Transport ładunków na budowach pomiędzy kondygnacjami jest znacznie prostszy dzięki podestom rozładunkowym firmy Strumin. To bardzo popularny produkt stosowany na budowach w całej Polsce.

Specjalistyczne podesty produkowane w certyfikowanym zakładzie Strumin spełniają najbardziej rygorystyczne normy bezpieczeństwa, są łatwe w transporcie i solidnie wykonane. Inspiracją dla przygotowanej konstrukcji były częste zapytania od kierowników budowy, poszukujących najlepszego i bezpiecznego rozwiązania. Podest rozładunkowy przeznaczony jest do transportu materiałów z placu budowy na kondygnację budynku oraz z budynku na plac budowy. Pełni on rolę tymczasowego pomostu, na którym składować można paletyzowane materiały o całkowitej masie nie przekraczającej 4000 kg, przy max. 2-osobowej obsłudze podestu. Materiał na podest może być transportowany za pomocą dźwigu lub z poziomu kondygnacji, wózkiem paletowym lub ręcznie.

Podest towarowy jest przygotowany do szybkiego montażu. Przemieszczenie konstrukcji pomiędzy kondygnacjami przy wykorzystaniu dźwigu zajmuje mniej niż 10 min. Przed montażem na obiekcie należy przygotować wszystkie elementy zgodnie z zaleceniami. Po odpowiednim ustawieniu podpór i zabezpieczeniu wszystkich elementów można przystąpić do transportu pionowego. Po odpowiednim ustawieniu czoła podestu do stropu należy wysunąć podpory i zaprzeć je o strop. Po wykonaniu wszystkich czynności związanych z montażem należy sprawdzić wszystkie elementy pod kątem zabezpieczenia otworów sworzniami i zawleczkami. Podest rozładunkowy wyposażony jest w specjalne uchwyty do transportu pionowego.

Zalety podestu:

• Znaczne zmniejszenie kosztów budowy dzięki łatwemu i szybkiemu transportowi materiałów

• Poziom rozładunku równy z poziomem płyty, co ułatwia transport całych palet

• Bezpieczeństwo dzięki solidnej i mocnej konstrukcji oraz spełnieniu wszystkich wymogów BHP

• Łatwy i szybki montaż, czas przestawienia podestu w inne miejsce zajmuje 10min.

• Jaskrawa barwa – dobra widoczność na budowie

• Transport bardzo długich elementów poprzez zastosowanie otwieranego frontu

Podest rozładunkowy jest konstrukcją stalową stanowiącą platformę do czasowego ułożenia elementów budowlanych. Podest został wykonany z gatunku stali S235JR i zabezpieczony antykorozyjnie poprzez malowanie. Elementy podestu zostały wykonane tak, aby spełniały normy bezpieczeństwa: burtnice o wysokości 15 cm i balustrady techniczne zabezpieczające przed wypadnięciem. Wypełnieniem powierzchni podestu jest blacha antypoślizgowa ryflowana „łezka” o grubości 4 mm. Podest rozładunkowy został zaprojektowany jako wspornik stalowy, który zostanie zamocowany miedzy stropami za pomocą podpory stalowej. Transport podestu na budowie odbywa się za pomocą dźwigu, następnie podest podwieszony jest cały czas do momentu pełnego zamontowania. Na podestach technicznych zostały przewidziane cztery blachy mocujące, przyspawane do elementu nośnego, służące do transportu podestu. Do balustrady technicznej, do górnego pochwytu zostały przewidziane uchwyty do zapięcia szelek bezpieczeństwa, czyli uchwytu pełnego.

Firma Strumin oferuje możliwość dzierżawy długoterminowej specjalistycznych podestów rozładunkowych, a także sprzedaż.


Data publikacji: 2018-08-03

Podobne technologie i poradniki


05.04.2022 | Rusztowania
Rozważałeś kiedyś możliwość zastąpienia swojego rusztowania innym...
15.12.2021 | Rusztowania
Świadomy wybór to u nas norma. Wieże...
23.04.2021 | Rusztowania
Duża płyta o unikalnej konstrukcji. Wczesne rozdeskowanie....
21.10.2020 | Rusztowania
Profesjonaliści z branży budowlanej cenią sobie wysoki...
07.10.2019 | Rusztowania
Niż demograficzny, brak dostępnych fachowców na rynku...