Elektryczne markizy dachowe – nowoczesna ochrona przed upałem

Markizy elektryczne to krok w nowoczesność. Nawet ośmiokrotnie lepiej chronią przed nagrzewaniem, niż dodatki wewnętrzne. Jednocześnie dobrze przepuszczając światło i wykazując naprawdę ogromny komfort użytkowania. To niezbędny element każdego domu. W naszym klimacie zakupienie markiz wydaje się rzeczywiście koniecznością – upały co roku wydają się zwiększać. Jak to wygląda w praktyce?

Markizy elektryczne. Dlaczego warto?
Markizy elektryczne, również markizy dachowe, to ogromne udogodnienie dla właścicieli domów jednorodzinnych. Absorbują promienie słoneczne jeszcze przed szybą, dzięki czemu szyba nie nagrzewa się tak bardzo i nie absorbuje ciepła do wewnątrz.  Dzięki temu zdecydowanie lepiej chronią przed uciążliwym upałem, niż akcesoria wewnętrzne, takie jak firanki czy rolety. Jednocześnie pozwalają na dopływ naturalnego światła, nie wymuszając zapalania lamp (co mogłoby podnosić rachunki za elektryczność) i pozwalają na normalne funkcjonowanie w dziennym świetle. Ze względu na zdalną obsługą markizy elektryczne są również bardzo proste w użytkowaniu – także dla dzieci i osób starszych.

Łatwe sterowanie
Markizy dachowe są najtrudniejsze w użytkowaniu, dlatego właśnie warto wybrać markizy elektryczne lub solarne. Sterowanie odbywa się za pomocą pilota lub jest całkowicie samoczynne, automatyczne – w zależności od poziomu natężenia promieni słonecznych markiza sama się zamyka, chroniąc nas i szybę przed nagrzaniem. Dzięki temu nie tylko wystarczy jeden przycisk na pilocie lub na specjalnym sterowniku, żeby ochronić markizą elektryczną nasze okno dachowe. Możemy również bez problemu zatrzymać ją w wybranej przez nas pozycji.

Co więcej?
Markizy zasilane są prądem elektrycznym lub akumulatorem solarnym, w zależności od naszych preferencji. Dobrze zamontowane są odporne nawet na bardzo silny wiatr. Zmniejszają również natężenie odgłosu deszczu i gradu, co jest pomocne w przypadku, kiedy niektórzy domownicy lub zwierzęta źle reagują na takie dźwięki. Ponadto markiza elektryczna chroni przed szkodliwym wpływem promieniowania UV, który źle wpływa na nasze zdrowie.

Markizy elektryczne potrafią zapewnić większą ochronę przed upałem niż tradycyjne rolety i zasłony wewnętrzne. Warto je posiadać w swoim domu z wielu powodów, są proste w obsłudze i z pewnością posłużą nam na lata.

Dowiedź się więcej na stronie dodatki.velset.pl


Data publikacji: 2016-06-22

Podobne technologie i poradniki


Napędy roletowe STARCUS, zamontowane w tysiącach domów...
Anwis, lider w dziedzinie nowoczesnych technik osłonowych,...
Polski producent komponentów i podzespołów dekoracji okiennych...
W Europie obowiązują stosowne normy dotyczące akustyki...
Zjawisko zanieczyszczenia światłem jest coraz bardziej powszechne....
Większość starych domów posiadających poddasze nieużytkowe, po...
Nadchodząca jesień przyniesie mniej światła słonecznego, które...
Akcesoria do okien dachowych to bardzo ważny...
Nadmiernie nagrzany budynek nie jest przyjaznym miejscem...
Wakacje rozpoczęły się na dobre. Upał zaczyna...