Konferencja Użyteczność Publiczna (Architektura High-Tech) w Gdyni

Innowacyjne rozwiązania i systemy SMART CITY, LEED, TGIS i DGNB

Czy architektura może być HIGH-TECH? I co do tego ma BIM? Odpowiedź na to i inne pytania już podczas najbliższej konferencji DND Project poświęconej nowoczesnym i niestandardowym rozwiązaniom technologicznym w projektowaniu obiektów użyteczności publicznej i budynków wielokondygnacyjnych.

O zaawansowanych technologiach m.in.: SMART CITY, LEED, TGIS, DGNB będzie można posłuchać podczas 4 specjalnych sesji konferencji już 29 listopada w godz. 09.00-16.00 w Hotelu Nadmorskim w Gdyni. Analizie zostaną poddane m. in. możliwości spełnienia wymagań przeciwpożarowych w aranżacji przestrzeni w nowoczesnych budynkach biurowych. W szczególności problemy i nieprawidłowości występujące przy projektowaniu, realizacji i odbiorach takich obiektów z punktu widzenia projektanta i rzeczoznawcy ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych.

Co czeka na uczestników konferencji?
Duża dawka wiedzy i praktyki w jedynym czasie i miejscu. Wymiana doświadczeń, testowanie rozwiązań oraz specjalne panele na zasadzie case study m.in. n.b. możliwości wykorzystania ośrodków przetwarzania danych dedykowanych dla miast, gmin i powiatów jako partnerskiego przedsięwzięcia oraz z zakresu oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego w aspekcie serwisu i konserwacji. W programie przewidziano cztery panele tematyczne: Innowacyjne Rozwiązania Konstrukcyjne i Projektowe, Zaawansowane Technologie: SMART CITY, LEED, INTERIOR DESIGN i TGIS, DGNB; Panel Praktyczny – CASE STUDY oraz panel Ewakuacja Budynków Użyteczności Publicznej. Oprócz wymienionych konferencji towarzyszyć będzie szereg prezentacji i testów rozwiązań mających wpływ na funkcjonowanie obiektów oraz ich infrastrukturę techniczną. Panele Eksperckie poprowadzą goście specjalni wydarzenia Rzeczoznawca ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych, V-ce Prezydent Stowarzyszenia Inżynierów Bezpieczeństwa Pożarowego oraz znawca tematu w zakresie projektowania i opiniowania budynków wysokościowych a także Naczelnik Wydziału Kontrolno – Rozpoznawczego Komendy Miejskiej PSP w Gdyni – Prezes SITP Oddziału Gdańskiego.

Dla kogo?
Projektujesz? Kierujesz budową? Zarządzasz obiektami i ich bezpieczeństwem?  Prowadzisz aktualnie inwestycje? Opiniujesz i nadzorujesz odbiory? Chcesz skonsultować projekt? Jesteś Instalatorem, Montażystą lub Integratorem Systemów? Jeśli tak to, ta konferencja jest dla Ciebie!

Tematy konferencji:
– Technologia SMART – przyszłość a teraźniejszość?
– Projektowanie w technologii BIM.
– Centra Usług Wspólnych – założenia i możliwości wykorzystania ośrodków przetwarzania danych dedykowanych dla miast, gmin i powiatów jako przedsięwzięcia partnerskiego – wspólnego (- założenia techniczne, – zasady projektowania, – standardy międzynarodowe, wymagania środowiskowe, architektoniczno-konstrukcyjne, branżowe, IT).
– Nowoczesne kable i przewody stosowane w instalacjach przeciwpożarowych budynków.
– Doposażenie zasilacza UPS – na co zwrócić uwagę?
– Jak stosować stacjonarne systemy detekcji gazów (zgodnie z ATEX) w garażach i parkingach.
– Przesuwne i składane ściany akustyczne – omówienie i prezentacja systemów w zależności od charakteru obiektu i zgodności z normą akustyczną.
– Prezentacja pierwszej niskoemisyjnej akustycznej ściany przesuwnej wg standardów „LEED” i „DGNB”.
– Technologia LED, Laserowe Naprowadzanie Segmentów.
– Pokaz RED DOT DESIGNE AWARD WINNER – przesuwnej akustycznej ściany szklanej.
– Dobór, montaż, użytkowanie awaryjnego oświetlenia ewakuacyjnego w aspekcie wymogów prawnych i normatywnych.
– Interaktywne, adaptacyjne, multimedialne szklane ELEWACJE oraz nowości w elewacjach wentylowanych.
– Centrum Przetwarzania Danych – case study (TGIS).
– Pokaz: Systemu Wizualnej Implementacji Oświetlenia Awaryjnego oraz systemu rozproszonego oświetlenia awaryjnego z funkcją centralnego zarządzania i monitoringu.
– Sufity Podwieszane –  innowacja Design i Akustyka Roku 2016.
– Nowe regulacje prawne i nowe ryzyka dotyczące OZE. Dlaczego warto inwestować w elektrownie wiatrowe? Ryzyka i sposoby zabezpieczenia inwestycji.
– Bezpieczeństwo dachów płaskich.
– Zbiorniki przeciwpożarowe i chemoodporne w budownictwie ogólnym i specjalistycznym.

Konferencję zakończy tradycyjne debata ekspercka, tym razem poświęcona Ewakuacji Budynków Użyteczności Publicznej z wykorzystaniem systemów SSP i DSO. Program wydarzenia dostępny na stronie organizatora DND Project: www.dndproject.com.pl.

Jak wziąć udział w wydarzeniu?
Zgłoś udział i już dziś bezpłatnie zarezerwuj miejsce telefonicznie pod numerem: 22 678 58 25, 507-501-137, e-mail: [email protected] lub on-line poprzez FORMULARZ na stronie organizatora DND Project: www.dndproject.com.pl/konferencje/110-kfd

Na uczestników czeka wysoki poziom merytoryczny dzięki udziałowi ekspertów i praktyków, komplet materiałów szkoleniowych, czas na rozmowy kuluarowe, udział w wykładach, pokazach i warsztatach, przestronny bezpłatny parking oraz jak zawsze miła atmosfera oraz dobra kawa.


Data publikacji: 2016-11-21

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Zadzwoń do firmy pod numerem telefonu: 601 ... pokaż numer
Możesz też skorzystać z formularza kontatowego poniżej:

Podobne wydarzenia


04.04.2017 | Remonty, renowacje
Przegląd rynku budowlanego, spotkania B2B, konferencje i...
W dobie zaawansowanego rozwoju technologicznego oraz...
27.06.2017 | Energia ekologiczna
Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej już...
04.04.2017 | Remonty, renowacje
Przegląd rynku budowlanego, spotkania B2B, konferencje i...
W dobie zaawansowanego rozwoju technologicznego oraz...
04.04.2017 | Remonty, renowacje
Przegląd rynku budowlanego, spotkania B2B, konferencje i...
27.06.2017 | Energia ekologiczna
Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej już...
04.04.2017 | Remonty, renowacje
Przegląd rynku budowlanego, spotkania B2B, konferencje i...

Słowa kluczowe: targi, wydarzenia targowe, konferencje,