Nowość od PERI – panelowy system aluminiowych deskowań stropowych ALPHADECK

Duża płyta o unikalnej konstrukcji. Wczesne rozdeskowanie. Szybka rotacja. Mała liczba elementów.

PERI ALPHADECK to nowe, wydajne i ekonomiczne deskowanie stropów o dużej powierzchni. Dzięki prostej i intuicyjnej obsłudze, szybkiemu montażowi oraz możliwości wczesnego rozdeskowania, obniży koszty i skróci realizację prac. Użycie systemu zwiększa bezpieczeństwo pracowników dzięki montażowi płyt od dołu.
System zapewnia wydajne rozwiązania dla standardowych zastosowań. Gwarantuje łatwe i szybkie rozdeskowanie płyt bez konieczności demontażu podpór.

System deskowań stropowych PERI ALPHADECK jest zaprojektowany dla stropów o grubości:

• do 350 mm dla płyt o wymiarach 2400 mm x 1200 mm
• do 550 mm dla płyt o wymiarach 1800 mm x 1200 mm.

Duża płyta o unikalnej konstrukcji – więcej korzyści

Dzięki dużym rozmiarom płyt jedna podpora może podpierać pole stropu o powierzchni aż do 2,88 m². Oszczędza to zarówno ilość zastosowanych materiałów, koszty logistyki, robocizny (nakładów roboczych), jak i czas pracy. Ponadto duży rozstaw podpór zapewnia wygodną przestrzeń roboczą pod deskowaniem stropu. Ułatwia to transport materiałów deskowaniowych, a także składowanie materiałów budowlanych.

Głowica opadowa ADH

Głowica opadowa ALPHADECK gwarantuje wczesne rozdeskowanie przy zachowaniu parametrów wytrzymałościowych betonu. Głowica opadowa jest opuszczana przy pomocy młotka, co powoduje obniżenie płyty o 12 cm. Płyty można łatwo odspajać od betonu i natychmiast ponownie wykorzystać w następnym etapie. Wczesne rozdeskowanie przekłada się zatem na minimalizowanie zapotrzebowania materiałowego na budowie.

Oszczędność czasu i pieniędzy

PERI ALPHADECK nie wymaga użycia dźwigu lub innych dodatkowych urządzeń ułatwiających montaż do wysokości 3,5 m. Do ustawienia płyt potrzebne są tylko dwie osoby.

ALPHADECK został zaprojektowany w taki sposób, aby ograniczyć proces czyszczenia do minimum. Gwarantuje to dodatkową oszczędność czasu. Płyty ALPHADECK są malowane proszkowo. Ich ramy mają minimalną powierzchnię styku z betonem i sfazowane krawędzie. Minimalizuje to gro­madzenie się mleczka cementowego na powierzchniach bocznych.

Łatwość użycia

Do wykonania stropu w systemie ALPHADECK potrzebne są tylko trzy elementy: płyta, głowica opadowa i podpora PEP. Intuicyjną obsługę systemu można przyswoić w krótkim czasie po podstawowym szkoleniu. Oznacza to, że deskowanie za pomocą ALPHADECK, które odbywa się z poziomu dolnego stropu, może być wykonywane nawet przez mało doświadczonych pracowników. Ponadto za pomocą belki wypełniającej. ALPHADECK można równie szybko i łatwo kompensować obszary wokół słupów i przy ścianach.

Jakość PERI

Duże aluminiowe płyty są wykonane z trwałych materiałów wysokiej jakości. Ponadto oszczędności w zakresie odpadów drewnianych przekładają się na wyższą opłacalność. Jeśli chodzi o czyszczenie, to fazowane krawędzie i malowanie proszkowe i podcięte krawędzie płyt ograniczają je do minimum, oszczędzając cenny czas.
PERI oferuje również szereg indywidualnych usług wspierających Państwa projekt, w tym doradztwo techniczne, profesjonalne wsparcie, usługi logistyczne oraz serwisowe, jak również wiele intuicyjnych programów i aplikacji.

fot. Peri |  System PERI ALPHADECK

fot. Peri | Montaż od dołu

Więcej informacji: www.peri.com.pl


Data publikacji: 2021-04-23

Podobne technologie i poradniki


05.04.2022 | Rusztowania
Rozważałeś kiedyś możliwość zastąpienia swojego rusztowania innym...
15.12.2021 | Rusztowania
Świadomy wybór to u nas norma. Wieże...
21.10.2020 | Rusztowania
Profesjonaliści z branży budowlanej cenią sobie wysoki...
07.10.2019 | Rusztowania
Niż demograficzny, brak dostępnych fachowców na rynku...
03.08.2018 | Rusztowania
Transport ładunków na budowach pomiędzy kondygnacjami jest...