„Interior Trends” – trendy na przyszły sezon

Tendencje dekoratorskie na sezon jesień-zima 2017/2018

25 sierpnia br. w Golden Floor Sky (Millenium Plaza), w Warszawie odbyła się kolejna edycja szkolenia „Interior Trends”. Podczas spotkania prowadzący – Jerzy Osika, właściciel i prezes wydawnictwa Promedia, zaprezentował najważniejsze światowe tendencje w wyposażeniu wnętrz na sezon jesień-zima 2017/2018, opracowane przez międzynarodową agencję: Fashion Snoops z Nowego Jorku.

Całodniowe szkolenie, organizowane przez firmę Promedia reprezentującą w Polsce Fashion Snoops obejmowało prezentację oraz warsztaty dotyczące głównych inspiracji, tendencji kolorystycznych, wiodącego wzornictwa oraz trendów okazjonalnych na Halloween i Boże Narodzenie.

Najważniejsze omówione trendy to Beautiful Mind (ponadczasowe retro), New Industry (sportowy industrializm), Odyssey (powrót do luksusu) i Amanpuri (poszukiwanie zen).

Inspiracją znajdującą zastosowanie przy okazji Bożego Narodzenia jest np. Matecznik. Ten trend nawiązuje do wiejskich świąt, obchodzonych w tradycyjny sposób. Wraz z nim wracają zwyczajowe elementy gwarantujące poczucie komfortu i spokoju. Inny styl promuje trend Emmery, który definiuje na nowo luksusową estetykę. Prezentuje wizję świąt w stylu niewymuszonej elegancji: prostej geometrii, delikatnych ceramicznych dodatków i minimalistycznego looku. Urządzając święta warto też odnieść się do trendu Osobliwa Doskonałość, który czerpie inspiracje m.in. ze sztuk pięknych. Wprowadza artystyczną aurę i nastrój świątecznego domu, udekorowanego własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Natomiast chcąc zaaranżować Boże Narodzenie „na bogato” można skorzystać z trendu Odyseja. Królują w nim połączenia barokowych elementów z subtelnymi akcentami, co kreuje znakomitą świąteczną atmosferę delikatnego luksusu z archeologicznym powabem. Jeśli chcemy potraktować święta jako nieformalną okazję, najodpowiedniejszy będzie trend Prostota, inspirowany skandynawską estetyką. Kładzie nacisk na zimę a święta celebruje minimalistycznie, wykorzystując symboliczne elementy dla efektu przytulności.

 

 

Organizując Halloween w sezonie 2017/2018 trzeba odnieść się do trendu Mroczne Art Deco, którego cechy to elegancja i ekstrawagancja z mrocznymi akcentami – luksus okraszony odrobiną ironii. Inna, oczywista w tym przypadku inspiracja jest Dość Przerażająca. Ta tendencja skutecznie celebruje grozę poprzez prostotę, wprowadzając do wnętrz elegancki wystrój z gotyckimi elementami. Kreuje złowieszczą atmosferę w gotyckim stylu glamour.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: Ambiente, Ambiente International, Biznes.Meble.pl, Infoarchitekta.pl, Liderbudowlany.pl, Meble.pl, Meblarstwo – Komponenty i Technologie, Nowy Magazyn, Wnętrze i Ogród.


Data publikacji: 2016-09-12

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Zadzwoń do firmy pod numerem telefonu: 601 ... pokaż numer
Możesz też skorzystać z formularza kontatowego poniżej:

Słowa kluczowe: