Nieodłącznym elementem lata, nawet w jego końcówce, są one – owady. Aby nie zakłócały nam błogiego wypoczynku, najprostszym sposobem na ochronę domu przed insektami jest solidna moskitiera na okno.

fot. tesa tape

Komary, muchy, meszki, osy, ćmy i inne owady mogą skutecznie zepsuć nam letni wypoczynek. W najlepszym wypadku nie pozwalają nam zasnąć swoim bzyczeniem, lgną do świeżych owoców, mogą nas też czasem po prostu wystraszyć swoją nagłą obecnością. W najgorszym – ich ukąszenie może wywołać niebezpieczną reakcję alergiczną lub groźną chorobę. Moskitiera to najlepszy sposób, aby owady pozostały tam, gdzie ich miejsce, czyli na zewnątrz.

fot. tesa tape

My kontra owady. Jak uchronić dom przed nieproszonymi gośćmi?

Moskitery na okno to od lat jeden z najskuteczniejszych sposobów ochrony domów przed owadami. Jeżeli nie chcemy uciekać się do walki z nimi wręcz przy pomocy łapki lub wolimy nie używać chemicznych specyfików, wystarczy umieścić w oknie dobrej jakości moskitierę. Dzięki prostemu montażowi i trwałości moskitiera sprawi, że nareszcie będziemy mogli wypoczywać i zasypiać spokojnie – bez obaw, że nasz spokój zakłóci bzyczący gość, który w dodatku może nas ukąsić.

fot. tesa tape

Dzięki moskitierom okiennym bezpieczne będzie też nasze jedzenie – siateczki są zazwyczaj na tyle gęste, że nie przeciśnie się przez nie nawet muszka owocówka. Wystarczy prawidłowo umieścić siatkę w ramie.

fot. tesa tape

Najprostszym rozwiązaniem będzie zamontowanie moskitiery na samoprzylepnej ramie wyposażonej w rzep. Takie modele nie wymagają wiercenia dziur w ościeżnicy, co jest niezmiernie istotne z punktu widzenia zachowania funkcjonalności okien. Starannie zainstalowana siatka dobrze trzyma się na rzepie, co gwarantuje jej szczelność.

fot. tesa tape

Moskitiery na okno tesa® – niech twój dom będzie twoją twierdzą

Moskitiery okienne tesa® to niezawodna ochrona przed różnego rodzaju owadami, które pojawiają się latem. Gęsta siateczka gwarantuje, że do mieszkania nie przedostanie się ani jedna mucha, komar, osa czy pająk. Co istotne, moskitiery są dyskretne, nie ograniczają dostępu do światła i nie zakłócają widoku z okna. W ofercie marki tesa® znajdują się też moskitiery przeciwsłoneczne.

fot. tesa tape

Moskitiery można z powodzeniem zainstalować w oknach każdego typu – zarówno ściennych, jak i dachowych. Marka tesa® dysponuje szerokim asortymentem moskitier do okien z okiennicami, skrzynkami na kwiaty, a nawet tych o dużych rozmiarach.

Montaż moskitier marki tesa® jest bardzo prosty. Umieszcza się je na samoprzylepne rzepy, dzięki czemu nie jest potrzebna ani wiertarka, ani żadne śrubki czy gwoździe. Aby dopasować moskitierę do wymiarów okna, wystarczy przyciąć ją specjalnym nożykiem, który znajduje się w komplecie. Teraz już pozostaje nam umieszczenie siatki na tak przyklejonej ramie, dociśnięcie dołączoną do zestawu szczoteczką – i otwarcie szeroko okna, aby cieszyć się ciepłym letnim powietrzem!


Data publikacji: 2022-09-02

Podobne technologie i poradniki


Pomieszczenie gospodarcze pod każde potrzeby Jak zaplanować...
Drzwi w naszych wnętrzach często definiują ich...
Systemy aluminiowe dla architektury znajdują swoje miejsce...
Okiennice tego typu stosujemy na dużych  i...
Dostarcza naturalne światło i optycznie powiększa wnętrze,...