Jest szufladą, podestem, a dla dzieci siedziskiem. SPACE STEP to nowe rozwiązanie firmy Blum do wykorzystania w strefie cokołu. Podest pomoże sięgnąć rzeczy z górnych półek i wytrzyma obciążenie do 150 kg. W szufladzie umieścimy rzadziej używane przedmioty. Rozwiązanie dostępne już w sprzedaży.

Coraz mniejszy metraż mieszkań prowokuje projektantów i wykonawców do poszukiwania przestrzeni użytkowej w nietypowych miejscach. Z tą myślą powstało rozwiązanie cokołowe SPACE STEP, które można zrealizować ze wszystkimi systemami szuflad i prowadnic firmy Blum.

Praktyczne rozwiązanie do każdej przestrzeni

Kuchnia, łazienka, salon, przedpokój – rozwiązanie cokołowe SPACE STEP to większa funkcjonalność każdego pomieszczenia. Podest pozwala sięgnąć wyżej, dzięki czemu możliwe jest zrealizowanie wyższej zabudowy. Rozwiązanie można wyposażyć w szufladę dzięki czemu pomieszczenie zyskuje miejsce na rzadziej używane produkty. W kuchni przyda się na patelnie i formy do pieczenia, z których korzystamy okazjonalnie. W salonie na podręczne drobiazgi czy pledy, a w pokoju dziecka spełni funkcję schowka na zabawki. Montaż możliwy jest od wysokości 150 mm do 250 mm, z wykorzystaniem prowadnic 30 kg i 40 kg.

fot. Blum Polska

Bezpieczeństwo i duży udźwig

Podczas projektowania SPACE STEP nie zapomniano o bezpieczeństwie. Wysunięty podest ma specjalną blokadę zabezpieczającą przed niezamierzonym wsunięciem. Blokada aktywuje się przy obciążeniu wynoszącym 8 kg. Odpowiednio wykonany stopień gwarantuje udźwig do max. 150 kg.

Różne rodzaje konstrukcji cokołu

SPACE STEP można wykorzystać do trzech różnych konstrukcji cokołu: cofniętym względem frontów, zlicowanym z ich powierzchnią oraz częściowo zlicowanym i cofniętym.

fot. Blum Polska

Komfortowa obsługa

Dzięki technologiom ruchu firmy Blum, SPACE STEP otwiera się i zamyka delikatnie i cicho. Rozwiązanie można wyposażyć w mechaniczne technologie ruchu jak BLUMOTION, TIP-ON BLUMOTION i TIP-ON. Dla jeszcze większego komfortu rozwiązanie można połączyć z elektrycznym wspomaganiem otwierania SERVO-DRIVE.

SPACE STEP jest już dostępny w sprzedaży.

Więcej informacji, kliknij TUTAJ.


Data publikacji: 2020-01-16

Podobne technologie i poradniki


Wnętrzarskie trendy stale ewoluują, wprowadzając nowe koncepcje...
Elegancja w prostej formie Minimalizm to filozofia,...
W dzisiejszych czasach aranżacja wnętrza nabiera nowego...
Drzwi w naszych wnętrzach często definiują ich...
Minimalizm króluje w naszych domach od wielu...
Dopasowanie drzwi do wnętrza często sprawia inwestorom...
Optymalizacja czasu pracy podczas obróbki frontów i...
AVENTOS HK top to najnowszy podnośnik firmy...
Rozpoczęła się sprzedaż produktów firmy Blum na...
W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się...