Akcesoria do okien dachowych to bardzo ważny zakup podczas wyposażania pokoju znajdującego się na najwyższym piętrze. Odpowiednio dobrane żaluzje wewnętrzne, rolety zaciemniające czy dekoracyjne mogą nadać pomieszczeniu zupełnie nowy, świeższy charakter.

 

Najmodniejsze akcesoria do okien dachowych na rok 2016/2017

Osoby planujące zmianę wystroju pokoju znajdującego się na poddaszu lub wyposażające go od zera, powinny przynajmniej w pewnym stopniu zasugerować się obecnie obowiązującymi trendami. Nie warto przy tym całkowicie zapominać o klasyce, ponieważ standardowe modele wzbogacone tylko o nowoczesne dodatki będą nie tylko trendy teraz, ale przede wszystkim pozostaną modne na dłużej. Chyba każdy z nas doskonale sobie zdaje sprawę z tego, jak ważne jest dokonanie właściwego wyboru właśnie wtedy, gdy kupujemy akcesoria do okien. Przecież to właśnie okno najczęściej najbardziej rzuca się w oczy i przykuwa uwagę gości. Staromodne albo pozbawione gustu żaluzje, markizy czy rolety mogą całkowicie zniszczyć wygląd całego pomieszczenia.

Obecnie najmodniejsze są wszelkie rolety zaciemniające jednokolorowe, najlepiej wykonane z materiałów w ciemnych barwach. Równie popularne są rolety dekoracyjne, z których najbardziej polecamy modele jednokolorowe z delikatnymi dekoracjami, ornamentami, zdobieniami – przypominające tapetę.

 

Rolety jednokolorowe – co musisz wiedzieć

Według najnowszych trendów, decydując się na zakup rolety wewnętrznej jednokolorowej, musisz dokładnie przemyśleć, którą barwę wybierzesz. Powinien to być dominujący kolor, wyróżniający się na tle ścian, podłogi czy mebli. Bardzo ciekawym pomysłem jest zakup rolet, doniczek, dywanów, narzuty na sofę, segregatorów, lamp czy innych dodatków w tym samym kolorze. Jeżeli ściany i podłoga są ciemne, to dodatki powinny być jasne. Natomiast w przypadku mebli wykonanych z jasnego surowego drewna warto postawić na rolety, doniczki i inne akcesoria w bardziej energetycznym kolorze, na przykład soczystej pomarańczy, mocnej czerwieni, czy głębokiego granatu.

Kupując akcesoria do okien dachowych, nie zapominaj sprawdzić producenta okna dachowego, gdyż dane dodatki nie są uniwersalne i wymagają odpowiedniego doboru ze szczególnym uwzględnieniem marki okna dachowego do którego będziemy montować dany dodatek. Rolety, markizy czy żaluzje dachowe będziesz podnosić i opuszczać nawet kilkanaście razy dziennie, więc jakość wykonania jest tu bardzo znacząca. Szkoda wymieniać rolety na nowej, gdy jest jeszcze modna. Tylko z tego powodu, że po prostu się zużyła.

Więcej na temat akcesoriów do okien dachowych można przeczytać na dodatki.velset.pl.


Data publikacji: 2016-08-25

Podobne technologie i poradniki


Napędy roletowe STARCUS, zamontowane w tysiącach domów...
Anwis, lider w dziedzinie nowoczesnych technik osłonowych,...
Polski producent komponentów i podzespołów dekoracji okiennych...
W Europie obowiązują stosowne normy dotyczące akustyki...
Zjawisko zanieczyszczenia światłem jest coraz bardziej powszechne....
Większość starych domów posiadających poddasze nieużytkowe, po...
Nadchodząca jesień przyniesie mniej światła słonecznego, które...
Nadmiernie nagrzany budynek nie jest przyjaznym miejscem...
Wakacje rozpoczęły się na dobre. Upał zaczyna...
Markizy elektryczne to krok w nowoczesność. Nawet...