Polska energetyka dziś i jutro

RE-Energy EXPO 2019 – zbliża się kolejna edycja największych w Polsce targów poświęconych tylko i wyłącznie energii ze źródeł odnawialnych.

Polska energetyka jest nadal oparta na węglu. Jednak wszyscy wiemy, ze to nie jest rozwiązanie długoterminowe a już na pewno nie gwarantuje nam niezależności energetycznej. Wręcz przeciwnie. Uzależnia nas od surowca, który wcześniej czy później się skończy a do tego ma negatywny wpływ na klimat. „Zewsząd słyszymy glosy ekspertów, którzy ostrzegają, ze ziemia staje się tykającą bombą a jeśli ta bomba wybuchnie, konsekwencje będą nie do oszacowania. Czy chcemy do tego doprowadzić? Czy musi tak być? Odpowiedz wydaje się być oczywista, nie chcemy, aby spotkała nas katastrofa klimatyczna. Energia odnawialna jest najprostszym sposobem, aby jej zapobiec. Dlatego tez Targi RE-Energy poświęcone są tylko i wyłącznie energii ze źródeł odnawialnych, tak swoją koncepcję argumentuje manager projektu RE-Energy Malgorzata Bartkowski.

Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej RE-Energy są miejscem spotkań specjalistów z branży, miejscem wymiany doświadczeń i prezentacji nowości w dziedzinie OZE. Nie inaczej będzie w tym roku. Kolejna edycja Targów RE-Energy odbędzie się w dniach 10-11 września 2019 w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Targi RE-Energy należą do portfolio marki Fairexpo.

 

 

Ideą każdych targów branżowych jest prezentacja oferty wystawców  konkretnej i ściśle określonej grupie docelowej. Targi  RE-Energy są jednak pod tym względem wyjątkowe i mają wyższy cel. Stanowią międzynarodową platformę spotkań ekspertów z branży odnawialnych źródeł energii i  jednocześnie pokazują potencjał oraz możliwości rozwoju tego rynku w naszym kraju. Z drugiej strony organizatorzy targów zadbali o rozbudowaną część merytoryczną, skłaniającą do dyskusji i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań.

Dwa dni targowe to jednocześnie dni wypełnione międzynarodowymi konferencjami, forami branżowymi i kongresami, podczas których omawiane będą istotne dla rynku OZE tematy. Targi  RE-Energy ujawniają coraz mocniejsze argumenty przemawiające za tym, że wytwarzanie, dystrybucja i konsumpcja energii odnawialnej jest prosta, a w dłużej perspektywie – rentowna i opłacalna.

 

 
Już po raz dziewiąty odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Fotowoltaika w Polsce, która organizowana jest we współpracy z Polskim Towarzystwem Fotowoltaiki, którego Prezes dr Stanisław Pietruszko jest autorytetem w branży fotowoltaicznej w Polsce i za granicą.
Magazynowaniu Energii będzie poświęcony czwarty Międzynarodowy Kongres Magazynowania Energii w Polsce, którego przewodnicząca jest Barbara Adamska z ADM Poland, laureatka nagrody osobowość branży OZE 2018.

Polskie Stowarzyszenie Elektromobilności (PSEM) będzie współorganizatorem Międzynarodowego Kongresu Innowacyjne Technologie Mobilne. Nie zabraknie również wydarzeń przeznaczonych stricte dla samorządów jak na przykład Konferencja Smart City, planowana wspólnie z czasopismem Smart Grids Polska.
Firmy będą miały również okazje, aby zaprezentować swoje produkty i usługi szerszej publiczności. Umożliwią to 4 fora: Forum PV jak nie instalować, jakich błędów unikać, Forum Pomp Ciepła, Forum Innowacyjnych Technologii Mobilnych oraz Forum Budynek energooszczędny w praktyce.
Uświetnieniem Targów RE-Energy będzie Gala Wieczorna i wręczenie statuetek w takich kategoriach jak osobowość branży OZE, innowacyjna technologia czy też stoisko.

Targi RE-Energy ponownie umożliwią rozszerzenie sieci cennych  kontaktów biznesowych. „Spotkania kooperacyjne” skierowane są do wszystkich przedsiębiorców, którzy poszukują fachowych partnerów i dostawców z szeroko pojętego sektora energetycznego, w szczególności działających w obszarze odnawialnych źródeł energii oraz budynków energooszczędnych. Cel spotkań jest niezmienny od początku istnienia targów – w szybki i łatwy sposób połączyć tych, którzy siebie szukają. Uczestnictwo w „Spotkaniach kooperacyjnych”  jest bezpłatne, ale wymaga wcześniejszej rejestracji online na stronie internetowej targów.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do współpracy przedstawicieli mediów, organizacji, stowarzyszeń i instytucji państwowych zainteresowanych tematem energii odnawialnej w naszym kraju. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.reenergyexpo.pl

Kontakt:
Aleksandra Siekierka
Marketing and Sponsorship Assistant
M: kom. +48 664 495 848
E: [email protected]


Data publikacji: 2019-02-12

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Zadzwoń do firmy pod numerem telefonu: 601 ... pokaż numer
Możesz też skorzystać z formularza kontatowego poniżej:

Podobne wydarzenia


24.03.2020 | Piece, kotły
Aby w tych ciężkich czasach nasze hasło...
03.03.2020 | Stolarka otworowa
KRISPOl wspiera polskich sportówcówPolska Liga Siatkówki S.A....
28.02.2020 | Stolarka otworowa
Krispol z promocjąPlanujesz inwestycję biznesową? A może...
W Warszawskim Teatrze Wielkim — Operze Narodowej...
20.02.2020 | Stolarka otworowa
Każdego roku luty to najbardziej wyczekiwany miesiąc...
Pomiędzy 4. a 7. lutego w Poznaniu...
09.02.2020 | Stolarka otworowa
Krispol z kolejną nagrodąTytuł lidera jakości i...
04.02.2020 | Stolarka otworowa
KS Toruń może liczyć wsparcieW sporcie jedyną...
20.09.2019 | Energia ekologiczna
Kolejna edycja Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej RE-energy...
22.07.2019 | Energia ekologiczna
Rozwój fotowoltaiki na świecie bardzo przyspieszył w...

Słowa kluczowe: