Minimalizm króluje w naszych domach od wielu lat. Zyskał rzeszę miłośników, którzy wszystkie bibeloty pochowane mają głęboko w szafach i szufladach. W ich wnętrzach nie ma przepychu. Zazwyczaj znaleźć w nich można jedynie funkcjonalne meble i oszczędne dekoracje. Wychodząc naprzeciw fanom minimalizmu stworzyliśmy system do budowy szklanych drzwi przesuwnych.

Frameless to jeden z flagowych produktów polskiego producenta - firmy Laguna Fabryka Okuć S.A. Jest to uniwersalny system, który świetnie sprawdzi się zarówno w małym, intymnym pomieszczeniu jak np. sypialnia czy garderoba czy też w przestronnym salonie, jako ciekawe i funkcjonalne dopełnienie aranżacji. Wypełnieniem skrzydła we Frameless może być szkło mleczne, lacobel, tafla transparentna, lustro itd. Dzięki zastosowaniu szkła, charakter naszego wnętrza może zmieniać się w zależności od pory roku lub dnia. Promienie słoneczne doświetlają nam wnętrze więc odbijając się od drzwi szafy wykonanej z tafli szklanej mogą przeniknąć nawet do zacienionego zakątka naszego mieszkania. Refleksy sztucznego światła, widoczne na froncie szafy nadadzą wnętrzu tajemniczego charakteru i elegancji. Szkło samo w sobie jest bardzo efektownym materiałem wykończeniowym. Nie ma sensu odbierać mu uroku poprzez zestawienie z innymi elementami konstrukcyjnymi. Dlatego też w naszym systemie te istnieją, ale odpowiednio ukryte dla oka.

fot. Laguna Fabryka Okuć

Cechą charakterystyczną systemu do drzwi przesuwnych Frameless jest brak widocznych obramowań oraz okuć. Taflę szkła montuje się na specjalnym stelażu aluminiowym. Prosty montaż, możliwość łączenia w pionie dwóch rodzajów szkła oraz niewidoczne profile i okucia (ukryte w dolnym profilu poziomym) pozwalają cieszyć wzrok pięknymi drzwiami szafy przesuwnej. Dobierając do systemu samodomykacze poprawimy komfort pracy i bezpieczeństwo użytkowania - jest to niezwykle istotne w przypadku drzwi szklanych.

fot. Laguna Fabryka Okuć

Frameless wywodzi się z inspiracji stylem minimalistycznym, jednak z powadzeniem wpasuje się także w inne trendy. W industrialny świetnie wpasuje się szafa wykonana z matowego, czarnego szkła wraz ze specjalnym, płaskim uchwytem w tym samym kolorze. Dostępne w czerni tory i uchwyty dodatkowo uzupełnią ten trend. Pomieszczenie w stylu glamour może uzupełnić mebel ze skrzydłami wykonanymi z białego szkła lub lustra wraz ze srebrnym lub białym pochwytem. Ile stylów, tyle możliwości – Frameless jest systemem plastycznym, a wykonana na jego bazie szafa może przybrać formę dopasowując się do niemal każdego z nich.


Data publikacji: 2022-12-13

Podobne technologie i poradniki


Fronty ryflowane stanowią doskonały wybór dla osób...
Wnętrzarskie trendy stale ewoluują, wprowadzając nowe koncepcje...
Elegancja w prostej formie Minimalizm to filozofia,...
W dzisiejszych czasach aranżacja wnętrza nabiera nowego...
Drzwi w naszych wnętrzach często definiują ich...
Dopasowanie drzwi do wnętrza często sprawia inwestorom...
Optymalizacja czasu pracy podczas obróbki frontów i...
Jest szufladą, podestem, a dla dzieci siedziskiem....
AVENTOS HK top to najnowszy podnośnik firmy...
Rozpoczęła się sprzedaż produktów firmy Blum na...