Kiedy warto zdecydować się na prysznic typu walk-in?

Kabina prysznicowa typu walk-in to rozwiązanie, które przypadnie do gustu nie tylko miłośnikom nowoczesnego minimalizmu. Ich oszczędnej formie towarzyszy bowiem maksimum wygody, a także bezpieczeństwo i higiena.

Prysznic typu walk-in to nic innego jak otwarta kabina prysznicowa, która składa się z prostych, gładkich tafli szkła. Dzięki swojej minimalistycznej formie takie rozwiązanie można z łatwością zaaranżować w przestrzeni każdej łazienki. Tego rodzaju kabiny docenią zwłaszcza osoby starsze i z niepełnosprawnościami, a także rodzice małych dzieci.

fot. GEBERIT 

Prysznic typu walk-in – w jakich łazienkach sprawdzi się najlepiej?

Wiele osób marzy o wygodnym, minimalistycznym prysznicu, do którego wystarczy wejść, aby szybko się odświeżyć. Taką możliwość – która okazuje się bezcenna w trakcie letnich upałów – dają kabiny prysznicowe typu walk-in. W jakich łazienkach sprawdzą się najlepiej?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: w każdej, w której istnieje chęć lub potrzeba zainstalowania minimalistycznego prysznica. Marki Geberit i Koło posiadają szeroką ofertę różnego rodzaju brodzików do pryszniców typu walk-in. Niektóre z nich można też docinać, aby perfekcyjnie dopasować je do każdego rodzaju wnętrza.

Dobrej jakości brodziki z powłoką antypoślizgową zapewniają maksymalne bezpieczeństwo i pełen komfort korzystania ze strefy prysznicowej. Zaspokajają potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. Mowa przede wszystkim o osobach starszych i z niepełnosprawnościami – również tych, które poruszają się na wózku inwalidzkim.

- Warto wspomnieć o praktycznym rozwiązaniu, jakim jest wykonanie siedziska pozwalającego na komfortowe użytkowanie prysznica przez osoby starsze lub z ograniczoną motoryką, co może być dodatkowym atutem także dla kobiecej wygody jako podest umożliwiający oparcie nogi przy depilacji lub balsamowaniu – zauważa Ewa Czopko, architekt wnętrz z pracowni Decoroom.

Warto dodać, że prysznice typu walk-in stanowią również ogromne ułatwienie dla rodzin z małymi dziećmi. Wystarczy wstawić do kabiny krzesełko, aby korzystanie z prysznica stało się dla małego czyściocha komfortowym i całkowicie bezpiecznym doświadczeniem.

fot. GEBERIT 

Brodziki prysznicowe typu walk-in – wygodne i piękne

Brodziki prysznicowe dają niezwykle szerokie możliwości aranżacyjne. Takie są na przykład ultrapłaskie modele marek Geberit i Koło, które mają możliwość zlicowania z podłogą. To najlepsze rozwiązanie, jeżeli zależy nam na maksymalnej higienie.

- Myśląc o technice sprzyjającej utrzymaniu wysokiej higieny w łazience, warto wspomnieć o brodzikach kompozytowych z możliwością zlicowania produktu z posadzką. Zastosowanie tego rozwiązania redukuje ilość fug w łazience, szczególnie w tak problematycznym miejscu jak prysznic. Pozwala nam to uniknąć nieestetycznego brudzenia fug oraz osadzania się kamienia w przestrzeniach międzypłytkowych – tłumaczy Ewa Czopko, architekt wnętrz Decoroom.

fot. GEBERIT 

Wyjątkowo elegancki brodzik Geberit Sestra wykonano z trwałej żywicy kamiennej, którą pokrywa odporna na uszkodzenia i zarysowania żelkotowa powłoka. Powierzchnia brodzika jest teksturowana i posiada wyjątkowe właściwości antypoślizgowe klasy C. Oprócz wysokich walorów estetycznych i bezpieczeństwa, brodzik Geberit Sestra gwarantuje optymalną higienę dzięki biegnącemu wzdłuż brodzika wpustowi, który zapobiega gromadzeniu się brudu.

Brodzik Geberit Olona również wykonano z żywicy kamiennej i pokryto żelkotową powłoką. Gładka, ciepła i miła w dotyku matowa powierzchnia jest odporna na uderzenia, zarysowania, a nawet promieniowanie UV. Posiada właściwości antypoślizgowe klasy C.

Równie komfortowy jest brodzik Koło Nemea. Wyróżnia go elegancka, gładka, a zarazem odporna na zarysowania powierzchnia z akrylu. Do wyboru mamy wersję matową (o właściwościach antypoślizgowych klasy A) lub delikatnie błyszczącą.

Niezwykle istotnym elementem brodzika jest odpowiedni odpływ. W odróżnieniu od większości tego typu modeli odpływ liniowy Geberit CleanLine gwarantuje maksymalną higienę. Nie posiada ukrytych miejsc i zakamarków, a więc nie gromadzi się w nim brud. Odpływy są dostępne w kilku modelach i długościach. Dodatkowo można je dowolnie przycinać, co ułatwia ich montaż w niemal każdej kabinie prysznicowej.

fot. GEBERIT 

Niezwykle eleganckim i równie higienicznym rozwiązaniem jest też odpływ ścienny Geberit. Wzmacnia estetyczny efekt minimalizmu w strefie prysznicowej, a przy tym przełamuje konwencjonalne podejście, w którym odpływ znajduje się w podłodze. Istnieje również możliwość wklejenia własnego materiału w specjalną ramkę pokrywy, dopasowując go idealnie do wystroju wnętrza.

Szeroka oferta brodzików marki Geberit i Koło umożliwia perfekcyjne dopasowanie tego elementu łazienki do potrzeb każdego użytkownika. W połączeniu z odpowiednim odpływem stworzenie wymarzonej strefy prysznicowej z kabiną walk-in jest niezwykle proste!

Więcej informacji na www.geberit.pl

Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).

Kontakt dla mediów:

Justyna Zborowska
[email protected]
+48 505 199 115

Magdalena Jankowska
[email protected]
+48 577 560 111


Data publikacji: 2022-08-24

Podobne technologie i poradniki


Zabudowa stelaża podtynkowego to ostatnio najchętniej wybierane...
Kosmetyki, detergenty, ręczniki, akcesoria, a nawet małe...
Mała łazienka to całkiem spory problem aranżacyjny....
Grupa RENEX podsumowała dotychczasowe działania wspierające PUT...
Grupa RENEX poinformowała rozpoczęciu naboru praktykantów i...
Grupa RENEX poinformowała o rozszerzeniu zakresu elementów...
Grupa RENEX podsumowała sukcesy 2022 roku –...
fot. Renex | Uczniowie ze Sosnowca Grupa...
Instalacja jako forma wyrazu artystycznego, od lat...