Wcześniej była tu stara armatura, boazeria i kafelki pamiętające wczesne lata dwutysięczne. Teraz łazienka blogerki i fotografki Anny Tyrały zachwyca oryginalnym designem i przytulnym klimatem w nieco vintage’owym stylu. We współpracy z markami GEBERIT i KOŁO fotografka udowodniła, że nawet w mieszkaniu w bloku można stworzyć prawdziwie luksusową łazienkę.

Ania Tyrała jest z zawodu prawniczką, jednak to fotografia stała się jej największą pasją. To między innymi właśnie tej tematyce poświęciła swojego bloga „Fotografka bloguje”. Ania często robi zdjęcia na tle swojego przytulnego mieszkania, jednak nigdy nie zaprosiła swoich obserwatorów do łazienki. I nic dziwnego – należał się jej generalny remont. Teraz to właśnie to pomieszczenie stało się jednym z ulubionych miejsc Ani.

fot. GEBERIT

„Nadszedł ten dzień, kiedy w końcu mogę Wam pokazać metamorfozę mojej łazienki. Czekałam jeszcze trochę na ostatnie elementy wykończeniowe i oto jest – wymarzona domowa strefa SPA” – cieszy się Ania, która podzieliła się efektami remontu ze swoimi fanami na Instagramie.

Strefa SPA w niewielkiej łazience? To możliwe!

Jako fotografka i influencerka, Ania doskonale rozumie potrzebę stworzenia w domu odpowiedniej przestrzeni do robienia klimatycznych zdjęć. Liczy się każdy szczegół. Aranżując swoją wymarzoną łazienkę, blogerka zadbała o to, aby nie zabrakło w niej jasnych, ciepłych barw za sprawą vintage’owych kafelków w kolorze złamanej bieli, a także imitujących drewno, ułożonych w jodełkę. Co istotne, te ostatnie nie mają nic wspólnego z boazerią, która wcześniej pokrywała ściany łazienki. Widok wzoru jodełki w ciepłym odcieniu sprawia, że kąpiel jest jeszcze bardziej kojąca. Podobny motyw powtarza się też na podłodze łazienki.

fot. GEBERIT

Pozostańmy na chwilę przy wannie. Ani zależało na tym, aby była na tyle duża i wygodna, aby można było wziąć w niej relaksującą kąpiel i poczytać książkę. Fotografka wybrała biały model Koło Perfect wymiarach 140x70 cm. Choć łazienka Ani jest niewielka i możliwości były ograniczone, to zgodnie z nazwą modelu efekt okazał się perfekcyjny! Oczywiście nie mogło zabraknąć drewnianej półki na wannie, na której można położyć książkę albo postawić filiżankę z herbatą czy kieliszek wina.

Niezwykle stylowym i fotogenicznym elementem łazienki jest biała, okrągła umywalka nablatowa – a konkretnie model Koło Variform o średnicy 40 cm. Do wanny i umywalki Ania dobrała baterie w kolorze miedzi, które stały się stylistyczną kropkę nad „i”. Umywalkę umieszczono na klasycznej białej szafce z marmurowym blatem i mosiężnymi uchwytami. Od kiedy remont dobiegł końca, ten zakątek łazienki to ulubione miejsce Ani. Fotografka stworzyła w tym miejscu doskonałą scenografię dla zdjęć swoich ulubionych kosmetyków.

Oczywiście piękny wygląd musi iść w parze z funkcjonalnością. Maksymalny komfort korzystania z wanny zapewnia zestaw odpływowo-przelewowy Geberit D52 o długości 26 cm. To idealne rozwiązanie do wanny znajdującej się w mieszkaniu w bloku. Do tego zawór zestawu odpływowego Geberit ze swobodnym przepływem i pokrywą odpływu – i nic nie jest w stanie zakłócić relaksującej kąpieli! W taki samo sposób zadbano o komfort korzystania z umywalki. Zamontowano w niej syfon z wkładem syfonującym z poziomym odpływem.

fot. GEBERIT

Łazienka estetki: detale mają znaczenie

O Ani z pewnością można powiedzieć, że jest estetką, i że przywiązuje ogromną wagę do każdego szczegółu w aranżacji swojego mieszkania. Wybór elementów strefy WC również był dobrze przemyślany i padł na wiszącą miskę Geberit One z technologią Geberit TurboFlush i z ukrytymi mocowaniami. Miskę WC umocowano na elemencie montażowym Geberit Duofix o wysokości 112 cm, ze spłuczką podtynkową. Luksusowy wygląd strefy WC zapewnia minimalistyczna spłuczka Geberit Sigma 80 ze szkła lustrzanego. Spłuczka posiada funkcję elektronicznego uruchamiania spłukiwania, co sprawia, że również korzystanie z toalety staje się niebywale luksusowym doświadczeniem.

Więcej informacji na www.geberit.pl

Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).

Kontakt dla mediów:

Justyna Zborowska
[email protected]
+48 505 199 115

Magdalena Jankowska
[email protected]
+48 577 560 111


Data publikacji: 2022-09-07

Podobne technologie i poradniki


Zabudowa stelaża podtynkowego to ostatnio najchętniej wybierane...
Kosmetyki, detergenty, ręczniki, akcesoria, a nawet małe...
Mała łazienka to całkiem spory problem aranżacyjny....
Grupa RENEX podsumowała dotychczasowe działania wspierające PUT...
Grupa RENEX poinformowała rozpoczęciu naboru praktykantów i...
Grupa RENEX poinformowała o rozszerzeniu zakresu elementów...
Grupa RENEX podsumowała sukcesy 2022 roku –...
fot. Renex | Uczniowie ze Sosnowca Grupa...
Instalacja jako forma wyrazu artystycznego, od lat...