Automatik ElektrociepłoAdres firmy:
87-100 Toruń,
ul. Legionów 16,
woj. kujawsko-pomorskie

Obszar działania:
Cały kraj

Kontakt:
tel. 56 660 44 44
tel. kom. 601 86 27 88
Email: [email protected]
WWW: www.elektrocieplo.pl

Godziny otwarcia:

Pn - Pt: 8:00 - 16:00Automatik Elektrociepło

O firmie


Automatik Elektrociepło – energooszczędne ogrzewanie elektryczne

Firma Automatik Elektrociepło w branży grzewczej – ogrzewanie elektryczne prężnie rozwija się na rynku polskim już od 1996 roku. Oferuje kompleksowe rozwiązania grzewcze skierowane do szerokiego grona klientów min. in. proponuje ogrzewanie budynków prywatnych, użyteczności publicznej oraz kościołów i innych obiektów sakralnych.

Elektryczne podłogowe ogrzewanie akumulacyjne – ogrzewanie tanim prądem

W ofercie Automatik Elektrociepło znajduje się wiele rozwiązań grzewczych stworzonych z myślą zarówno dla domu, ale doskonale sprawdzą się one także w biurze czy w obiekcie sakralnym. Przykładem takiego rozwiązania jest elektryczne podłogowe ogrzewanie akumulacyjne. System ten wyróżnia wiele zalet. Główną zaletą jest pobór tylko taniego prądu w taryfie nocnej, weekendowej lub grzewczej. Wynik ekonomiczny w sezonie grzewczym jest bardzo zbliżony do kosztów eksploatacyjnych powietrznych pomp ciepła, ale ogrzewanie akumulacyjne nie wymaga tyle czynności serwisowych w porównaniu z instalacjami grzewczymi wodnymi. Użytkownik zyskuje dodatkowe pomieszczenie ze względu na brak kotłowni, brak miejsca składowania opału. Poza tym jest czysto a ogrzewanie jest całkowicie bezobsługowe, automatyka ogrzewania wzbogacona jest o czujnik pogodowy oraz system Fuzzy Logic. Ogrzewanie akumulacyjne instalowane przez Automatik Elektrociepło jest podzielone na strefy grzewcze – pomieszczenia z możliwością włączenia każdej oddzielnie, np. w okresie wiosennym lub jesiennym.

Piece akumulacyjne dynamiczne

Nowoczesne, dynamiczne piece akumulacyjne niemieckiego producenta Stiebel Eltron, które w ofercie posiada Automatik Elektrociepło to urządzenia wysokiej jakości. Piece akumulacyjne gwarantują wysoką jakość ciepła przy niskich kosztach taniego, nocnego prądu. Piec akumulacyjny z rozładowaniem dynamicznym oddaje zgromadzone ciepło poprzez cichy wydmuch utrzymując temperaturę w pomieszczeniu taką, jaką zaprogramował użytkownik na regulatorze uwzględniając czas i nawet kilka poziomów temperatur. Wysoka izolacja pieca minimalizuje wszelkie straty przez obudowę urządzenia. Różnorodność oferty pieców akumulacyjnych: modele standardowe, płaskie, niskie pozwala łatwo dopasować piece do charakteru pomieszczeń.

Elektryczne kotły centralnego ogrzewania

Dlaczego warto zastanowić się nad ogrzewaniem kotłami elektrycznymi. Sieć miejska i gazowa nie dociera do każdego miejsca, paliwa stałe (węgiel czy ekogroszek) nie są rozwiązaniem dla osób zaangażowanych zawodowo, ceniących komfort i czystość. Budowa instalacji grzewczej z kotłem elektrycznym jest znacznie tańsza od rozwiązania gazowego czy olejowego. Zaletą ogrzewania elektrycznego wodnego jest również brak emisji spalin. Skoro już zdecydowaliśmy się na zamieszkanie poza miastem dla czystego powietrza zadbajmy o to aby nie zatruwać środowiska niską emisją.

Koszty użytkowania takiej instalacji są znikome, jeśli połączmy ogrzewanie z tanim prądem np. nocnym bądź panelami fotowoltaicznymi. Ponadto ogrzewanie elektryczne zwalnia nas z obowiązku przeglądu okresowego, nie potrzebujemy dodatkowego specjalnego pomieszczenia. Kocioł elektryczny zmieści się nawet pomiędzy szafkami kuchennymi.

Energooszczędny budynek o powierzchni 120 m2 pozwala osiągnąć wydatki rzędu około 5 000 kWh rocznie za ogrzewanie. Uwzględniając tanią taryfę, nowoczesną instalację wodną: grzejnikową czy podłogową oraz zaawansowane sterowanie koszty zużycia prądu bardzo ograniczymy. Kocioł elektryczny jest ogrzewaniem stałym, pracuje podczas dłuższej nieobecności i utrzymuje dyżurną temperaturę w domu.

Dla porównania instalacja pompy ciepła jest znacznie droższa od elektrycznego ogrzewania wodnego i zwraca się w zależności od standardu wykończenia budynku nawet po 25 latach.

