiarową m.in. czujniki temperatur, czujniki nasłonecznienia, stację wiatrową, licznik dwukierunkowy, system smart management wraz z gniazdami sterowanymi online (przez wi-fi). Wszystko to pozwala na stały monitoring instalacji fotowoltaicznej, która opiera się na ośmiu różnych modułach fotowoltaicznych. Instalację zaprojektowano i skonstruowano tak, aby możliwe było dołączanie do niej rozwiązań różnych producentów.

Ogromnym atutem autorskiej instalacji, którą można monitorować online, jest możliwość porównania rozwiązań różnych producentów w jednym miejscu, w realnych warunkach i w tym samym środowisku.

fot. ALTER ENERGIA

Oferta jeszcze lepiej dopasowana do potrzeb

Alter Energia Sp. z o.o., której dynamicznego rozwoju pozazdrościć może niejedno z konkurencyjnych przedsiębiorstw, nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Pracownicy zatrudnienie w przedsiębiorstwie nieustannie przeprowadzają badania i stały monitoring autorskiej instalacji fotowoltaicznej, jak również opracowują innowacyjne rozwiązania. Sukcesywne wdrażanie kolejnych sprawdzonych technologii, popartych rzetelną analizą wyników badań, pozwala doskonalić ofertę zarówno dla osób fizycznych, jak i prawnych.

Firma stale współpracuje z KEZO IMP PAN (najnowocześniejsze centrum badawcze w Polsce i jedno z wiodących w Europie, zajmujące się badaniami nad odnawialnymi źródłami energii), z firmą PVLab czy Instytutem Mikroelektroniki i Optoelektroniki PW (Platforma PV).

Dzięki współpracy naukowców oraz inżynierów z Alter Energia Sp. z o.o. rynek OZE w Polsce staje się jednym z najbardziej dynamicznych i jakościowo wydajnych w Europie i na świecie. Pasja, wytrwałość i determinacja członków zarządu Alter Energia Sp. z o.o., sprawia że spółka została doceniona przez inwestorów i producentów. Najlepszym potwierdzeniem mocnej pozycji przedsiębiorstwa jest fakt, że wiele firm produkujących moduły fotowoltaiczne wysokiej klasy wyraża chęć współpracy, widząc w tym partnerstwie ogromne perspektywy do własnego dalszego rozwoju.


Data publikacji: 2020-06-08

Podobne technologie i poradniki


31.10.2023 | Energia ekologiczna
Cemex Polska zawarł z firmą Statkraft długoterminowy...
22.09.2023 | Energia ekologiczna
Zbudowana w dzielnicy Połęże (wschodnia część Gdańska)...
29.06.2023 | Energia ekologiczna
Wraz ze wzrostem popularności instalacji PV, na...
14.06.2023 | Energia ekologiczna
Instalacja fotowoltaiczna jest rozwiązaniem, o które najczęściej,...
22.05.2023 | Energia ekologiczna
Panele fotowoltaiczne dobieramy koncentrując się na ich...
27.02.2023 | Energia ekologiczna
Kupując systemy montażowe pod panele fotowoltaiczne wybieramy...
21.12.2022 | Energia ekologiczna
Firma RECA SOLAR zbudowała instalację fotowoltaiczną na...
26.08.2022 | Energia ekologiczna
Wysoka jakość i pełne bezpieczeństwo Profesjonalne podejście...
14.07.2022 | Energia ekologiczna
W niepewnych czasach warto postawić na bezpieczne...
19.01.2022 | Energia ekologiczna
Zapotrzebowanie na energię elektryczną w gospodarstwach domowych...