Instalacja fotowoltaiczna na mikroinwerterach czy na inwerterze centralnym?

NASZA REALIZACJA W MIEJSCOWOŚCI PIASECZNO, ZAGOSPODAROWANIE CAŁEGO DACHU Z ZASTOSOWANIEM MIKROINWERTERÓW, MOC INSTALACJI 6,36 kWp, MIKROINWERTERY: 4 x HOYMILES MI-1200, 1 x HOYMILES MI-600, PANELE: 6 x TELESUN 400W, 12 x SUNTECH 330W

Montaż instalacji fotowoltaicznej nie jest czynnością schematyczną i powtarzalną. Każdy dom posiada odmienne położenie, każdy dach ma inną strukturę oraz ułożenie względem słońca. Każdy klient posiada indywidualne wymagania. Aby wybrać odpowiednie rozwiązanie należy zdefiniować swoje obecne potrzeby jak i uwzględnić te mogące pojawić się w przyszłości. O ile te czynniki jesteśmy w stanie określić sami to projekt oraz decyzję o zastosowanych w nim materiałach i podłączeniach powinniśmy pozostawić profesjonalistom. Audyt wykonany przez specjalistę pomoże płynnie przejść przez proces pozyskania instalacji fotowoltaicznej.

Przy projektowaniu instalacji fotowoltaicznej istotne jest, aby wziąć pod uwagę czynniki takie jak ukształtowanie dachu, jego pokrycie, kąt nachylenia oraz lokalne zacienienia.
Nasi audytorzy analizują wiele zmiennych, aby móc zaproponować klientowi optymalne, indywidualnie dobrane do jego potrzeb rozwiązanie. Nasza kadra techniczna posiada doświadczenie w budowie zarówno mikroinstalacji jak i dużych farm fotowoltaicznych, tak więc żaden projekt nie jest dla nas niemożliwy do wykonania.

W przypadku nieskomplikowanych dachów sprawa jest prosta, ponieważ moduły montujemy zazwyczaj na falownikach centralnych. Nie wymagają one bowiem innego rozwiązania. Jest to także nieco tańsza i prostsza opcja. Natomiast, gdy mamy do czynienia z trudnym dachem, gdzie występuje zacienienie lub wiele połaci o różnych nachyleniach i orientacji decydujemy się na zastosowanie mikrofalowników. W takim przypadku sprawdzają się one bardziej. Wynika to z faktu, że moduły połączone są równolegle a nie tak jak w przypadku jednostki centralnej szeregowo, co sprawia, że każdy moduł pracuje niezależnie a zacienienie jednego modułu nie wpływa negatywnie na prace pozostałych. Dodatkowym atutem jest fakt, iż średnie uzyski na mikroinwerterach w porównaniu do tradycyjnych inwerterów bez optymalizacji są o ok. 10% wyższe.

Niezaprzeczalną przewagą mikroinwerterów nad inwerterami centralnymi jest możliwość rozbudowy instalacji w prosty sposób dokładając mikrofalownik oraz panele. Dokładane panele mogą być innego producenta oraz innej mocy niż te już wcześniej zainstalowane. W przypadku falownika centralnego może istnieć konieczność wymiany również falownika – w zależności od jego mocy, a jeśli nowo montowane moduły są innej mocy i firmy wówczas konieczne jest zastosowanie optymalizatorów mocy co dodatkowo zwiększa koszty.

Kolejną zaletą mikroinwerterów istotną w przypadku awarii jest wyłączenie z eksploatacji jedynie niesprawnego mikrofalownika, reszta instalacji działa bez zarzutu. Posiadając instalację na falowniku centralnym w razie awarii nie działa cała instalacja. Taka sama zasada obowiązuje w przypadku wyłączenia jednej fazy.

Każda profesjonalnie montowana przez nas instalacja fotowoltaiczna spełnia standardy bezpieczeństwa. Jednak przy zastosowaniu mikrofalowników napięcie DC wytworzone na dachu sięga max. 60V co czyni instalację jeszcze bezpieczniejszą pod względem przeciwpożarowym.

W każdym momencie mamy możliwość podglądu pracy naszej instalacji. Poprzez aplikację mamy wgląd w pracę każdego modułu z osobna przez co szczegółowo możemy wykryć niesprawności i z dokładnością określić, w którym elemencie instalacji wystąpiła.

Posiadanie instalacji fotowoltaicznej nie jest już niczym nowym i zaskakującym. Zadziwiające jednak mogą być coraz to nowsze rozwiązania technologiczne na rynku. Ciężko nadążyć nad zmianami i pojawiającymi się możliwościami. Jeżeli myślisz o fotowoltaice, widzisz, że w Twojej okolicy przybywa paneli na dachach a jednak wstrzymujesz się z decyzją o własnej instalacji myśląc, że jest to zbyt skomplikowane lub Twój dach się nie nadaje – SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI. Nasz doświadczony zespół rozwieje Twoje wątpliwości i pomoże przejść wspólnie przez cały proces. W naszym słowniku „niemożliwe” zamieniamy na „wymagające” – a takie projekty lubimy najbardziej.

Ul. Wał Miedzeszyński 608
03-994 Warszawa
? 888 799 799
www.mdisolar.pl

Działamy z energią!

www.facebook.com

www.instagram.com

www.linkedin.com


Data publikacji: 2021-10-25

Podobne technologie i poradniki


31.10.2023 | Energia ekologiczna
Cemex Polska zawarł z firmą Statkraft długoterminowy...
22.09.2023 | Energia ekologiczna
Zbudowana w dzielnicy Połęże (wschodnia część Gdańska)...
29.06.2023 | Energia ekologiczna
Wraz ze wzrostem popularności instalacji PV, na...
14.06.2023 | Energia ekologiczna
Instalacja fotowoltaiczna jest rozwiązaniem, o które najczęściej,...
22.05.2023 | Energia ekologiczna
Panele fotowoltaiczne dobieramy koncentrując się na ich...
27.02.2023 | Energia ekologiczna
Kupując systemy montażowe pod panele fotowoltaiczne wybieramy...
21.12.2022 | Energia ekologiczna
Firma RECA SOLAR zbudowała instalację fotowoltaiczną na...
26.08.2022 | Energia ekologiczna
Wysoka jakość i pełne bezpieczeństwo Profesjonalne podejście...
14.07.2022 | Energia ekologiczna
W niepewnych czasach warto postawić na bezpieczne...
19.01.2022 | Energia ekologiczna
Zapotrzebowanie na energię elektryczną w gospodarstwach domowych...