Oxytree Solutions Poland Sp z o.o.Adres firmy:
53-413 Wrocław,
ul. Gwiaździsta 66, Sky Tower, 13 piętro ,
woj. dolnośląskie


Kontakt:
tel. +48 (71) 726 00 16
Email: [email protected]
WWW: www.oxytree.pl

Oxytree Solutions Poland Sp z o.o.

O firmie


Szybko rosnące drzewa tlenowe Oxytree

Zysk z drewna, zdobienie ogrodu, a może walka z zanieczyszczeniami?

Oxytree to drzewo, które rośnie nawet 3 metry rocznie, produkuje ok. 10 razy więcej tlenu niż inne gatunki i oferuje dobrej jakości drewno już po 6 latach od momentu sadzenia. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom, Oxytree odrasta od pozostawionego pnia i daje możliwość pozyskiwania drewna wielokrotnie. Opcję odkupu drewna zapewnia dystrybutor – Oxytree Solutions Poland Sp. z o.o., oferuje także pomoc przy założeniu i prowadzeniu plantacji.

Co czyni je wyjątkowym?
Szybko rosnące drzewa Oxytree pojawiły się w Polsce w 2015 roku i od razu zdobyły ogromną popularność w branżach rolniczej i ogrodniczej. Rośliny, które oferują zysk z drewna już po kilku latach, są łatwe w uprawie – można je sadzić nawet na glebach IV, V i VI klasy. Przystosowane do polskich warunków klimatycznych, dobrze znoszą zarówno wysokie, jak i niskie temperatury (od 25°C do +45°C), wytrzymują silne podmuchy wiatru i nie zagrażają rodzimym gatunkom. W Polsce powstało już ponad 200 plantacji, a ich liczba stale rośnie.

Przyszłość na rynku drzewnym
Zysk z szybko rosnących drzew Oxytree wynika z ogromnego popytu na drewno, jaki dyktuje od lat rynek drzewny. Surowiec pozyskany z Oxytree ma szeroki wachlarz zastosowań. Począwszy od pelletu i forniru, poprzez boazerie i elementy wykończeniowe, na deskach surfingowych i instrumentach muzycznych kończąc – drewno z Oxytree może być wykorzystane na wiele sposobów. Dzięki badaniom prowadzonym przez największe jednostki badawcze w Polsce wiemy, że bogate w składniki odżywcze liście, nadają się do produkcji paszy oraz naturalnych nawozów.

Oxytree w ogrodzie
Dzięki swoim wyjątkowym cechom Oxytree docenili również miłośnicy zieleni. Oxytree, które pozwala na stworzenie ogrodu marzeń w zaledwie kilka miesięcy, wyróżnia się bardzo szybkim wzrostem, ogromnymi, rozłożystymi liśćmi i oryginalnymi, fioletowo-białymi kwiatami. Bardzo ważną cechą, często decydującą o wyborze Oxytree do ogrodu, jest jego zdolność do produkcji ogromnych ilości tlenu.

Ratunek dla zanieczyszczonych miast
To właśnie na tę właściwość Oxytree szczególnie zwróciły uwagę samorządy odpowiedzialne za zieleń w miastach. Drzewa tlenowe coraz częściej sadzone są na terenie szkół, przedszkoli i placów zabaw. Z inicjatywy specjalnej jednostki badawczej OxyCityLab, powołanej przy Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, powstał Eksperymentalny Ogród Tlenowy na wrocławskim osiedlu Oporów, gdzie badane są korzyści, wynikające z sadzenia Oxytree w miastach.

W 2011 roku Oxytree zostało wpisane do Wspólnotowego Urzędu Ochrony Odmian Roślin (CPVO) i zyskało licencję handlową w krajach europejskich. Roślina pozostaje pod stałą opieką największych jednostek badawczych w Polsce: m.in. na poletkach doświadczalnych Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu badana jest dynamika wzrostu i kondycja drzew w warunkach Niżu Śląskiego, na poletkach doświadczalnych Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży cechy biometryczne Oxytree i jego właściwości energetyczne, wrocławski oddział Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa zaś prowadzi badania dotyczące wpływu Oxytree na inne gatunki.

Więcej na temat Oxytree, jego właściwości, zastosowania i badań, na stronie: www.oxytree.pl i www.facebook.com/OxytreePolska/.

Produkty i Usługi


OXYTREE

Produkt dedykowany jest klientom, którzy chcą czerpać zysk z dochodowych produktów rolnych, a przy okazji wykorzystać nieużytkowane grunty rolne. Niewymagające drzewo toleruje luźne, piaszczyste gleby i jest doskonałym sposobem na biznes oraz zabezpieczenie siebie bądź bliskich na kolejne lata. Dzięki innowacyjnemu połączeniu dwóch gatunków paulowni, Oxytree rozmnaża się wyłącznie laboratoryjnie, a jego nasiona są bezpłodne. Dzięki swoim ogromnym liściom oraz szybkiemu wzrostowi, Oxytree pochłania 10 razy więcej dwutlenku węgla niż jakiekolwiek inne drzewo liściaste. W ciągu 6 lat osiąga do 16 metrów wysokości, a średnica jego pnia wynosi ok. 35 cm. Co więcej, Oxytree po ścięciu odrasta z pnia i po 4 latach daje możliwość ponownej wycinki. Wysokiej jakości drewno pozyskiwane z plantacji Oxytree stanowi alternatywę w przemyśle budowlanym oraz meblarskim. Szerokie zastosowanie Oxytree odnajdziemy także w innych gałęziach przemysłu, takich jak rolnictwo i ogrodnictwo.

OXYPROGRAM

Pakiety Oxyprogramu polecane są tym, którzy liczą na pewny zysk i chcą zabezpieczyć swoją przyszłość w wygodny sposób. W cenie zakupionych przez klienta sadzonek Oxytree ujęte są drzewa, a także usługi związane z utrzymaniem drzewka. W ramach Oxyprogramu nasi specjaliści sprawują pieczę nad uprawą Oxytree – sadzą i pielęgnują drzewo, którego właścicielem jest klient. Oxyprogram dostępny jest w 3 pakietach, dostosowanych do potrzeb naszych klientów, oferujemy w nich:

– Znaczny zysk finansowy dzięki zielonym inwestycjom

– Pewne zabezpieczenie finansowe dla młodego pokolenia

– Zabezpieczenie finansowe na okres emerytury

PROGRAM ZEROCO2

Innowacyjne narzędzie marketingowe dedykowane jest firmom, które chciałyby zrównoważyć swój ślad węglowy. Wpierając zielone projekty proporcjonalnie do swojego negatywnego oddziaływania na środowisko, przedsiębiorstwa stają się neutralne węglowo – otrzymują stosowny certyfikat i prawo do korzystania ze znaku firmowego ZeroCO2. Proekologiczne działania firmy wyróżnia ją na tle konkurencji, poprawia jej wizerunek i buduje wiarygodność firmy w oczach klientów i kontrahentów.

Galeria


Artykuły o tej firmie


Niskie oprocentowanie oszczędności w bankach, niestabilna sytuacja...
Śmiało można powiedzieć, że ogrodnictwo to mały,...
Błyskawiczne tempo wzrostu, odporność na wysokie i...
zielone płuca miasta
Gdy temperatura za oknem rośnie i sezon...

Słowa kluczowe: