Większość starych domów posiadających poddasze nieużytkowe, po pewnym czasie, w wyniku wzrostu potrzeb mieszkaniowych mieszkańców, zostaje przeobrażona w domy z poddaszem użytkowym. Niestety w przypadku takich budynków bardzo często widać, że to pomieszczenie, które kiedyś służyło do przechowywania staroci, teraz stało się pokojem mieszkalnym. Na szczęście nawet poddasze w bardzo starym domu można zaprojektować tak, by nie sprawiało takiego niekorzystnego wrażenia.

 

Jak zmienić strych w piętro mieszkalne tak, by nikt tego nie zauważył?

Poddasze, które chcemy zmienić na typowo mieszkalne, powinno zostać gruntownie wyremontowane. Najczęściej trzeba również zastosować jakieś ocieplenie, zarówno podłogi, jak i ścian. Niektórzy właściciele mieszkań dodatkowo zmieniają sposób przedostawania się na poddasze z dotychczasowego włazu i starej drabiny na rzecz na przykład nowoczesnych schodów na poddasze.

Równie istotne są dekoracje pokoju na poddaszu. Ważne są nie tylko meble i dodatki typu dywany, poduszki, doniczki i ramki na zdjęcia. Największą uwagę należy przyłożyć do dekoracji okna dachowego (połaciowego), ponieważ to zazwyczaj ono zdradza, że dane pomieszczenie kiedyś pełniło funkcję tylko przechowalni.

 

Rolety do okien dachowych, które warto wybrać

Warto zastosować nowoczesne rolety do okien dachowych, które nie tylko bardzo dobrze się prezentują w odnowionym wnętrzu, ale swym materiałem i wykończeniem przypominają rolety montowane na standardowych oknach w zwykłych pokojach mieszkalnych. Dobrym przykładem takiego produktu są rolety dekoracyjne VELUX i FAKRO, odpowiednio stosowane do okien dachowych firmy VELUX lub FAKRO, dostępne w różnych rozmiarach, modelach i kolorach. Dobrze dobrane rolety do okien dachowych to połowa sukcesu w przeobrażaniu starego poddasza w pokój mieszkalny. Warto o tym pamiętać, by uzyskać pożądany efekt.

Najwięcej modeli rolet na poddasze znajdziesz w sklepie Velset – Dodatki Do Okien . Wybierz któryś z nich i dokonaj małej rewolucji, a goście, którzy będą odwiedzać Twój dom, nawet się nie zorientują, że najwyższe piętro kiedyś nie było w ogóle przeznaczone do mieszkania.


Data publikacji: 2016-09-28

Podobne technologie i poradniki


Napędy roletowe STARCUS, zamontowane w tysiącach domów...
Anwis, lider w dziedzinie nowoczesnych technik osłonowych,...
Polski producent komponentów i podzespołów dekoracji okiennych...
W Europie obowiązują stosowne normy dotyczące akustyki...
Zjawisko zanieczyszczenia światłem jest coraz bardziej powszechne....
Nadchodząca jesień przyniesie mniej światła słonecznego, które...
Akcesoria do okien dachowych to bardzo ważny...
Nadmiernie nagrzany budynek nie jest przyjaznym miejscem...
Wakacje rozpoczęły się na dobre. Upał zaczyna...
Markizy elektryczne to krok w nowoczesność. Nawet...