Do wyboru, do koloru! Przegląd taśm malarskich przed sezonem remontowym

Każdy remont wymaga dobrego planu. Ważny jest nie tylko koncept wystroju wnętrza, ale też odpowiednie narzędzia, które ułatwią nam prace – zwłaszcza, gdy planujemy wykonać go samodzielnie. W tej roli doskonale sprawdzą się taśmy maskujące tesa®, dzięki którym uzyskamy profesjonalne rezultaty. Co więcej, dostępne są one w różnych wersjach, a ich zakup ułatwia czytelne oznakowanie kolorystyczne.

fot. tesa tape

Wolnymi krokami zbliża się wiosna, a wraz z nią sezon remontowy. Nie wszyscy decydujemy się jednak na totalną rewolucję w naszym domu. Częściej planujemy drobne prace remontowe, które pozwolą nam odświeżyć wnętrza po zimie. Wybieramy przemalowanie ścian, drobne naprawy wokół domu, a często też kosmetyczne zmiany i poprawki, które po prostu poprawią nam humor. I choć większość prac wykonamy samodzielnie, to nie możemy obyć się bez profesjonalnej pomocy. Optymalny efekt zapewnią taśmy maskujące tesa®. Pozwolą one dokładnie zabezpieczyć krawędzie przed zabrudzeniem farbami. Szeroka gama dostępnych rodzajów taśm malarskich z oferty tesa® daje możliwość wyboru produktu dopasowanego do konkretnych potrzeb. Wszystkie je łączy jednak kilka wspólnych cech – przyczepność dostosowana do danego zadania, poręczność i łatwe usuwanie bez pozostawiania śladów. Wybór odpowiedniej taśmy w sklepie ułatwi zaś proste oznakowanie kolorystyczne, dzięki któremu nie musimy uczyć się nazwy produktu na pamięć.

fot. tesa tape

Czerwona taśma maskująca, czyli tesa® EXCELLENT, to niezbędny pomocnik, gdy zamierzamy odświeżyć kolor ścian we wnętrzu lub nadać mu zupełnie nowy wygląd. Sprawdzi się doskonale, zarówno gdy chcemy pomalować ściany na jednolity kolor, jak też uzyskać efektowne połączenia kolorystyczne, czy modne pasy. Za jej pomocą dokładnie zabezpieczymy krawędzie, o których nie możemy zapominać nawet przy najdrobniejszych pracach malarskich. Nadaje się do stosowania na wielu różnych powierzchniach, jak ściany, tapety, szkło, aluminium, twarde PCV czy drewno. Jest przy tym trwała i odporna na przedarcie. Jednocześnie pozwala na łatwe usunięcie bez pozostawia śladów i uszkadzania powierzchni w okresie do 1 miesiąca od naniesienia.

fot. tesa tape

Do bardziej czasochłonnych prac remontowych, które mogą potrwać aż do dwóch miesięcy, idealnym wyborem będzie taśma w kolorze pomarańczowym – tesa® Perfect+. Dzięki wyjątkowo cienkiemu nośnikowi, jakim jest oryginalny podkład z papieru Washi, zapewnia niezwykłą precyzję przy bardzo łatwej aplikacji. To doskonały wybór, gdy chcemy uzyskać wyjątkowo płaskie i równe krawędzie malarskie. Taśma, zapobiegając przeciekaniu farby podczas malowania, nie tylko zapewnia efektywną pracę, ale przede wszystkim profesjonalne rezultaty. Jest wyjątkowo trwała i odporna na rozdarcia. Może być stosowana na różnych powierzchniach we wnętrzach i nie pozostawia śladów do dwóch miesięcy po usunięciu.

Do zadań specjalnych dedykowana jest także taśma maskująca tesa® PROFESSIONAL Sensitive w kolorze różowym. Stworzona z myślą o bardzo delikatnych powierzchniach, które wymagają szczególnej ochrony podczas prac remontowych. Przeznaczona jest do zadań malarskich, które powinny być wykonane dokładnie i starannie wewnątrz pomieszczeń. Niezwykle cienka, zapewnia precyzyjne krawędzie między malowanymi obszarami a delikatnymi wykończeniami ścian, umożliwiając bezpieczne usuwanie nawet z drogich tapet. Warstwa klejącą nie zawiera rozpuszczalników, mocno przywiera do każdej płaskiej powierzchni i umożliwia usunięcie taśmy bez uszkodzenia i pozostawienia śladów w okresie do 14 dni.

fot. tesa tape

Przeprowadzane na wiosnę prace remontowe często nie ograniczają się jedynie do wnętrz. Doskonale wiedzą o tym właściciele domów jednorodzinnych, którzy rok rocznie muszą zmierzyć się z różnego rodzaju zewnętrznymi pracami malarskimi. Taśma tesa® Professional Outdoor w kolorze niebieskim przyda się jako zabezpieczenie drzwi garażowych czy balustrad balkonu. Wykonana z niezwykle cienkiego, niebieskiego papieru, jest bardzo trwała i pozwala uzyskać precyzyjne krawędzie. Co ważne taśma nadaje się do stosowania z różnymi farbami i jest odporna na promieniowanie UV nawet przez tydzień od naklejenia, dzięki czemu możliwe jest wykonywanie z jej pomocą bardziej zaawansowanych prac malarskich.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: www.tesa.pl oraz Łatwiejsze remontowanie z tesa®

Kontakt dla mediów:
Anna Michnikowska
[email protected]
+48 884 007 270


Data publikacji: 2023-03-09

Podobne technologie i poradniki


Każdy fachowiec, a z pewnością również wiele...
Taśmy montażowe doskonale sprawdzają się w trakcie...
Czy planując remont pokoju, trzeba koniecznie prosić...
Taśma naprawcza zazwyczaj kojarzy się z koniecznością...
W ostatnim czasie ogromną popularność zyskały szybkie,...
tesa® , znana z wysokiej jakości rozwiązań samoprzylepnych,...
Aranżowanie wnętrz stanowi niemałe wyzwanie. Planując wygląd...
Farby bakteriobójcze to specjalistyczne środki przeznaczone do...
Akcja ColorLove Przedszkole na Dolnym Śląsku wystartowała...
Każdego dnia otaczające nas kolory wywołują wiele...
Chrońmy się przed ciemną stroną elektryczności Korzystamy...
Wykończenie podłogi płytkami ceramicznymi pozwala na uzyskanie...