Z ENGO Controls ogrzewanie tańsze do 30% – przekonaj się, że warto!

Systemy sterowania ogrzewaniem ENGO Controls zmniejszają zużycie energii grzewczej w domach, ale także w budynkach użyteczności publicznej i obiektach rekreacyjnych. Sterowniki skutecznie ograniczają koszty eksploatacji, przynoszą oszczędności, poprawiają komfort oraz bezpieczeństwo. Są obsługiwane w nowoczesny i wygodny sposób. A teraz konkrety.

Dlaczego sterowanie temperaturą przekłada się na oszczędzanie energii grzewczej?

Automatyka grzewcza zmniejsza koszty ogrzewania dzięki stałej kontroli temperatury w całym budynku. Nieważne czy źródłem ciepła jest kocioł węglowy, gazowy, elektryczny, czy cokolwiek innego. Znaczenie ma sposób, w jaki instalacja pobiera paliwo grzewcze, za które płacimy – niestety coraz więcej. Sposób ten zawsze jest niegospodarny, jeśli nie korzystamy z jakościowych sterowników.

Kluczem do oszczędności grzewczych jest zautomatyzowanie poboru energii oraz sterowanie strefowe (regulator w każdym pomieszczeniu; w każdej strefie).

Warto wybrać sterowniki z najnowocześniejszymi algorytmami sterującymi, które precyzyjnie pilnują poboru. Wtedy mamy pewność, że instalacja zużywa dokładnie tyle paliwa grzewczego, ile trzeba, nie przegrzewając wnętrz i nie marnując energii. Bo kontrola zużycia = kontrola kosztów.

Prognozy oszczędnościowe

Dzięki sterowaniu strefowemu możemy zmniejszyć ciepło o kilka stopni w miejscach, w których rzadziej przebywamy lub gdzie wyższa temperatura nie jest potrzebna. Rozwiązanie to sprawdza się w naszych czterech kątach, ale również w domach wypoczynkowych, hotelach, szkołach czy szpitalach. Wszędzie tam, gdzie potrzebujemy dokładnej kontroli nad temperaturą w obiekcie. Kilka dni, a nawet godzin dziennie ekonomicznej temperatury poprawia wydajność i zmniejsza koszty.

Zdaniem ekspertów, obniżenie temperatury już o 1℃ to oszczędność blisko 6-7 % na opłatach za energię. Jeżeli przełożymy to na pełen sezon grzewczy, liczby stają się konkretne. Świadome obniżanie temperatury oszczędza setki lub tysiące złotych (zależnie od powierzchni budynku). Średnie szacunki prognozują rachunki niższe aż o 30%.

Łatwość instalacji i wdrożenia systemu

Montaż systemów sterujących naszej marki jest szybki i bezproblemowy. Do wyboru mamy urządzenia działające: przewodowo, bezprzewodowo, przez Internet. ENGO Controls oferuje klientom bezpłatne wsparcie techniczne podczas doboru, instalacji i późniejszego wieloletniego użytkowania produktów – jesteśmy pewni ich długiej żywotności.

Wdrożenie urządzeń bezprzewodowych jest szybkie i „czyste”. Taki system nie wymaga poprowadzenia instalacji elektrycznej, kucia ścian. Bez utrudnień montażowych błyskawicznie poprawia komfort użytkowania i nadzorowania obiektu.

Skuteczność naszego sterowania temperaturą potwierdzają nie tylko klienci indywidualni, ale i gospodarze budynków użyteczności publicznej, przedstawiciele branży hotelarskiej, architekci i projektanci.

Co mówią klienci?

Pan Krzysztof

Nasz klient borykał się z wysokimi opłatami grzewczymi i słabą kontrolą nad dwoma pokojami na piętrze swojego domu, które wynajmował dwóm studentom (młodzi ludzie nieracjonalnie zarządzali poborem energii, co pomnażało koszty eksploatacyjne). Dom pana Krzysztofa jest ogrzewany podłogowo, źródło ciepła to kocioł olejowy. Aby rozwiązać ten problem, właściciel umieścił w każdym pomieszczeniu nasze regulatory. Zdecydował się też na listwę sterującą i siłowniki. Potem określił maksymalną temperaturę zadaną (23,5℃) oraz zdecydował się na montaż czujników otwarcia przy oknach, dzięki czemu regulatory automatycznie wyłączały się przy ich uchyleniu. Pan Krzysztof nareszcie nie musiał prosić studentów, aby przed wyjściem z pokoju kończyli wietrzenie lub pilnować wartości temperatur, które ustawiali na regulatorach. Nie denerwował się już niefrasobliwością lokatorów. Te proste działania natychmiast dały panu Krzysztofowi znacznie lepszą kontrolę nad zużyciem energii i ogromne oszczędności. Zużycie oleju opałowego spadło średnio z 7 litrów na dobę do 4.

