Czy planując remont pokoju, trzeba koniecznie prosić o pomoc fachowców? Zdecydowanie nie! Wystarczy jedynie dobrze się do niego przygotować. Jak to zrobić, aby efekt był dokładnie taki, o jaki nam chodzi? Podpowiadamy!

Jeżeli dotychczasowa aranżacja Waszego wnętrza nieco Was znudziła, wystarczy tylko kilka zmian, aby nadać pomieszczeniu zupełnie nowy charakter. Przygotowując się do remontu, warto sporządzić jego szczegółowy plan, aby o niczym nie zapomnieć. Równie istotne jest zaopatrzenie się w dobrej jakości narzędzia. Brzmi skomplikowanie? To nie takie trudne jak się wydaje!

fot. tesa tape

Samodzielny remont pokoju – to da się zrobić!

Najpierw ustalmy, co konkretnie chcielibyśmy zmienić w naszym pokoju. Meble, dekoracje, a może kolor ścian? Spisanie na kartce tego wszystkiego, co zamierzamy usunąć z wnętrza oraz tego, co powinno się w nim znaleźć, pozwoli uściślić plan działania.

Teraz należy pozbyć się wszystkich niechcianych przedmiotów: mebli, bibelotów, a nawet zawartości szafek. Uwaga – zanim zdecydujemy się cokolwiek wyrzucić, zastanówmy się czy dana rzecz nadal nadaje się do użytku. Może warto przekazać ją komuś innemu, oddać na cele charytatywne lub odsprzedać na portalu z ogłoszeniami? Powstaje coraz więcej inicjatyw i punktów, które ułatwiają dzielenie się takimi przedmiotami z ludźmi, którzy bardziej ich potrzebują.

fot. tesa tape

Brak inspiracji? W internecie jest ich pełno! Zbierzmy jak najwięcej zdjęć aranżacji wnętrz, które najbardziej nam się podobają. W taki sposób zdołamy wybrać kolorystykę pokoju, a także poszczególne elementy, dzięki którym stworzymy wymarzone wnętrze. Przydatne będzie rozrysowanie planu pokoju wraz z rozmieszczeniem nowych mebli. Teraz już tylko wystarczy ustalić budżet i zrobić listę zakupów!

fot. tesa tape

Łatwy remont pokoju z tesa®

O ile wstawienie do pokoju nowych mebli i udekorowanie go wydaje się być stosunkowo proste, to pomalowanie ścian uważa się za jedną z najtrudniejszych prac wykończeniowych. Niesłusznie! Jeżeli marzymy o przemalowaniu ścian, a boimy się wyjść z wałkiem czy pędzlem „za linię”, warto dodać do listy zakupów czerwoną taśmę maskującą tesa® Excellent. Dzięki niej bez problemu uzyskamy precyzyjne, ostre i czyste krawędzie farby. Z taśmą tesa® Excellent malowanie ścian jest niezwykle proste. Wystarczy przykleić ją na granicy obszaru, który chcemy pokryć farbą, i zacząć nakładać farbę.

Taśma tesa® Excellent doskonale sprawdza się w trakcie remontu. Jest też bardzo odporna na przedarcia i doskonale trzyma się różnych rodzajów powierzchni. Niezależnie od tego, czy przykleimy ją na ścianie, tapecie, szkle, aluminium, twardym PCV czy drewnie, mamy pewność, że taśma nie oderwie się w nieodpowiednim momencie.

Kiedy już skończymy pracę, taśma tesa® daje się z łatwością odkleić. Nie pozostawia też po sobie żadnych śladów i nie uszkadza powierzchni. Warto jedynie pamiętać, aby usunąć taśmę w ciągu 1 miesiąca od jej naklejenia, jeżeli była zastosowana wewnątrz budynku. Z taśmą tesa® samodzielny remont pokoju nigdy nie był tak prosty!


Data publikacji: 2022-09-22