Profesjonalizmu ucz się od najlepszych

Dynamiczny rozwój branży odnawialnych źródeł energii sprawia, że na rynku wręcz skokowo przyrasta liczba firm, które właśnie tu widzą potencjał. Początki bywają jednak trudne, dlatego doradcy energetyczni OZE, którzy działają w branży od wielu lat, pomagają odnaleźć się tym, którzy stawiają pierwsze kroki. Firma Alter Energia Sp. z o.o. wychodzi tym wyzwaniom naprzeciw. „Szyte na miarę potrzeb” specjalistyczne i fachowe doradztwo w branży fotowoltaicznej to dziś, w dobie rosnącej popularności OZE, usługi na wagę złota.

Skok na głęboką wodę – z doradcami energetycznymi nie utoniesz

Wejście na nowy rynek zawsze jest trudne i obarczone ryzykiem błędów i pomyłek, które mogą dużo kosztować zwłaszcza młode firmy, które chcą się przekwalifikować lub wejść w nową gałąź gospodarki, jaką są odnawialne źródła energii. Aby tych błędów uniknąć, warto skorzystać z pomocy doradców energetycznych, dzięki którym wkroczenie na nowe pole będzie łatwiejsze i … bardziej opłacalne. Rynek energii oparty o odnawialne źródła (w szczególności o fotowoltaikę) jest najszybciej rozwijającą się branżą ostatnich miesięcy, a dynamika wzrostu z miesiąca na miesiąc przekracza kilkukrotnie pozostałe gałęzie gospodarki. Powstają nowe firmy, kadra wykonawcza się przekwalifikowuje, tworzą się nowe stanowiska na rynku pracy. Skala działania, oraz wzrost świadomości społeczeństwa sprawia, że coraz więcej firm chce wejść w branżę.

Odpowiednie przygotowanie oraz ciągłe doskonalenie kompetencji to jeden z głównych wyznaczników sukcesu. Jest też kwestią oczywistą, że w dobie tak dużej konkurencji nie jest łatwo się przebić, a najlepszych rekomendacji zawsze dostarczają zadowoleni klienci. W dobie Internetu równie oczywiste jest też, że złe opinie rozchodzą się zdecydowanie szybciej niż dobre, a cena, jaką trzeba zapłacić za błędy, może być bardzo wysoka. Dlatego rozpoczynając działalność w branży odnawialnych źródeł energii, warto zrobić to dobrze i w sposób przemyślany, nie psując sobie marki już na starcie.

Niewiele jest specjalistycznych firm, które przygotowują przedsiębiorcę do praktycznych zagadnień i problemów rynku. Firmę Alter Energia Sp. z o.o. współtworzy grupa ekspertów, pasjonatów i naukowców, którzy jako doradcy energetyczni nie tylko pomogą postawić pierwsze kroki firmom, rozpoczynającym działalność w branży fotowoltaicznej. Od 2012 roku przedsiębiorstwo aktywnie wdraża dobre praktyki oraz kreuje kulturę rynku fotowoltaicznego, co dziś, gdy tak wielu nastawionych jest tylko na zysk, jest rzadko spotykane, choć w dalszej perspektywie (np. klientów, którzy trafiają z polecenia) przynosi niezliczone korzyści.

Doradcy energetyczni z Alter Energia Sp. z o.o.

W czym konkretnie mogą pomóc początkującym firmom doradcy energetyczni? Otóż w przypadku firmy Alter Energia Sp. z o.o. jest to bardzo rozbudowany zakres usług. Doświadczeni pracownicy firmy opracowują analizę potencjału danego podmiotu, przygotowują zakres formalno-administracyjny, wdrażają politykę zabezpieczeń, politykę ekspansji, politykę cenową. Wraz z właścicielem bądź zarządem doradcy energetyczni budują też długoterminową strategię działania.

Z usług przedsiębiorstwa skorzystało już wiele firm, które z miesiąca na miesiąc budują swoją pozycję rynkową. Posiadają określonych i rzetelnych dostawców, posiadają wykonawców oraz scenariusze alternatywne i prewencyjne, jako swoisty background prowadzenia działalności.

Partnerzy i klienci firmy mogą zawsze liczyć na wsparcie merytoryczne i biznesowe na zasadzie kooperacji. Specjalnie dla nich oraz osób z branży została stworzona dedykowana grupa na facebooku „Monter Urządzeń Energii Odnawialnej”, gdzie w łatwy sposób i za darmo można pobrać niezbędne dokumenty przydatne przy prowadzeniu biznesu. Warunkiem jest podstawowa wiedza z zakresu Odnawialnych Źródeł Energii, która weryfikowana jest na podstawie odpowiedzi udzielonych na kilka pytań.

Doradcy energetyczni z firmy Alter Energia Sp. z o.o. posiadają autorskie rozwiązania biznesowe oraz dedykowane szkolenia, które w dość szybkim tempie dają przedsiębiorcom podstawy do funkcjonowania na rynku OZE. Jako jedno z pierwszych i jak dotąd – nielicznych – przedsiębiorstwo kompleksowo obsługuje swoich klientów, dla których staje się współtwórcą lepszego jutra. Szereg rekomendacji i pozytywnych opinii są tylko dowodem na to, że profesjonalizm i wysoki standard świadczonych przez doradców energetycznych usług to nie tylko slogany marketingowe, ale realna rzeczywistość.


Data publikacji: 2020-01-28