Promienniki podczerwieni

Ogrzewanie przyjazne dla alergików, wytwarza ciepło zbliżone swym charakterem do ciepła słonecznego. Nowoczesna technologia: lekkie aluminium zaspokoi potrzeby tych, którzy chcą szybkiego wzrostu temperatury w celu korzystania ze stałego ciepła oraz powietrza dobrej jakości. Dzięki płycie emitującej ciepło rozprzestrzenia się w wielu kierunkach i zapewnia odczucie podobne do ciepła słonecznego. Promienniki ciepła gwarantują niewielką różnicę temperatur pomiędzy podłogą a sufitem. Idealne rozwiązanie w wysokich pomieszczeniach o dużej kubaturze. Promienniki przeznaczone są również do ogrzewania tarasów, ogrodów zimowych, patio i ogródków gastronomicznych.

Systemy grzewcze przeciwoblodzeniowe – ochrona przed śniegiem i lodem

Ogrzewanie przeciwoblodzeniowe zabezpiecza połacie dachu, rynny oraz kosze i rury spustowe przed zaleganiem śniegu i lodu. Tworzenie się czopów i sopli jest ogromnym niebezpieczeństwem dla użytkowników, przechodniów czy pojazdów. Ogrzewanie przeciwoblodzeniowe zalecane jest również na powierzchnie tj. chodniki, podjazdy, schody, rampy. Na obszarze, na którym ułożono ogrzewanie przeciwoblodzeniowe nie występuje oblodzenie i nie zalega śnieg. Unikamy mieszanek zawierających sól lub wodę. Zmniejszamy prawdopodobieństwo wypadków spowodowanych przez oblodzenie nawierzchni i nawisy lodowe. Ogrzewanie przeciwoblodzeniowe jest w pełni zautomatyzowane. Na podstawie pomiaru temperatury i wilgoci system sam określa konieczność włączenia ogrzewania przeciwoblodzeniowego.

Rekuperacja decentralna – wentylacja z odzyskiem ciepła

Decentralne rekuperatory z powodzeniem mogą by instalowane zarówno w domach nowych jak i modernizowanych. Gwarantują wysoką jakość powietrza bez strat ciepła. Dzięki odzyskowi ciepła do 93%, mogą niezwykle wydajnie dostarczać świeże powietrze do mieszkań, domów jednorodzinnych i biur.

Zdecentralizowana jednostka wentylacyjna LWE 40 z odzyskiem ciepła umożliwia oczyszczanie powietrza przez filtry drobnego pyłu – idealne dla alergików. Wymiennik wykonany jest z aluminium jest łatwy w czyszczeniu i efektywnie przenosi ciepło.

Wentylator w LWE 40 zapewnia minimalny hałas podczas pracy, wentylacja przez otwarte okno jest często głośniejsza niż wentylacja komfortowa z LWE 40 – dzięki braku hałasu zewnętrznego i bez strat ciepła.

Panele fotowoltaiczne – prąd ze słońca

Panele fotowoltaiczne zamieniają energię słoneczną na energię elektryczną. Instalacja fotowoltaiczna zostaje przyłączona do istniejącej instalacji elektrycznej budynku. Uzyskaną energię można zużywać na bieżąco, magazynować (dodatkowo dokupić akumulatory) lub odsyłać do sieci a odzyskać gdy zaistnieje zapotrzebowanie na prąd. Mając własne źródło energii nie martwią nas zapowiedzi podwyżek, a urządzenia gospodarstwa domowego a przede wszystkim ogrzewanie to znikomy lub nawet zerowy wydatek.

Podgrzewacze przepływowe wody i bojlery

Podgrzewacze przepływowe dostarczają ciepłą wodę dokładnie według potrzeb w żądanej ilości. Są idealne do większego zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową w wysokich temperaturach. Jedno urządzenie może być źródłem ciepłej wody dla kilku punktów poboru. Montaż blisko miejsca poboru wody redukuje niemal całkowicie straty ciepła, co z kolei wpływa na oszczędność wody i prądu.

Podgrzewacze przepływowe ze sterowaniem elektronicznym zapewniają komfortową i oszczędną eksploatację. Umożliwiają precyzyjną regulację i stabilizację temperatury wody. Płynny dobór mocy w zależności od ilości wody daje do 30% dodatkowych oszczędności.

Podgrzewacze wody elektryczne są w pełni bezpieczne, nie wydzielają spalin i nie zajmują wiele miejsca – można je schować np. w szafce kuchennej.

W podgrzewaczach pojemnościowych – bojlerach ilość ciepłej wody jest ograniczona, po jej wyczerpaniu trzeba poczekać na ogrzanie następnej ilości.

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

Ogrzewanie i wentylacja kościołów i obiektów sakralnych

Automatik Elektrociepło specjalizuje się w ogrzewaniu i wentylacji kościołów oraz obiektów sakralnych. Rodzaj ogrzewania w kościele projektowany jest na podstawie oględzin technicznych, zgodnie z oczekiwaniami księdza proboszcza oraz rady parafialnej.

