Wewnętrzne piękno z ELABRICK – jak udekorować ściany i wyeksponować drobne elementy we wnętrzu

Płytki klinkierowe ELABRICK są doceniane przez architektów ze względu na wyjątkową trwałość i modny design, dlatego tak często wykorzystuje się je we wnętrzach. Łatwy i szybki montaż sprawia, że możemy zaaranżować nimi przestrzeń zarówno w salonie, jak i w kuchni czy łazience. Elastyczny klinkier ELABRICK łączy w sobie tradycję z nowoczesnym stylem, dlatego doskonale pasuje do każdego pomieszczenia, eksponując całe ściany i drobne elementy.

Niezależnie od tego, czy wybieramy łagodną biel, wyrazistą czerwień lub industrialną szarość – stosując elastyczny klinkier ELABRICK, zyskamy gwarancję wyjątkowego klimatu i oryginalności. Ściany z płyt gipsowo-kartonowych, gipsowo-włóknowych, betonu komórkowego czy silikatów to idealne podłoża dla płytek ELABRICK. Niewielki ciężar tego rozwiązania pozwala na łatwy montaż, a minimalna grubość w żadnym stopniu nie zmniejszy naszej przestrzeni.

fot. ELABRICK/ELASTOLITH

Oryginalny salon

Właściwości, które posiada elastyczny klinkier ELABRICK, stanowią rozwiązanie wszelkich problemów związanych z aranżacją niepowtarzalnego mieszkania. Estetyka cegieł i ręcznie wykańczana struktura załamuje światło na ścianie i pomaga osiągnąć trójwymiarowy efekt.

Płytki klinkierowe ELABRICK, dzięki szerokiej gamie kolorystycznej i możliwości wyboru faktur pozwolą zarówno na uzyskanie przestrzeni loftu, jak i stworzenie przytulnego, rustykalnego wnętrza. W naszym salonie możemy nie tylko podkreślić charakter całego pomieszczenia, poprzez wyeksponowanie ścian, ale także wyróżnić pojedyncze elementy, takie jak filar, kolumnę czy kominek. Dzięki odporności na wahania temperatur, lekkości i elastyczności ELABRICK świetnie sprawdzi się także na zaokrąglonych powierzchniach i w narożnikach. Jeśli chcemy znacząco odmienić wygląd naszego mieszkania, a jednocześnie pragniemy uniknąć gruntownego remontu – system ELABRICK pomoże nam zaaranżować na nowo wnętrza naszych marzeń.

fot. ELABRICK/ELASTOLITH

Praktyczne i modne zastosowania w kuchni i łazience

Ze względu na swoje właściwości i wykorzystanie naturalnych materiałów, elastyczne płytki klinkierowe ELABRICK są trwałe i nie ulegają przebarwieniom. Można nimi wyłożyć ścianę nad kuchennym blatem, ale także odmienić wyspę kuchenną. Płytki ELABRICK pozwalają na zachowanie czystości oraz nie wymagają dodatkowego wykończenia ani impregnacji. Ściana nad blatem kuchennym wymaga szczególnej ochrony, a wykończenie tej przestrzeni płytką klinkierową daje gwarancję trwałej okładziny, odpornej na uszkodzenia i zabrudzenia.

Stosowany również na elewacjach budynków system ELABRICK jest odporny na działanie warunków atmosferycznych. Charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dlatego jest doskonałym materiałem do wykorzystania także we wnętrzach narażonych na wilgoć. Na ścianach łazienki, w której nierzadko jest gorąco i parno, można układać nie tylko płytki o gładkiej fakturze, ale także te chropowate, przypominające wypalane cegły. To modna alternatywa dla klasycznych kafli i dominujący element dekoracyjny – dobrze sprawdzi się przy stworzeniu tła dla mebli łazienkowych.

fot. ELABRICK/ELASTOLITH 

Mały krok do wielkiej metamorfozy

Płytki klinkierowe to wyrazisty materiał, dlatego jeśli marzymy o ceglanym efekcie w niedużym mieszkaniu – warto rozważyć zastosowanie elastycznego klinkieru ELABRICK tylko jednej ze ścian.

Jasne barwy sprzyjają małym przestrzeniom. W ofercie ELABRICK dostępne są różne odcienie beży i szarości. Biała płytka klinkierowa w zestawieniu z ciemną podłogą wyrówna proporcje i optycznie powiększy przestrzeń.

Elastyczność płytek ELABRICK pozwala na ich łatwe umieszczanie na powierzchniach o nietypowych kształtach. Nie musimy się martwić o przycinanie płytek w narożnikach lub szukanie tych specjalnych, kątowych. Dzięki lekkości i łatwości obróbki, ELABRICK to bardzo przyjazny produkt budowlany. Płytki bez trudu możemy przyciąć nożyczkami pod żądany wymiar lub odpowiednio zagiąć. Ich właściwości warto wykorzystać zwłaszcza w pomieszczeniach narażonych na niszczenie i zabrudzenia. Przejścia komunikacyjne, hole i korytarze, w których często przemieszcza się dużo ludzi to doskonała przestrzeń do wykorzystania zalet systemu ELABRICK. Będziemy mogli być spokojni o uderzenia, otarcia i utrzymanie wnętrza w czystości. Pomijany często w projektach aranżacyjnych przedpokój wreszcie będzie zachwycał naszych gości od progu, a nas pozbawi troski o zabrudzenia ścian.

fot. ELABRICK/ELASTOLITH

Elastyczny klinkier ELABRICK to cenione i chętnie wykorzystywane rozwiązanie przez dekoratorów wnętrz. Tradycyjna produkcja od 1962 roku i holenderska jakość ELABRICK gwarantują najwyższą trwałość. Niezależnie od tego czy wykorzystamy system ELABRICK w całym pomieszczeniu, czy użyjemy go tylko do udekorowania małych, pojedynczych elementów – płytki staną się piękną alternatywną dla znanych nam dotychczas materiałów. Klej jest jednocześnie fugą, płytki ELABRICK nie wymagają impregnacji, a prosty montaż pozwala na samodzielne uzyskanie oczekiwanego efektu. Wykonane w 93% z piasków kwarcowych zapewnią nam estetyczną i modną przestrzeń, odporną na uderzenia, temperatury i wilgoć.

Płytki ELABRICK są dostępne w marketach grupy PSB, PSB Mrówka, sieci sklepów OBI oraz Merkury Market. Można je będzie również wkrótce zamówić bez wychodzenia z domu w sklepie internetowym www.elabrick24.pl.

Więcej informacji na stronie www.elastycznyklinkier.pl


Data publikacji: 2021-07-12

Podobne technologie i poradniki


31.01.2022 | Elewacje, docieplenia
Atrakcyjność osiedli rośnie dzięki interesującym fasadom Współczesne...
Mineralne płytki klinkierowe ELABRICK to nowa marka...
Wśród szerokiej gamy kolorystycznej elastycznych płytek klinkierowych...
Wygląd fasad domów jednorodzinnych, wielorodzinnych czy obiektów...
Miło nam poinformować, że uruchomiliśmy na naszej...
Podobno gdyby nie detale, nie byłoby wielkich...
Uwaga, uwaga! 1 kwietnia – nie, to...
Od teraz każdy, nawet mało doświadczony wykonawca...
Finał konkurs Fasada Roku 2017 zbliża się...