Domek wypoczynkowy Chillout

Właściciel domku wypoczynkowego Chillout przed otwarciem dla gości nowo wybudowanego obiektu obawiał się czy udźwignie opłaty grzewcze. Zdecydował się na ogrzewanie podłogowe oraz kocioł gazowy. Przygotowując projekt domku w górach, poczynił wyliczenia związane z zapotrzebowaniem na energię użytkową (konieczną m. in. do ogrzania Chilloutu). Bez naszego systemu jego wyliczenia były niepokojące, a z każdym kolejnym miesiącem obawy rosły – proporcjonalnie do wzrostu cen paliw grzewczych. Właśnie to skłoniło naszego klienta do rozejrzenia się za energooszczędnymi sterownikami, które pozwoliłyby skutecznie zmniejszyć gigantyczne zużycie gazu. Efekt przerósł oczekiwania! Gospodarz Chilloutu oszacował oszczędności na 30% w stosunku do opłat, które musiałby ponieść bez naszego sterowania.

Nowoczesna stodoła Marty Czerkies

Na sterowanie ogrzewaniem ENGO Controls zdecydowała się także znana projektantka wnętrz i architektka – Marta Czerkies. Wybrała naszą markę, aby kontrolować temperaturę w swoim domu, zrealizowanym według koncepcji tzw. „nowoczesnej stodoły”. Systemy sterowania ENGO Controls odpowiadały jej potrzebom, ponieważ w nowoczesnej stodole liczy się przede wszystkim prostota, przestronność i – to warunek kluczowy – maksymalna energooszczędność. Wykorzystane materiały, instalacje i urządzenia muszą być przyjazne środowisku oraz niedrogie w codziennej eksploatacji. Muszą sprawić, żeby cały jedno- lub dwuspadowy dom był możliwie jak najtańszy w użytkowaniu. Dlatego wybór padł właśnie na nas.

ENGO Controls – podsumowanie korzyści

Decydując się na energooszczędne sterowanie ogrzewaniem zarówno w domach prywatnych, jak i w lokalach użyteczności publicznej, hotelach, pensjonatach i wynajmowanych obiektach wypoczynkowych mamy kontrolę nad najważniejszymi wydatkami. Koniec z przypadkowymi temperaturami, które odbierają komfort i generują wysokie koszty.

Wykresy temperatur (dostępne w aplikacji mobilnej) pozwalają na analizę wydajności instalacji i zaprogramowanie harmonogramów nawet z dużym wyprzedzeniem. Wszystko to można robić wygodnie, przy kawie. A gdy już wybierzemy dla naszego budynku najbardziej ekonomiczne ustawienia, po prostu je zablokujemy, żeby nikt z domowników, urzędników, pacjentów, gości wynajmujących obiekt nie dokonał kosztownych zmian w poborze energii.

Opcja ta jest ważna również ze względu na bezpieczeństwo samej instalacji. A to dlatego że wprowadzenie zbyt niskich albo zbyt wysokich wartości może wywołać kosztowną awarię. W razie nagłych sytuacji można łatwo powstrzymać zmianę jakichkolwiek parametrów (blokada regulatorów).

ENGO Controls gwarantuje najnowocześniejsze sterowanie ogrzewaniem – tak w małych, jak i w wielopiętrowych obiektach. Nasze sterowniki współpracują z technologią Tuya, co pozwala na obsługę w aplikacji mobilnej ENGO Smart produktów innych marek, które są kompatybilne z tą platformą. A to z kolei daje możliwość tworzenia inteligentnych zależności pomiędzy elektroniką typu smart. Efekt? Oszczędności i wygoda w jednym! Nie osiągniemy tylu korzyści przy zastosowaniu rozwiązań mniej zaawansowanych technologicznie.

Systemy sterowania temperaturą ENGO Controls to:

 • rachunki grzewcze niższe do 30%
 • zero marnowania energii!
 • stabilne działanie systemu
 • sterowanie strefami: temperatura dostosowana do rytmu pracy (harmonogramy, reguły)
 • budynek bez przegrzanych i wychłodzonych pomieszczeń
 • łatwe sterowanie online poprzez aplikację mobilną
 • bezprzewodowa komunikacja – bezproblemowy montaż
 • zabezpieczenie instalacji przed awarią
 • alerty push
 • współpraca z produktami innych marek (w ramach TUYA)
 • tworzenie dowolnych zależności między urządzeniami
 • otwartość na rozbudowę o kolejne elementy

Poznaj naszą markę i produkty: www.engocontrols.com


Data publikacji: 2024-01-10

Podobne technologie i poradniki


29.11.2023 | Automatyka domowa
Wydajne ogrzewanie domów to wyzwanie dla każdego...
17.10.2023 | Automatyka domowa
Ogrzewanie podłogowe wymaga automatyki sterującej. Wie o...
02.06.2023 | Automatyka domowa
Marka ENGO Controls wprowadziła na rynek rewolucyjną...
27.11.2022 | Automatyka domowa
Wybierając regulator temperatury, kierujemy się użytecznością oraz...
05.07.2022 | Automatyka domowa
Domowa automatyka ułatwia nam życie. Przyspiesza procesy,...
18.04.2022 | Automatyka domowa
Na początku roku 2022 firma QL Controls...
Od pierwszego stycznia 2022 roku ABAX przenosi...
29.11.2021 | Automatyka domowa
Odkurzacze bezprzewodowe są obecnie coraz bardziej popularne....
01.04.2021 | Automatyka domowa
Firma Nice Polska, obchodząca w tym roku...
12.01.2017 | Automatyka domowa
Wartość rynku inteligentnego budownictwa rośnie z roku...