Odkurzacz bezprzewodowy – dlaczego warto go mieć?

Odkurzacze bezprzewodowe są obecnie coraz bardziej popularne. Użytkownicy decydują się na zakup takich modeli, bo są one bardzo wygodne w użytkowaniu. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów odkurzaczy bez kabla, dlatego z powodzenie można znaleźć urządzenie odpowiadające naszym potrzebom.

Rodzaje odkurzaczy bezprzewodowych

Nie ma jednego typu odkurzaczy bezprzewodowych. Modele różnią się między sobą m.in. wielkością.

Odkurzacze pionowe – charakteryzują się wysoką szczotką, która połączona jest z systemem ssącym i pojemnikiem na brud. Takie urządzenia są łatwe w obsłudze. Można nimi łatwo manewrować i docierać nawet w najmniejsze zakamarki. Na rynku dostępne są modele pracujące na sucho lub na sucho-mokro, są to hybrydy odkurzacza i maszyny piorącej.

Odkurzacze ręczne – są to niewielkie urządzenia, którymi można posprzątać trudno dostępne miejsca i dokładnie odkurzyć meble.

Odkurzacze automatyczne – są najbardziej zaawansowane technologicznie i pracują bez angażowania użytkownika. Odkurzanie odbywa się według wybranego programu i trwa określony czas. Maszyna posiada wbudowane czujniki chroniące ją przed przeszkodami. Najpopularniejszym robotem sprzątającym jest iRobot. Wysokiej jakości sprzęt dostępny jest na: https://irobot.pl/pl/. Producenci oferują kilka modeli tego urządzenia, które różnią się między sobą stopniem zaawansowania technologicznego. Każdy robot sprzątający jest wyposażony w aplikację, pozwalającą zaprogramować pracę urządzenia.

Zalety odkurzaczy bezprzewodowych

Roboty sprzątające są bardzo wygodne w użytkowaniu. Oczywiście ich największą zaletą jest brak kabla, co daje ogromną swobodę w sprzątaniu. Przewód nie plącze się pod nogami, co pozwala swobodnie manewrować odkurzaczem. Poza tym, akumulatory w urządzeniach są na tyle wytrzymałe, że można posprzątać cały jednorodzinny dom, bez przerywania pracy. Odkurzacz bezprzewodowy można łatwo zabrać ze sobą na strych, do piwnicy albo na zewnątrz. Taka maszyna świetnie poradzi sobie w garażu lub w ogrodowej altanie. Poza tym, urządzenia bezprzewodowe są lekkie i poręczne. Odkurzacze ręczne i pionowe mają wygodne uchwyty, które ułatwiają odkurzanie.

Wady odkurzaczy bezprzewodowych

Oczywiście, jak każde rozwiązanie, odkurzacze bezprzewodowe nie są wolne od mankamentów. Za minus tych urządzeń można uznać moc maszyn, która jest zazwyczaj mniejsza, niż odkurzaczy z kablem. Niektórzy producenci walczą z tym stereotypem i produkują urządzenia o porównywalnej mocy, dzięki której sprzęt bezprzewodowy doskonale radzi sobie nawet z trudnymi zabrudzeniami. Mankamentem może być akumulator, który wyładuje się w najmniej spodziewanym momencie. Trzeba więc pamiętać, by po każdym sprzątaniu naładować baterię. Dla niektórych użytkowników czynnikiem odstraszającym jest cena urządzeń bezprzewodowych. Zazwyczaj są one droższe od odkurzaczy tradycyjnych. Trzeba jednak pamiętać, że robot sprzątający bez kabla jest inwestycją w wygodę podczas sprzątania. Poza tym, wybierając automatyczne roboty sprzątające zyskujemy wolny czas i właściwie nie musimy martwić się o sprzątanie.


Data publikacji: 2021-11-29

Podobne technologie i poradniki


08.05.2024 | Automatyka domowa
Nasze systemy sterowania ogrzewaniem zmniejszają zużycie energii...
24.04.2024 | Automatyka domowa
Już są nowości. Nie przegap żadnej! Do...
10.01.2024 | Automatyka domowa
Systemy sterowania ogrzewaniem ENGO Controls zmniejszają zużycie...
29.11.2023 | Automatyka domowa
Wydajne ogrzewanie domów to wyzwanie dla każdego...
17.10.2023 | Automatyka domowa
Ogrzewanie podłogowe wymaga automatyki sterującej. Wie o...
02.06.2023 | Automatyka domowa
Marka ENGO Controls wprowadziła na rynek rewolucyjną...
27.11.2022 | Automatyka domowa
Wybierając regulator temperatury, kierujemy się użytecznością oraz...
05.07.2022 | Automatyka domowa
Domowa automatyka ułatwia nam życie. Przyspiesza procesy,...
18.04.2022 | Automatyka domowa
Na początku roku 2022 firma QL Controls...
Od pierwszego stycznia 2022 roku ABAX przenosi...