Optymalizacja czasu pracy podczas obróbki frontów i korpusów, precyzyjne nawiercanie i osadzanie okuć oraz łatwa i intuicyjna obsługa. To korzyści jakie daje EASYSTICK firmy Blum, czyli nowy, sterowany komputerowo liniał z system przesuwnych zderzaków. Rozwiązanie jest uzupełnieniem dla maszyn MINIPRESS P, MINIPRESS PRO, a w przyszłości MINIPRESS top.

Walka z uciekającym czasem, to coś z czym mierzy się dzisiaj każda pracownia stolarska. Zamówienia muszą być realizowane szybko i bezbłędnie. Dlatego właśnie inwestuje się w narzędzia, które automatyzują proces obróbki oraz są łatwe i intuicyjne w obsłudze. Dzięki temu, tą samą czynność może wykonać wiele osób bez konieczności specjalistycznego przeszkolenia.

fot. Blum Polska Sp. z o.o.

Czym jest EASYSTICK?

To nowy sterowany komputerowo liniał, połączony z komputerem wyposażonym w dotykowy panel – dzięki temu możliwe jest łatwe wprowadzanie wymiarów obrabianych korpusów. EASYSTICK jest rozwiązaniem poszerzającym możliwości maszyn MINIPRESS P, MINIPRESS PRO, a w przyszłości MINIPRESS top. To połączenie sprawia, że nawiercanie jest precyzyjne, bez potrzeby późniejszych korekt.

Jak działa EASYSTICK?

Po wprowadzeniu informacji dotyczących obrabianego frontu lub korpusu EASYSTICK oblicza pozycje mocowania okucia. Następnie liniał przesuwa się automatycznie i wskazuje kolejne pozycje mocowania w formie podświetlanych punktów. Wystarczy położyć formatkę, nawiercić i gotowe. Wprowadzanie danych za pomocą panelu dotykowego, to tylko jedna z możliwości. EASYSTICK pozwala również na szybkie przenoszenie danych z internetowego konfiguratora korpusów – serwis dostępny od marca 2020 roku – oraz DYNAPLAN za pomocą nośnika USB.

fot. Blum Polska Sp. z o.o.

Jeszcze więcej korzyści

Uproszczenie procesu produkcyjnego, szybkiego i łatwego przezbrajania maszyny, aż po perfekcyjny układ wierceń, to nie wszystko. W przeciwieństwie do maszyn CNC, do obsługi EASYSTICK nie jest wymagana umiejętność programowania. Wszystkie dane wprowadza się wygodnie na ekranie lub przez nośnik USB, po czym maszyna przeprowadza nas krok po kroku przez cały proces obróbki za pomocą informacji graficznych.

fot. Blum Polska Sp. z o.o.

Jak zamówić EASYSTICK?

Każdy zakup liniału EASYSTICK – tak jak maszyny MINIPRESS – poprzedzony jest prezentacją produktu u zainteresowanej osoby. Przedstawiciel handlowy Blum podczas spotkania przedstawia możliwości urządzenia oraz konfiguruje wyposażenie, tak aby odpowiadało potrzebom jego użytkowników. Aby umówić się na spotkanie wystarczy skontaktować się z przedstawicielem Blum z danego regionu. Informacje kontaktowe dostępne tutaj.

Więcej o EASYSTICK


Data publikacji: 2020-02-25