Otwarcie nowoczesnej fabryki Gór-Stalu w Bochni

Ruszyła produkcja płyt termoizolacyjnych termPIR

Jeden z największych polskich producentów płyt warstwowych z rdzeniem poliuretanowym otworzył swoją nową fabrykę paneli PIR. 27 listopada w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Bochni odbyło się otwarcie Fabryki Płyt TermoIzolacyjnych termPIR.

Działający na rynku od 2003 roku Gór-Stal zajmuje się produkcją  zaawansowanych technicznie i ekologicznych płyt warstwowych z rdzeniem poliuretanowym. Maja one zastosowanie w budowie m.in.: hipermarketów, hal magazynowych, logistycznych, produkcyjnych czy fabryk. Większość obiektów stawianych wg. tej technologii w kraju korzysta z produktów gorlickiej fabryki.  40 proc. swojej produkcji Gór-Stal eksportuje.

 

gorstal

 

Od początku swojej działalności skupiamy się na produkcji i sprzedaży wyrobów najwyższej jakości o doskonałych parametrach termoizolacyjnych, mechanicznych i ognioodpornych. Są one łatwe w montażu oraz trwałe w użytkowaniu – podkreśla Franciszek Kluba, Prezes Zarządu Gór-Stal Sp. z o.o.

 

 

Płyty termoizolacyjne termPIR – technologia z najwyższej półki
Gorlickie przedsiębiorstwo uruchomiło w bocheńskiej Strefie Ekonomicznej produkcję innowacyjnych paneli PIR, które znajdują zastosowanie w systemach termoizolacyjnych dla budownictwa. Jest to druga tego typu fabryka na terenie kraju.

 

 

Linia technologiczna dostarczona została przez rynkowych liderów: firmy Hennecke GmbH oraz Kraft Maschinenbau GmbH. Jest to obecnie najnowocześniejsza linia tego typu w Europie, zapewniająca wysoką jakość produktów – mówi Adam Górski, Wiceprezes Zarządu Gór-Stal Sp. z o.o.

 

 

Płyty termoizolacyjne termPIR  – niski współczynnik, lekość i trwałość
Płyty termoizolacyjne PIR (skrót od poliizocyjanurat) są bardzo lekkie, niewiele cięższe od styropianu, ale posiadają najniższy współczynnik przenikania ciepła z wszystkich dostępnych materiałów termoizolacyjnych: wspominanego styropianu, styroduru, wełny mineralnej jak i szklanej. Dla porównania tej samej grubości płyta PIR ma blisko dwukrotnie lepsze parametry izolacyjne niż styropian. Produktem bocheńskiego zakładu będą płyty, które można stosować w obiektach rolniczych np. chlewniach, oborach, kurnikach. Dlatego są odporne na mycie pod ciśnieniem i amoniak.
Uwagę zwraca również trwałość płyt PIR. Jest to kolejna ważna cecha dzięki, której płyty termPIR wygrywają starcie ze styropianem, wełną mineralną i szklaną.

 

 

Płyty termoizolacyjne termPIR  – inwestycja przy udziale funduszy unijnych
Inwestycja w Bochni powstała przy współfinansowaniu z funduszy Europejskich. Inwestycja pt.: „Wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji paneli termoizolacyjnych typu PIR”, dofinansowana jest z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 4.4, Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym.
Koszt całej inwestycji wyniósł ponad 50 mln zł. W bocheńskiej fabryce zatrudnienie znalazło 50 osób. Łącznie firma Gór-Stal zatrudnia 130 osób.

Ze szczegółową ofertą firmy Gór-Stal można zapoznać się na stronie: www.gor-stal.pl

 


Data publikacji: 2015-12-11

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Zadzwoń do firmy pod numerem telefonu: 601 ... pokaż numer
Możesz też skorzystać z formularza kontatowego poniżej:

Podobne wydarzenia


24.03.2020 | Piece, kotły
Aby w tych ciężkich czasach nasze hasło...
03.03.2020 | Stolarka otworowa
KRISPOl wspiera polskich sportówcówPolska Liga Siatkówki S.A....
28.02.2020 | Stolarka otworowa
Krispol z promocjąPlanujesz inwestycję biznesową? A może...
W Warszawskim Teatrze Wielkim — Operze Narodowej...
20.02.2020 | Stolarka otworowa
Każdego roku luty to najbardziej wyczekiwany miesiąc...
Pomiędzy 4. a 7. lutego w Poznaniu...
09.02.2020 | Stolarka otworowa
Krispol z kolejną nagrodąTytuł lidera jakości i...
04.02.2020 | Stolarka otworowa
KS Toruń może liczyć wsparcieW sporcie jedyną...
20.09.2019 | Energia ekologiczna
Kolejna edycja Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej RE-energy...
22.07.2019 | Energia ekologiczna
Rozwój fotowoltaiki na świecie bardzo przyspieszył w...

Słowa kluczowe: