System ELABRICK – nowe rozwiązanie na rynku budowlanym

Mineralne płytki klinkierowe ELABRICK to nowa marka produktów z segmentu DIY stworzona przez firmę Elastolith. Ten system płytek klinkierowych jest rozwiązaniem przeznaczonym do prac wykończeniowych na elewacjach oraz we wnętrzach. W ofercie znajduje się aż 30 wyjątkowych modeli o różnorodnej kolorystce oraz klej pełniący role fugi, który dostępny jest w siedmiu barwach. Płytki ELABRICK to sposób na estetyczne wykończenie budynku, które można wykonać samodzielnie.

Płytki klinkierowe ELABRICK mają niezwykły wygląd, który zawdzięczają ręcznej metodzie produkcji, od niemal 60 lat rozwijanej w holenderskiej manufakturze Elastolith. Płytki produkowane są wyłącznie z naturalnych komponentów. Aż 92% ich składu stanowi piasek kwarcowy, a także najwyższej jakości żywice. Płytki ELABRICK są barwione w masie przy użyciu naturalnych surowców, a ich oryginalna struktura oraz faktura to efekty ręcznej pracy ludzi, którzy je wytwarzają. Każda z płytek ma wyjątkowy charakter i niepowtarzalny wzór, co daje niezwykły efekt wizualny.

fot. Elastolith/ELABRICK

Firma Elastolith stawia na produkcję rozwiązań w zgodzie ze środowiskiem, wykorzystując do produkcji wyłącznie naturalne składniki. W skład kleju oraz gruntu do płytek ELABRICK wchodzą piaski kwarcowe wymieszane z wodą oraz innymi komponentami naturalnymi.

Szerokie możliwości

Płytki klinkierowe ELABRICK są paroprzepuszczalne i mrozoodporne, dzięki czemu idealnie sprawdzą się jako wykończenie elewacji. Wyjątkowe właściwości systemu sprawiają, że jest on odporny na działanie czynników zewnętrznych, dzięki czemu przetrwa długie lata w świetnym stanie. Płytki ELABRICK mogą być również stosowane we wnętrzach – niosą ze sobą ogromne możliwości aranżacyjne. Nowy system mineralnych płytek klinkierowych marki ELABRICK to także łatwość i szybkość montażu. Klej jest jednocześnie fugą, dzięki czemu nie musimy martwić się o dodatkowy proces fugowania czy impregnowania rozwiązania ELABRICK. Co więcej, płytki mogą być samodzielnie docinane nożyczkami oraz – w razie potrzeby – wyginane. Pozwala to na szybkie i estetyczne wykończenie narożników, jak również gzymsów czy słupów.

fot. Elastolith/ELABRICK

Wyjątkowa kolorystyka

Nową linię elastycznych płytek klinkierowych ELABRICK tworzy aż 30 różnorodnych modeli kolorystycznych oraz 7 kolorów fug. W ofercie znajdują się płytki klinkierowe w kilku gamach barw: jasnych, ceglanych oraz ciemnych.

Wśród najjaśniejszych odcieni znajdują się płytki w kolorze Alaska, których biel idealnie wkomponuje się w aranżację nowoczesnych, minimalistycznych obiektów. Z kolei model Minsk oraz Paris to ciekawe rozwiązania bazujące na różnych odcieniach jasnej szarości. Decydując się na odcienie beżu i piaskowca możemy wybierać pomiędzy płytkami Corsica, Sevilla i Muricia. Płytki ELABRICK dostępne są także w tradycyjnej, ceglanej barwie. Naturalną cegłę idealnie odwzorowują płytki Sahara, Alabama, Cordoba, Colorado, Oregon oraz Geneve, natomiast połączenie czerwieni i szarości odnajdziemy w płytkach Luzern. Do najciemniejszej oferty kolorystycznej, która odpowiada na potrzeby współczesnych inwestorów należą płytki ELABRICK w kolorach Blackpool, Nebraska, Kreta czy Madagaskar. Są one dostępne w odcieniach antracytu oraz czerni.

Klej, pełniący również funkcję fugi, jest dostępny w kolorze białym, szarym, jasnoszarym, szarym piaskowym, szarym cementowym, brązowym oraz antracytowym. Tak szeroka kolorystyka umożliwia stworzenie wyjątkowych, indywidualnych aranżacji, które będą pięknie prezentować się na elewacjach budynków, cokołach, garażach, a także we wnętrzach – na przykład jako dekoracyjna ściana.

Płytki klinkierowe ELABRICK to idealny system dla każdego. Nawet przy minimalnych zdolnościach manualnych i plastycznych możemy bowiem samodzielnie przeprowadzić ich montaż. System gwarantuje wysoką jakość i wytrzymałość, a jednocześnie pozwala uzyskać niezwykły efekt wizualny, odpowiednio dobrany do każdego rodzaju obiektu. Szerokie możliwości zastosowania mineralnych płytek klinkierowych sprawiają, że jest to niezwykle funkcjonalny i uniwersalny produkt, który dopełni każde wnętrze oraz elewację naszego domu.

Płytki ELABRICK są dostępne w marketach grupy PSB, PSB Mrówka, w sieci sklepów OBI oraz Merkury Market. Można je będzie również wkrótce zamówić bez wychodzenia z domu w sklepie internetowym www.elabrick24.pl.


Data publikacji: 2021-07-12

Podobne technologie i poradniki


31.01.2022 | Elewacje, docieplenia
Atrakcyjność osiedli rośnie dzięki interesującym fasadom Współczesne...
Wśród szerokiej gamy kolorystycznej elastycznych płytek klinkierowych...
Wygląd fasad domów jednorodzinnych, wielorodzinnych czy obiektów...
Miło nam poinformować, że uruchomiliśmy na naszej...
Podobno gdyby nie detale, nie byłoby wielkich...
Uwaga, uwaga! 1 kwietnia – nie, to...
Od teraz każdy, nawet mało doświadczony wykonawca...
Finał konkurs Fasada Roku 2017 zbliża się...