Jedna większa, druga mniejsza, obydwie piękne. Jak swoje łazienki zaaranżowała Anna Tomaska-Szmaja?

Anna Tomaska-Szmaja jest dekoratorką wnętrz i autorką bloga „Od inspiracji do realizacji”. Specjalizuje się w domowych metamorfozach w duchu DIY, udowadniając, że piękne aranżacje można uzyskać bez wydawania fortuny. Na co dzień projektuje wnętrza dla swoich klientów, jednak to urządzanie własnego mieszkania sprawia jej najwięcej frajdy. Niedawno wzięła na warsztat dwie łazienki w swoim domu.

fot. GEBERIT 

Od kilku miesięcy Ania wraz z mężem i synkiem mieszka w domu na wsi. Ukłonem w stronę sielskiej estetyki modern farmhouse była mniejsza łazienka ze strefą WC. Główna łazienka to spełnienie marzeń Ani o luksusowym domowym SPA i przestrzeni wypełnionej światłem. Złożyliśmy wizytę w domu Ani i sprawdziliśmy szczegóły obydwu aranżacji!

Główna łazienka: przestrzeń, marmur i jasne kolory

Najważniejszym wymogiem wobec większej łazienki była odpowiednia ilość przestrzeni, aby zmieściła wygodną wannę wolnostojącą i prysznic, a także aby znalazło się w niej miejsce na wszystkie akcesoria łazienkowe. Z tego powodu rozmiary łazienki wynoszą 2,75 x 2,85 metra, zaś wysokość pomieszczenia wynosi aż 3 metry.

fot. GEBERIT 

Ania uwielbia jasne, neutralne barwy i naturalne materiały. Nic więc dziwnego, że postanowiła zastosować to wszystko w swojej głównej łazience. Podłogę i ściany pokrywają marmurowe płytki z złotymi akcentami inspirowanymi kintsugi – japońską sztuką wypełniania pęknięć złotem. Biała jest wanna, a także umywalka nablatowa Koło Variform o wymiarach 55×40 cm, którą umieszczono na dużej, klasycznej szafce w kolorze złamanej bieli.

fot. GEBERIT 

Konsekwentnie biała jest też miska WC. Ania wybrała wiszący, bezrantowy model Geberit Acanto Rimfree, gwarantujący higieniczną czystość. Innowacyjna technologia zapewnia dynamiczne spłukiwanie – woda spływa po całej powierzchni ceramiki, jednocześnie nie wychlapując się na zewnątrz. Do miski ustępowej Ania dobrała czarny przycisk spłukujący Geberit Sigma21. Strefę WC zamontowano na stelażu Geberit Duofix UP320 ze wspornikiem. Decydując się na produkty od jednego producenta w strefie WC, Ania zyskała gwarancję i pewność po obu stronach ściany. Wszystko po to, aby łazienka była funkcjonalna, bezpieczna i niezawodna.

Kabina prysznicowa jest minimalistyczna – w całości zbudowano ją z przejrzystego szkła. Zarówno wanna, prysznic, jak i umywalka posiadają eleganckie wykończenie w postaci baterii w kolorze srebra.

Wszechobecna biel, minimalizm i metalowe elementy tylko pozornie brzmią chłodno. Ania wykończyła wnętrze łazienki naturalnymi tkaninami w odcieniach beżu – nie zabrakło tu zasłon i oczywiście ręczników. Dzięki nim oraz ciekawym marmurowym wzorom na podłodze i ścianach udało się osiągnąć przytulny charakter i tworzą efekt komfortowej, prywatnej strefy SPA.

fot. GEBERIT 

Mała łazienka w stylu modern farmhouse

Estetyka modern farmhouse czerpie inspiracje z wystrojów wiejskich domów. To właśnie w tym stylu Ania utrzymała swoją mniejszą łazienkę, przeznaczoną tylko na strefę WC. Na ścianach znalazły się białe płytki imitujące boazerię. „Uważam, że płytki to najbardziej praktyczne rozwiązanie do łazienki lub WC” – przyznaje Ania, opisując aranżację łazienki na swoim blogu. Podłogę z kolei pokryły imitujące drewno, jasnoszare płytki gresowe, które ułożono w jodełkę.

fot. GEBERIT 

Wszystko to stanowi tło dla najważniejszych elementów łazienki, a więc umywalki i miski WC. Podobnie jak w głównej łazience, Ania wybrała umywalkę nablatową Koło Variform, tym razem o średnicy 40 cm. Umieściła ją na klasycznej białej szafce. Dla kontrastu, do umywalki projektantka dobrała nowoczesną, minimalistyczną baterię w kolorze matowej czerni, która zaskakująco dobrze komponuje się w klasycznym wnętrzu.

fot. GEBERIT 

Oczywiście w łazience nie mogło zabraknąć odpowiedniej miski WC. Wybór padł na model Koło Modo z technologią Rimfree. Jej wnętrze pokrywa powłoka Reflex, ułatwiającą łączenie się cząsteczek wody i w rezultacie skuteczniejsze spłukiwanie zabrudzeń. Całość zamontowano na stelażu Koło Smart Fresh. Do miski dobrano antybakteryjną deskę sedesową i biały przycisk spłukujący Koło Eclipse. Tutaj, tak samo jak w przypadku głównej łazienki, zdecydowano się na wyposażenie strefy WC w produkty od tego samego producenta. To pewność i gwarancja komfortowych łazienek na lata.

fot. GEBERIT 

Więcej informacji na www.geberit.pl

Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).

Kontakt dla mediów:

Justyna Zborowska
[email protected]
+48 505 199 115

Magdalena Jankowska
[email protected]
+48 577 560 111


Data publikacji: 2022-08-20

Podobne technologie i poradniki


Kosmetyki, detergenty, ręczniki, akcesoria, a nawet małe...
Mała łazienka to całkiem spory problem aranżacyjny....
Grupa RENEX podsumowała dotychczasowe działania wspierające PUT...
Grupa RENEX poinformowała rozpoczęciu naboru praktykantów i...
Grupa RENEX poinformowała o rozszerzeniu zakresu elementów...
Grupa RENEX podsumowała sukcesy 2022 roku –...
fot. Renex | Uczniowie ze Sosnowca Grupa...
Instalacja jako forma wyrazu artystycznego, od lat...
Jak sprawić, aby łazienka stanowiła spójną całość?...