Ostatnia szansa, by stanąć do walki o tytuł „Fasada Roku 2016”

Czas pędzi nieubłaganie. Koniec roku już za pasem, co oznacza, że już tylko kilka chwil pozostało inwestorom, architektom czy wykonawcom na to, by dołączyć do obsady konkursu Fasada Roku 2016 i w dalszej perspektywie zawalczyć o bilet do jego międzynarodowej odsłony. Trzeba się spieszyć, gdyż zgłoszenia przyjmowane są jeszcze tylko do 31 grudnia 2016 roku.

W jubileuszowej odsłonie zmagań o tytuł „Fasada Roku”, zainaugurowanych z początkiem czerwca br., w szranki mogą stanąć obiekty zrealizowane w 2016r. Wystarczy prawidłowo wypełnić elektroniczny formularz dostępny na oficjalnej stronie konkursu: www.fasadaroku.pl, pamiętając przy tym o załączeniu dokumentacji zdjęciowej.

Podobnie jak w ubiegłych latach, zgłaszane – przez inwestorów, architektów, wykonawców i zarządców – obiekty klasyfikowane są w 5 kategoriach: „budynek jednorodzinny nowy”, „budynek wielorodzinny nowy”, „budynek po rekonstrukcji i adaptacji”, „budynek wielorodzinny” oraz „budynek po renowacji”. Oznacza to, że o zwycięstwo może walczyć w zasadzie każda inwestycja, na której elewacji zastosowano kompletną technologię Baumit: system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem.

Dlaczego warto dołączyć do obsady konkursu? A chociażby dlatego, że na zwycięzców poszczególnych kategorii czekają atrakcyjne nagrody: prestiżowy tytuł „Fasada Roku 2016” i 10 tys. zł. Ale to jeszcze nie wszystko. Rywalizacja na poziomie krajowym to dopiero przedsmak wielkich emocji. Triumf w konkursie daje bowiem laureatom pewne miejsce w międzynarodowej odsłonie projektu – Baumit Life Challenge, wprowadzając ich do gry o jeszcze większą stawkę.

Sylwetki pretendentów do tytułu „Fasada Roku 2016” prezentowane są na stronie konkursu: www.fasadaroku.pl. Na pewno nie jest to ostateczna lista kandydatów z aspiracjami do zwycięstwa. Właściwie w obsadzie każdej kategorii można spodziewać się jeszcze wielu roszad – patrząc przez pryzmat poprzednich edycji, najwięcej kandydatur wysuwanych jest w ostatnich dniach regulaminowego czasu. Finalny skład grup wyklaruje się zatem po upływie terminu przewidzianego na zgłoszenia.

O tym, komu w udziale przypadnie nagroda główna, zdecyduje profesjonalne Jury, w składzie którego jak co roku zasiadają znane i cenione osobistości świata architektury, budownictwa oraz mediów branżowych. Zanim jednak zakwalifikowane projekty „pod lupę” weźmie Kapituła Konkursu, wcześniej poznamy typy internautów – do 31 stycznia 2017r. otwarte jest bowiem głosowanie w sieci. Wystarczy wejść na stronę www.fasadaroku.pl i wskazać elewację, która naszym zdaniem powinna wygrać tegoroczne zmagania, pamiętając o tym, że do rozdysponowania mamy maksymalnie 5 głosów – po jednym w każdej kategorii. Projekty, które zwyciężą w swoich grupach zostaną uhonorowane specjalnym „Wyróżnieniem Internautów”, natomiast dla osoby, której co najmniej trzy typy pokryją się z niezależnym wyborem profesjonalnego gremium, firma Baumit przygotowała niespodziankę.

„Fasada Roku” jest od lat ważnym wydarzeniem w świecie architektury i budownictwa, któremu wzorowe świadectwo wystawiają nie tylko inwestorzy, architekci oraz wykonawcy, zgłaszający obiekty do konkursu czy znane nazwiska zasiadające w Jury, lecz także cenione instytucje i media branżowe. Patronat honorowy nad 10-tą edycją konkursu firmy Baumit objęło Stowarzyszenie Architektów Polskich oraz Fundacja Twórców Architektury. Wśród mediów patronujących wydarzeniu znalazły się takie redakcje jak: „Murator”, „Architektura-Murator”, „Archivolta”, „Renowacje i Zabytki”, a także portale internetowe: bryla.pl, architektura.muratorplus.pl, muratorplus.pl, archimania.pl oraz infoarchitekta.pl.


Data publikacji: 2016-12-13

Podobne technologie i poradniki


31.01.2022 | Elewacje, docieplenia
Atrakcyjność osiedli rośnie dzięki interesującym fasadom Współczesne...
Mineralne płytki klinkierowe ELABRICK to nowa marka...
Wśród szerokiej gamy kolorystycznej elastycznych płytek klinkierowych...
Wygląd fasad domów jednorodzinnych, wielorodzinnych czy obiektów...
Miło nam poinformować, że uruchomiliśmy na naszej...
Podobno gdyby nie detale, nie byłoby wielkich...
Od teraz każdy, nawet mało doświadczony wykonawca...
Uwaga, uwaga! 1 kwietnia – nie, to...
Finał konkurs Fasada Roku 2017 zbliża się...