Jak sprawić, aby łazienka stanowiła spójną całość? Stylowe kafelki i dopasowana do siebie ceramika to nie wszystko. Jeżeli zamontujemy miskę WC na stelażu podtynkowym, osiągamy nie tylko dobry efekt wizualny, ale również funkcjonalność i bezpieczeństwo korzystania ze strefy WC.

Przygotowując się do urządzania strefy WC, najpierw musimy zadecydować, w jakim stylu chcielibyśmy ją utrzymać. Wybór odpowiedniego stelażu podtynkowego stanowi w tym bardzo ważny etap. Wraz z architektką Agnieszką Musiał-Chmielnik, właścicielką MUSIAŁ STUDIO i Ambasadorką marki Geberit, wyjaśniamy, dlaczego samonośny stelaż podtynkowy wraz miską WC i spłuczką tej samej marki będzie najlepszym rozwiązaniem.

fot. Geberit 

Zestaw stelaż + miska WC – duet doskonały

Urządzanie łazienki wcale nie musi oznaczać długich godzin spędzonych na przeglądaniu odpowiednich instalacji sanitarnych. W przypadku stelażu podtynkowego znakomita większość instalacji jest ukryta w ścianie, dzięki czemu pozostaje nam już tylko to, co najprzyjemniejsze: wybór miski WC i spłuczki, które stylistycznie pasują do reszty łazienki. Nie zapominajmy, że stelaże podtynkowe umożliwiają instalację również takich elementów jak umywalka czy bidet.

Wybór asortymentu od jednego producenta daje pewność, że wizualnie strefa WC będzie się dobrze prezentować poprzez te same obłości, łuki i kształty. Co więcej, elementy będą do siebie pasować tworząc spójną całość, bez wprowadzania chaosu do aranżacji. Decydując się na sprawdzoną firmę, która daje gwarancję na swoje produkty będziemy mieć pewność, że ta jakość dotyczy całego asortymentu w łazience. Istotny jest także prozaiczny, przyziemny aspekt jak logistyka, jeden dostawca lub ewentualnie jedna firma serwisowa. – podkreśla Agnieszka Musiał-Chmielnik.

fot. Geberit 

Podwieszana miska WC zamontowana na stelażu tej samej marki daje gwarancję trwałości. Zestawy stelażowe Geberit mają przetestowaną nośność wynoszącą nawet 400 kilogramów, nie ma więc obawy, że miska nagle się urwie. Geberit oferuje szeroką gamę zestawów stelażowych, które z powodzeniem można dopasować do różnego rodzaju ścian i każdej łazienki – nawet tej najmniejszej.

Dzięki podtynkowemu zestawowi stelażowemu oszczędzamy też przestrzeń i dbamy o higieniczną czystość w łazience. Podwieszana miska daje wolny dostęp do całej podłogi, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać strefę WC w czystości. Znika też problem odkrytych rur, na których może gromadzić się brud i groźne bakterie.

Odpowiednio skompletowany zestaw stelażowy tej samej marki oznacza też większy komfort w trakcie korzystania z toalety. Dzięki innowacyjnej technologii w zestawach Geberit spłukiwanie wody jest dynamiczne i dokładne, a zarazem chroni przed wychlapywaniem wody. To działa nawet wtedy, kiedy spłukujemy wodę tylko częściowo. Spłukiwanie wody jest też bardziej ekonomiczne. Możemy zredukować ilość wody do zaledwie 2-4 litrów.

fot. Geberit 

Z oszczędnością wody idzie w parze komfort korzystania z toalety. Zestawy stelażowe marki Geberit gwarantują ciche napełnianie zbiornika. Poziom hałasu przy jego napełnianiu pod ciśnieniem 3 barów wynosi jedynie 15 decybeli.

Odpowiednia miska WC: o czym warto pamiętać?

Skoro wyjaśniliśmy już, dlaczego warto zdecydować się na zestaw stelażowy tej samej marki, powiedzmy teraz parę słów na temat doboru odpowiedniej miski WC. Możemy zdecydować się na model z krytymi mocowaniami lub bez, prostokątny lub owalny. Wszystko zależy od naszych indywidualnych upodobań i potrzeb. Sprawdzą się tutaj rozwiązania oferowane przez marki Geberit i KOŁO.

Oprócz estetyki jeszcze bardziej istotne jest to, aby miska sedesowa gwarantowała maksymalną higienę. Modele marki Geberit i KOŁO to miski bezkołnierzowe, które zapobiegają gromadzeniu się groźnych zarazków. Niektóre modele pokrywa dodatkowo specjalne szkliwo KeraTect, dzięki któremu powierzchnia miski jest wyjątkowo łatwa w czyszczeniu. To ważne zwłaszcza w przypadku tych użytkowników, którzy zrezygnowali z mocnych, drażniących środków czyszczących.

fot. Geberit 

– Czyszczenie toalet to czynność, którą każdy chce mieć za sobą jak najszybciej. Niewątpliwie miski bezkołnierzowe to wybór, który sprawi, że w szybki i łatwy sposób wyczyścimy całą bryłę, bez zbędnego zaglądania w zakamarki. – podkreśla Agnieszka Musiał-Chmielnik.

Kompletując idealną strefę WC, warto zwrócić uwagę też na deskę. Najlepsza będzie taka, która zagwarantuje wygodę i dyskrecję. Deski z oferty marki Geberit posiadają powoli i cicho zamykające się pokrywy, dzięki czemu korzystanie z toalety jest jeszcze bardziej komfortowe!

Więcej informacji na www.geberit.pl

Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).

Kontakt dla mediów:

Justyna Zborowska
[email protected]
+48 505 199 115

Magdalena Jankowska
[email protected]
+48 577 560 111


Data publikacji: 2022-09-23

Podobne technologie i poradniki


Zabudowa stelaża podtynkowego to ostatnio najchętniej wybierane...
Kosmetyki, detergenty, ręczniki, akcesoria, a nawet małe...
Mała łazienka to całkiem spory problem aranżacyjny....
Grupa RENEX podsumowała dotychczasowe działania wspierające PUT...
Grupa RENEX poinformowała rozpoczęciu naboru praktykantów i...
Grupa RENEX poinformowała o rozszerzeniu zakresu elementów...
Grupa RENEX podsumowała sukcesy 2022 roku –...
fot. Renex | Uczniowie ze Sosnowca Grupa...
Instalacja jako forma wyrazu artystycznego, od lat...