Oferta systemów grzewczych i wentylacji dla kościołów:

Piece akumulacyjne z rozładowaniem dynamicznym

Piece akumulacyjne utrzymują optymalną temperaturę i wilgotność, w kościołach zabytkowych jest to bardzo istotne dla dobrej kondycji dzieł sztuki oraz konstrukcji budynku. Piece akumulacyjne projektowane są zgodnie z wymogami estetyki wnętrza sakralnego. Główną zaletą pieców akumulacyjnych jest pobór tylko taniego prądu. Dzięki wysokiej jakości izolacji pieca, ciepło zgromadzone w taniej taryfie oddawane jest poprzez cichy wywiew zgodnie z nastawieniami na automatyce w rozdzielni.

Ogrzewanie podławkowe strefowe

Ogrzewanie podławkowe jako źródło jest bardzo przyjazne nie tylko ze względu na ciepło gromadzące się w strefie ławek, czyli w miejscu przebywania wiernych. Poza zapewnieniem komfortu cieplnego, grzejniki podławkowe nie zakłócają mikroklimatu w kościele. Korzystna wilgotność wpływa pozytywnie na unikatowe dzieła sztuki. Ogrzewanie podławkowe montowane jest sektorami. Podział na sektory pozwala włączyć część miejsc siedzących, w której znajdują się wierni.

Promienniki ciepła

Proponowany typ ogrzewania w postaci promienników ciepła doskonale nadaje się do ogrzewania obiektów wielkokubaturowych oraz stref zadaszonych na zewnątrz budynków. Wysoka jakości materiałów z jakich zostały wykonane promienniki gwarantuje ich długą żywotność. Ponadto długotrwała praca żarnika oraz natychmiastowe działanie ogrzewania gwarantuje wysoki komfort cieplny. Prestige emiter podczerwieni ogrzewa osoby nie narażając ich na uporczywe działanie światła. Mimo, że ilość światła pozostaje na niezmienionym poziomie, to wyjątkowy i innowacyjny układ luster sprawia, że odbiorca ogrzewany jest równomiernym strumieniem ciepła, bez efektu rażącego światła.

Nagrzewnice elektryczne

Nagrzewnice elektryczne są wydajnymi urządzeniami do ogrzewania, osuszania i wentylacji kościołów. Nagrzewnice zapewniają szybkie, wydajne ogrzewanie przy niskich kosztach.

Elektryczne podłogowe ogrzewanie akumulacyjne

Ogrzewanie podłogowe akumulacyjne jako ogrzewanie płaszczyznowe, ma ogromną zaletę jaką jest charakterystyczny rozkład ciepła – wyższa temperatura przy podłodze a niższa przy suficie. W ogrzewaniu podłogowym ciepło rozchodzi się równomiernie w całym obiekcie. Przy odpowiednio zbilansowanej mocy wewnątrz świątyni utrzymywana jest stała temperatura oraz optymalna wilgotność przyjazna dla zabytkowej architektury sakralnej. Niskotemperaturowe ogrzewanie płaszczyznowe jest najzdrowszą formą ogrzewania szczególnie zalecana dla alergików.

Rekuperacja – wentylacja z odzyskiem ciepła

Problem braku wentylacji często pojawia się w kościołach, rozwiązaniem okazuje się decentralna rekuperacja – wentylacja z odzyskiem ciepła. Zasada działania rekuperatorów polega na przemiennej pracy cichego wentylatora. Urządzenie wyrzuca na zewnątrz zużyte i wilgotne powietrze przepuszczając je przez aluminiowy wymiennik ciepła. Następnie wentylator zmienia kierunek i zaczyna zasysać zewnętrzne, świeże powietrze przechodzące przez rozgrzany aluminiowy wymiennik. Ogromną zaletą rekuperatora LWE40 marki Stiebel Eltron jest odzysk ciepła na poziomie 93%.

Więcej informacji uzyskasz odwiedzając naszą stronę www.elektrocieplo.pl lub kontaktując się z nami:

tel. 56 660 44 44
mob. 601 862 788
[email protected]

Artykuły o tej firmie


Wentylacja z odzyskiem ciepła stała się standardem...
02.09.2020 | Ogrzewanie
Oczekiwania, jakie nowoczesne budownictwo stawia dziś przed...
02.09.2020 | Ogrzewanie
Dostęp do własnej energii, wytwarzanej na przykład...

Słowa kluczowe: ogrzewanie elektryczne, elektryczne ogrzewanie podłogowe, piec akumulacyjny, sterownik, grzejnik elektryczny, ochrona przed śniegiem i lodem, elektryczne podłogowe ogrzewanie akumulacyjne, piece akumulacyjne, promienniki podczerwieni, rekuperacja decentralna w kościołach, wentylacja z odzyskiem ciepła, ogrzewanie podławkowe, ogrzewanie kościołów, ogrzewanie przeciwoblodzeniowe - ochrona przed śniegiem i lodem