Dopasowanie drzwi do wnętrza często sprawia inwestorom nie lada problem. Jedni decydują by te były spójne z kolorem mebli, kolejni dobierają je pod wybarwienie podłogi, jeszcze inni pod kolor ram okiennych. Istnieje też sposób, pozwalający ominąć ten trudny dylemat i sprawić by te wtopiły się w ścianę i stały się praktycznie niewidoczne. Funkcjonalnie dalej pozostaną drzwiami prowadzącymi do innego pomieszczenia, zaś wizualnie nie będą narzucać swojego charakteru, harmonizując z wystrojem wnętrza, w którym się znajdują. Rozwiązaniem tym są drzwi z ukrytą ościeżnicą.

Na czym polega fenomen tego rozwiązania? Na zlicowaniu drzwi ze ścianą. Zawdzięczamy to specjalnie zaprojektowanemu kształtowi ościeżnicy i podtynkowemu sposobowi jej montażu. Zlicowanie tworzy gładką i jednolitą płaszczyznę ściany z drzwiami. Dzięki temu możemy pokryć obie powierzchnie takim samym materiałem, sprawiając tym samym, że skrzydło staje się praktycznie niewidoczne – dostrzegamy jedynie klamkę i wąską szczelinę dookoła.

Uznanie fachowców

Drzwi z ukrytą ościeżnicą od lat znajdują miejsce w projektach wnętrz naszych mieszkań i domów, a także budynków użyteczności publicznej, firm itd. Doceniają je projektanci, montażyści jak i wykonawcy. Marka Gustavson posiada w swojej ofercie produktowej ościeżnice do drzwi ukrytych – Visio 40, Visio 50, Visio Glass, które dzięki swoim walorom technicznym są szczególnie uznane na rynku stolarki drzwiowej.

O wyborze drzwi ukrytych najlepiej jest pomyśleć już na etapie budowy/remontu. Montaż tego typu ościeżnic wymaga „prac mokrych”. Visio mogą być umieszczone w otworze drzwiowym zarówno w ścianie murowanej jak i wykonanej z płyt gipsowo-kartonowych czy betonowej – grubość min. 60 mm. Ościeżnica Visio to przemyślana, wzmocniona konstrukcja profilu aluminiowego o ryflowanym kształcie. Oddzielone od tynku i zabezpieczone otwory zawiasów zapobiegają spękaniom ścian na łączeniach z profilem. Powierzchnia profilu ościeżnicowego pokryta została farbą podkładową stanowiącą doskonałą bazę do późniejszego wykończenia finalną okładziną – np. farbą czy tapetą. Zewnętrzny kształt profili ościeżnicy Visio umożliwia jej obróbkę nie tylko gładzią szpachlową, ale także szkłem czy fornirem, co znacznie rozszerza ilość dostępnych rozwiązań na wykończenie wnętrza.

Produkowane przez nas ościeżnice Visio przeznaczone są do drzwi jedno- lub dwuskrzydłowych, otwieranych do wewnątrz lub na zewnątrz. Dopasować ją można do drzwi standardowych (z belką) lub wysokich, aż do sufitu (bez belki).

fot. Gustavson 

Ościeżnica multifunkcjonalna

Dzięki Visio możemy stworzyć drzwi, które chcemy ukryć – np. do pomieszczenia gospodarczego czy spiżarni, jak też do miejsc wkomponowanych w ścianę, które niekoniecznie chcemy pokazywać, np. powierzchnia pod schodami. Inną opcją jest zwrócenie uwagi na to, co znajduje się za drzwiami – w tym miejscu polecamy Visio Glass czyli ościeżnicę do drzwi szklanych, współpracujący z zawiasami do szkła Meroni. Dzięki zastosowaniu tafli szkła dostępnego w różnej kolorystyce i o różnej przezierności, możemy wyeksponować wnętrze, do którego mają prowadzić.

Wszystkie ościeżnice naszej produkcji posiadają Krajowe Oceny Techniczne potwierdzające zgodność systemów z obowiązującymi normami.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej www.gustavson.com.pl.


Data publikacji: 2022-10-11

Podobne technologie i poradniki


Wnętrzarskie trendy stale ewoluują, wprowadzając nowe koncepcje...
Elegancja w prostej formie Minimalizm to filozofia,...
W dzisiejszych czasach aranżacja wnętrza nabiera nowego...
Drzwi w naszych wnętrzach często definiują ich...
Minimalizm króluje w naszych domach od wielu...
Optymalizacja czasu pracy podczas obróbki frontów i...
Jest szufladą, podestem, a dla dzieci siedziskiem....
AVENTOS HK top to najnowszy podnośnik firmy...
Rozpoczęła się sprzedaż produktów firmy Blum na...
W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się...