Chrońmy się przed ciemną stroną elektryczności

Korzystamy z niej na co dzień i traktujemy jako coś oczywistego, a jej brak całkowicie paraliżuje współczesny świat… Mowa o elektryczności – nie wyobrażamy sobie bez niej życia, ale czy jesteśmy świadomi związanych z nią zagrożeń?

Urządzenia elektryczne emitują pole o częstotliwościach, które mogą negatywnie wpływać na nasz organizm. Ekran NoEM to pierwszy na świecie produkt, który niemal w 100% eliminuje szkodliwe pole elektryczne niskich częstotliwości przez absorbcję, a nie przez odbicie. Wykorzystuje do tego mikro struktury ceramiczne i nie wymaga uziemienia.

Wszechobecny elektrosmog
Pole elektromagnetyczne (pole EM) jest naturalnym zjawiskiem występującym w przyrodzie, a człowiek jest „istotą elektryczną” – obecne w naszym ciele impulsy elektryczne umożliwiają przeprowadzenie niezbędnych procesów życiowych. Rozwój elektryfikacji spowodował pojawienie się sztucznych pól elektrycznych, które postrzegane są w kategorii zanieczyszczenia i zostały nazwane elektrosmogiem.
To właśnie wszechobecność jest główną wadą elektrosmogu – towarzyszy nam na ulicy, w pracy i w domu. Człowiek jest nieustannie narażony na działanie pola elektromagnetycznego, które wielokrotnie przekracza wartość naturalnych pól. Przed okresem elektryfikacji natężenie pola w otoczeniu człowieka wynosiło około 0,0001 V/m,a dziś w przeciętnym domu osiąga ono poziom nawet 500–1000 V/m.

Międzynarodowe organizacje o wpływie pola EM na zdrowie człowieka
Na problem emisji elektrosmogu zwracają uwagę również międzynarodowe organizacje, takie jak Unia Europejska czy Organizacja Narodów Zjednoczonych. Dokumentem mówiącym o konieczności ograniczenia pola EM w otoczeniu człowieka jest Dyrektywa Parlamentu Europejskiego z dnia 26 czerwca 2013 roku.
Dyrektywa zwraca uwagę na biofizyczne skutki oddziaływania pola EM – odnoszą się one do reakcji, które zachodzą w ludzkim organizmie w wyniku oddziaływania pól elektrycznych. Mogą to być zawroty, bóle głowy, mdłości, zaburzenia nastroju, przewlekłe zmęczenie, bezsenność, zakłócenia rytmu serca, zakłócenia w pracy mięśni, mózgu i innych narządów. To tylko kilka z wielu możliwych skutków oddziaływania elektrosmogu na ludzki organizm.

Negatywny wpływ pola elektromagnetycznego na zdrowie człowieka potwierdza też Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Badania przeprowadzone przez WHO potwierdziły wpływ elektrosmogu na zdrowie człowieka. WHO sklasyfikowało pola elektromagnetyczne jako możliwie rakotwórcze dla człowieka.

Wynalazek polskiego naukowca skutecznie obniżający poziom PEM
Ekran NoEM farba podkładowa jest innowacyjnym w skali światowej produktem, który powstał na bazie technologii wynalezionej przez dr Wosińskiego. Ceraqion Technology to efekt wieloletnich badań naukowca nad właściwościami wody i ceramiki. Technologia uzyskała patent i międzynarodowe uznanie w postaci licznych nagród, m.in. Złotego Medalu w kategorii „Ochrona Środowiska – Energia” na Międzynarodowej Wystawie Wynalazczości w Genewie w kwietniu 2011 roku.

NoEM zawdzięcza swoje działanie niezwykłym właściwościom wody „zamrożonej” w mikrostrukturach porowatych ceramiki. Technologia zastosowana do produkcji ekranu jest w pełni bezpieczna i ekologiczna – wykorzystuje naturalne cechy wody. Co ważne, w stosunku do innych ekranów jest znacznie tańszy i nie wymaga uziemienia. Posiada także inne właściwości, które stanowią o jego przewagach.
Dzięki zastosowaniu inteligentnej technologii absorbuje najbardziej szkodliwe częstotliwości, przepuszczając korzystne dla człowieka naturalne pole ziemskie o częstotliwości 7,8 Hz. Zastosowanie ekranu nie zakłóca także możliwości odbioru sieci komórkowej i Wi-Fi.

