Drzwi w naszych wnętrzach często definiują ich charakter. Przykuwają wzrok, stają się elementem nie tylko funkcjonalnym, ale i aranżacyjnym. Inspiracji na nie jest mnóstwo. Rozglądając się za oryginalnymi drzwiami w Internecie czy w branżowej prasie, nierzadko mamy problem, aby wybrać konkretne rozwiązanie. Z jednej strony chcemy mieć drzwi szklane, z innej kuszą nas skrzydła z drewna, na których widać jego fakturę i usłojenie. Które lepsze? Wybór jest ciężki…

Marka Gustavson stworzyła systemy do wewnętrznych drzwi przesuwnych, które pozwalają na osiągnięcie kompromisu. Wystarczy połączyć oba wypełnienia w jednych drzwiach i cieszyć oko oryginalnym wystrojem. Polecamy: Stanlux SLX Suspend, Twin Wall Glass, Twin Art oraz Luxstar.

Stanlux SLX Suspend to system służący do budowy przesuwnych drzwi wewnętrznych, których wypełnieniem może być szkło o grubości 4 lub 6 mm, dwie tafle szklane o grubości 4 mm lub też płyta meblowa o grubości 10 mm. Maksymalny udźwig jednego skrzydła to 40 kg, a zakres regulacji okucia wynosi 7 mm. Elementy systemu dostępne są w kolorze białym, czarnym matowym lub naturalnym. Stanlux SLX Suspend, dzięki swojej ramowej budowie, pozwala połączyć w pionie dwa rodzaje wypełnień. To od naszej fantazji zależy ilość podziałów i łączeń wypełnień (można dzielić wielokrotnie). Przemyślane w duchu ergonomii elementy systemu, pozwalają cieszyć się funkcjonalnymi drzwiami przez wiele lat. Samodomykacze zapewniają komfort i bezpieczeństwo użytkowania a elegancka maskownica pozwala ukryć elementy techniczne.

fot. Gustavson

Twin Wall Glass i Twin Art to rodzina systemów do przesuwnych drzwi wewnętrznych o parametrach technicznych bardzo zbliżonych do Stanlux SLX Suspend. Udźwig, grubość wypełnienia i zakres regulacji są niemal identyczne (regulacja okucia Twin Art wynosi 6 mm). Oba systemy zostały stworzone w odpowiedzi na trend loftowy we wnętrzach. Ich elementy dostępne są w kolorze białym lub czarnym – oba o chropowatej, industrialnej i surowej strukturze. Twin Wall Glass to system pozwalający na budowę drzwi przesuwnych i stałych ścian aranżacyjnych. Można je zbudować w różnych konfiguracjach np. dwie ściany stałe na zewnątrz zaś skrzydła przesuwne w środku, odwrotnie lub na przemian. Maksymalnie możemy wykonać dwa skrzydła przesuwne i dwa stałe. Inwestor może udekorować swoje drzwi także przy pomocy szprosów naklejanych na powierzchnię skrzydła. Pozwala to osiągnąć niepowtarzalne kombinacje, które w każdej chwili w łatwy sposób można zmienić.

fot. Gustavson

Gustavson w tym roku wprowadził do swojego wachlarza produktów system Luxstar. Dzięki niemu możemy stworzyć drzwi przesuwne chowane w specjalną kasetę wbudowaną w ścianę. Udźwig jednego skrzydła to 40 kg, a wypełnić je możemy dwoma rodzajami materiałów: szkłem o grubości 4 lub 6 mm oraz płytą meblową o grubości 10 mm. Aranżację, podobnie jak poprzedników, mogą uzupełnić ozdobne płaskowniki. Tylko od potrzeb inwestora zależy wybór systemu i jego ostateczny wygląd. Każdy może mieć indywidualne rozwiązanie na lata.

fot. Gustavson


Data publikacji: 2022-12-13