Firma SCHELL wprowadziła na rynek baterie umywalkowe naścienne SCHELL VITUS. Ze względu na wielość funkcji i wykonań rozwiązanie można dopasować do indywidualnych wymagań w różnego rodzaju budynkach.

Gama produktowa SCHELL VITUS została zaprojektowana z myślą o spełnieniu różnego rodzaju potrzeb użytkowników korzystających z budynków komercyjnych, publicznych czy specjalnego zastosowania, jak np. szpitale. Linia obejmuje 100 kombinacji armatur o nowoczesnej estetyce, które różnią się między sobą sposobem uruchamiania, budową czy funkcjami związanymi z oszczędnością, higieną lub bezpieczeństwem użytkowania. Poszczególne rozwiązania można funkcjonalnie dopasować do specyficznych wymagań w zależności od przeznaczenia obiektu i sposobu użytkowania. Naścienny montaż sprawia, że seria SCHELL VITUS znajduje doskonałe zastosowanie przy modernizacjach. W przypadku wymiany można wykorzystać istniejące rury i znacząco przy tym zredukować poziom hałasu generowanego przez instalację.

Wyspecjalizowana w każdym calu
Tak jak wszystkie armatury do obiektów publicznych z rodziny SCHELL, baterie umywalkowe VITUS są bardzo odporne na uszkodzenia i łatwe w czyszczeniu, dzięki gładkiemu chromowanemu korpusowi wykonanemu z wysokiej jakości mosiądzu. To, co wyróżnia je na tle specjalistycznych armatur, jest modułowa budowa dająca opcję elastycznego doboru poszczególnych mechanizmów i elementów korpusu. W zależności od istniejącego sposobu zasilania w ciepłą wodę można wybrać wersję na wodę wstępnie zmieszaną, z wbudowanym mieszaczem, a nawet z regulowanym termostatem. Każdy z modeli może zostać wyposażony w jedną z trzech wylewek o długościach 190, 250 lub 310mm. Dostępnych jest pięć opcji sterowania. Najbardziej uniwersalne są baterie jednouchwytowe, które pozwalają na oszczędność wody. W miejscach takich jak kliniki, szpitale czy domy opieki można zastosować modele z długą dźwignią, która umożliwia obsługę łokciem. Natomiast wszędzie tam, gdzie liczy się oszczędność wody, warto zastosować model uruchamiany poręcznym przyciskiem z pokrętłem temperatury lub samozamykający. Jeżeli zaś inwestorowi zależy na prestiżowym wyglądzie armatury, można zastosować wyposażoną w elegancki przycisk baterię z mechanizmem CVD Touch.

Bogata w funkcje, oszczędna w zużyciu wody
Największy potencjał oszczędzania wody zapewniają modele samozamykające i wyposażone w elektronikę CVD Touch. Dopływ wody jest uruchamiany po jednokrotnym naciśnięciu na przycisk. Duże oszczędności daje możliwość ustawienia czasu wypływu. W przypadku armatur samozamykających zakres czasowy wynosi od 5 do 30 sekund, zaś modele z elektroniką CVD Touch dają możliwość wydłużenia czasu mycia rąk w komfortowym zakresie od 2 do nawet 360 sekund. Po wyznaczonym czasie dopływ wody zostaje automatycznie zamknięty, jednak można ponownie uruchomić baterię wciskając przycisk start/stop. Wszystkie armatury z gamy SCHELL VITUS z elektroniką CVD Touch posiadają program płukania antystagnacyjnego i są przystosowane do dezynfekcji termicznej wodą o temperaturze 70°C, w której giną wszelkie chorobotwórcze ustroje.

Więcej informacji na stronie: www.schell.pl


Data publikacji: 2016-11-28

Podobne technologie i poradniki


Zabudowa stelaża podtynkowego to ostatnio najchętniej wybierane...
Kosmetyki, detergenty, ręczniki, akcesoria, a nawet małe...
Mała łazienka to całkiem spory problem aranżacyjny....
Grupa RENEX podsumowała dotychczasowe działania wspierające PUT...
Grupa RENEX poinformowała rozpoczęciu naboru praktykantów i...
Grupa RENEX poinformowała o rozszerzeniu zakresu elementów...
Grupa RENEX podsumowała sukcesy 2022 roku –...
fot. Renex | Uczniowie ze Sosnowca Grupa...
Instalacja jako forma wyrazu artystycznego, od lat...
Jak sprawić, aby łazienka stanowiła spójną całość?...