Ekran został po raz pierwszy zastosowany na gdańskim osiedlu Wolne Miasto przez znanego warszawskiego developera, firmę Eco Classic. Badania wykazały wysoką skuteczność produktu – przy optymalnej wilgotności względnej, która wynosi ok. 60%, NoEM ekranuje pole elektryczne na poziomie 99%.

NoEM – więcej niż ochrona przed elektrosmogiem
NoEM to unikalny produkt łączący cztery funkcje – ekranu pola elektrycznego, farby białej, powłoki antyelektrostatycznej i podkładu gruntującego. NoEM ekranuje i pochłania pole elektryczne o częstotliwości od 0,1Hz do 100 000 Hz. Produkt może służyć jako wydajna i kryjąca farba biała, a dzięki swoim antyelektrostatycznym właściwościom zabezpiecza ściany przed naelektryzowaniem i zapobiega przyciąganiu kurzu i brudu. NoEM pełni też funkcję podkładu gruntującego, wzmacniając i wyrównując chłonność podłoża, przygotowując je do nałożenia farby.

Dzięki wyjątkowym właściwościom „4w1” NoEM nie tylko chroni przed szkodliwymi częstotliwościami, ale stanowi też farbę podkładową pod wszystkie rodzaje podłoży mineralnych. To doskonały produkt dla branży deweloperskiej – ekranowanie pola elektrycznego jest cechą pozwalającą wyróżnić się na rynku mieszkaniowym, natomiast jako podkład pod farby dekoracyjne idealnie sprawdzi się w doprowadzaniu mieszkań do stanu deweloperskiego.  
NoEM wykazuje też właściwości aseptyczne i może znaleźć zastosowanie w szpitalach, przedszkolach i miejscach, gdzie szczególnie ważne jest zachowanie higieny.

Produkt komplementarny do farb dekoracyjnych
Produkt wprowadzany na rynek przez Grupę Selena poprzez ekranowanie szkodliwego pola elektrycznego, przyczyni się do zwiększenia komfortu życia współczesnego człowieka, nieustannie narażonego na szkodliwe działanie pola EM. Dzięki użyciu zaawansowanej technologii, ekran może oznaczać prawdziwy przełom w branży budowlanej. NoEM zwalcza niskie częstotliwości, nie przewodzi prądu, a dzięki obecności cząsteczek wody uwięzionych w mikroporach specjalnej ceramiki, ekranuje szkodliwe częstotliwości poprzez pochłanianie. Jest też łatwy w użyciu – występuje w postaci białej emulsji, która już po naniesieniu pierwszej warstwy pełni funkcję gruntu i farby podkładowej. Zwykłe produkty ochronne występują w kolorze czarnym i wymagają aż dwukrotnego malowania, co utrudnia późniejsze nałożenie np. jasnej farby dekoracyjnej.

NoEM jest już dostępny w 23 punktach sprzedaży na terenie całej Polski i może przyczynić się do rozwiązania problemu „brudnej elektryczności” w budownictwie – szybko, tanio i skutecznie, jak nigdy dotąd. Również dlatego, że dzięki właściwościom antyelektrostatycznym eliminuje osadzanie się kurzu w miejscach, gdzie umieszczone są instalacje podtynkowe. To niby drobiazg, ale jakże uciążliwy dla inwestorów.


Data publikacji: 2016-05-24

Podobne technologie i poradniki


Każdy fachowiec, a z pewnością również wiele...
Taśmy montażowe doskonale sprawdzają się w trakcie...
Czy planując remont pokoju, trzeba koniecznie prosić...
Taśma naprawcza zazwyczaj kojarzy się z koniecznością...
W ostatnim czasie ogromną popularność zyskały szybkie,...
tesa® , znana z wysokiej jakości rozwiązań samoprzylepnych,...
Aranżowanie wnętrz stanowi niemałe wyzwanie. Planując wygląd...
Farby bakteriobójcze to specjalistyczne środki przeznaczone do...
Akcja ColorLove Przedszkole na Dolnym Śląsku wystartowała...
Każdego dnia otaczające nas kolory wywołują wiele...
Wykończenie podłogi płytkami ceramicznymi pozwala na uzyskanie...