Dekoracje Gaudios – betony architektoniczne i tynki dekoracyjne

Aranżowanie wnętrz stanowi niemałe wyzwanie. Planując wygląd danej przestrzeni, trudno mieć pewność, że finalny efekt prac będzie taki sam, jaki miał być w zamierzeniu. Dlatego tak ważne jest dobranie odpowiednich materiałów, które zawsze zapewniają wnętrzu odpowiedni design. Wyjątkową popularnością cieszą się aktualnie betony architektoniczne i tynki dekoracyjne, przy czym szczególne uznanie zyskały dekoracje marki Gaudios.

Betony architektoniczne – wytrzymałe, naturalne i idealnie izolujące

Wnętrza można dekorować na różne sposoby, z wykorzystaniem rozmaitych materiałów. Można ustawiać w nich meble o nietypowych kształtach bądź wieszać zasłony w rzadko spotykanych kolorach. Inną, szczególną metodą dekorowania przestrzeni wewnątrz budynków jest przygotowanie ścian w taki sposób, by wyglądały one naprawdę wyjątkowo. Przy czym chodzi nie tylko o malowanie podłoża wybranymi farbami czy przyklejanie do ścian tapet o wymyślnych motywach. Prawdziwie unikatowy efekt daje nałożenie na ściany specjalnych materiałów dekoracyjnych, takich jak betony architektoniczne czy tynki dekoracyjne.

fot. Pigment 

Pierwsze z wymienionych dekoracji od lat cieszą się ogromnym uznaniem i należy przyznać, że nic nie wskazuje na to, by miało to ulec jakiekolwiek zmianie. Betony architektoniczne są naprawdę wyjątkowe. Nadają wnętrzom nie tylko unikatowego charakteru, ale i maksymalnej nowoczesności. Występują one w różnych kolorach, między innymi w bieli, antracycie czy jasnym popielu. Dzięki temu mogą być one dopasowywane do rozmaitych wnętrz – zarówno tych, w których zachowana ma być stosunkowo ciemna kolorystyka, jak i tych, w których przeważać ma biel lub inne jasne barwy.

Betony architektoniczne mają kilka istotnych zalet, które przesądzają o niesłabnącym zainteresowaniu nimi. Do ich kluczowych autów należy oczywiście niepowtarzalny i ponadczasowy design. Betony architektoniczne wyglądają bardzo naturalnie. Równie istotna jest szczególna wytrzymałość tego materiału, w tym – odporność na ścieranie. Poza tym mają one bardzo dobre właściwości izolacyjne.

Tynki dekoracyjne – lekkie, plastyczne i różnorodne

Alternatywą dla betonów architektonicznych są tynki dekoracyjne, przy czym na szczególną uwagę zasługują tynki marki Gaudios, dostępne między innymi u polskiego producenta farb i tynków Pigment. Dzięki takiemu materiałowi można stworzyć rozmaite efekty dekoracyjne na ścianach. Gaudios oferuje na przykład tynk tworzący efekt rdzy, tynk strukturalny z cząstkami granitu, tynk strukturalny o strukturze piaskowca oraz wiele innych produktów, które mają imitować naturalne surowce.

fot. Pigment 

Różnorodność mieszanek minerałów czyni tynki dekoracyjne marki Gaudios naprawdę wyjątkowymi. Warto jednak zaznaczyć, że produkty te znane są nie tylko ze swojego unikatowego wyglądu. Dużą zaletą tynków dekoracyjnych jest ich lekkość – podczas montażu można zdecydować, jak gruba ma być warstwa nanoszonej na ścianę dekoracji. Poza tym są one plastyczne i stosunkowo tanie – w porównaniu do betonów architektonicznych.

Producenci budowlanych materiałów dekoracyjnych oferują naprawdę bogatą ofertę swoich produktów, dzięki którym można uzyskać prawdziwie unikatowy efekt wykończeniowy.

Betony architektoniczne i tynki dekoracyjne są dobrymi przykładami produktów, które czynią wnętrza naprawdę niepowtarzalnymi. Grunt to wybranie produktów dobrej marki, takiej jak na przykład Gaudios.


Data publikacji: 2021-06-28

Podobne technologie i poradniki


Każdy fachowiec, a z pewnością również wiele...
Taśmy montażowe doskonale sprawdzają się w trakcie...
Czy planując remont pokoju, trzeba koniecznie prosić...
Taśma naprawcza zazwyczaj kojarzy się z koniecznością...
W ostatnim czasie ogromną popularność zyskały szybkie,...
tesa® , znana z wysokiej jakości rozwiązań samoprzylepnych,...
Farby bakteriobójcze to specjalistyczne środki przeznaczone do...
Akcja ColorLove Przedszkole na Dolnym Śląsku wystartowała...
Każdego dnia otaczające nas kolory wywołują wiele...
Chrońmy się przed ciemną stroną elektryczności Korzystamy...
Wykończenie podłogi płytkami ceramicznymi pozwala na uzyskanie...