Nowa seria bezprzewodowych sterowników ENGO Controls

Marka ENGO Controls wprowadziła na rynek rewolucyjną serię urządzeń ENGO ZigBee, za pomocą której można zbudować kompletny system służący do bezprzewodowego sterowania ogrzewaniem.

Do serii należą:

1. Regulatory temperatury – EONE
2. Listwa centralna do ogrzewania podłogowego – ECB62ZB
3. Moduł przekaźnika z funkcją repeatera ZigBee – EMODZB
Produkty te są w pełni kompatybilne z pozostałymi urządzeniami w ofercie.

Regulatory EONE

Dostępne są w wersji bateryjnej oraz zasilanej napięciowo (230 V), w dwóch kolorach: białym i czarnym. Mają minimalistyczny design i wyświetlacz z regulacją jasności. Komunikują się z  systemem w najnowszym protokole transmisji danych ZigBee 3. generacji.

Programowanie termostatów jest wyjątkowo łatwe. Nie trzeba przedzierać się przez panel obsługi na urządzeniu. Tryby regulacji temperatury ustawimy z poziomu aplikacji mobilnej ENGO Smart.

Co ważne, EONE gromadzi strategiczne dane o ogrzewaniu. Aplikacja nie tylko pozwala wygodnie programować regulator – rejestruje też jego pracę. W ENGO Smart w dowolnej chwili podejrzymy wykres historii temperatur, co pomoże przeanalizować wydajność systemu.

Regulatory EONE umożliwiają podłączenie zewnętrznego czujnika NTC. Montaż czujnika zajętości (karta hotelowa) pozwala aktywować tryb grzania zależnie od obecności gości w pokoju. Dlatego są przydatne w hotelarstwie. Udogodnień jest więcej. Blokada na PIN chroni przed niekontrolowaną zmianą wartości grzewczych. Udostępnianie regulatora innym użytkownikom pozwala czasowo wypożyczać ustawienia ogrzewania osobom wynajmującym obiekt.

Regulatory EONE – tak, jak pozostałe urządzenia serii – współpracują z rozpowszechnioną na całym świecie technologią TUYA, co czyni je ze wszech miar uniwersalnymi. Aplikacja ENGO Smart jest oparta o TUYA Smart. Dlatego za jej pomocą obsłużymy wszystkie urządzenia kompatybilne z tą popularną platformą automatyki domowej.

ECB62ZB: listwa centralna do ogrzewania płaszczyznowego

Urządzenie kontroluje aż 8 stref grzewczych w rzadkiej kombinacji podłączeń: 2 wejścia przewodowe, 6 bezprzewodowych. Pozwala to na znacznie lepsze dostosowanie listwy do warunków budynku i potrzeb użytkownika – oferuje różnorodność kombinacji.

fot. Salus Controls

Jest wyposażona w napięciowe wyjścia 230 V dla pompy obiegowej, regulatorów i siłowników termoelektrycznych. Współpracuje z siłownikami typu NC (tj. bezprądowo zamkniętymi; gdy nie ma prądu, siłownik zamyka pętlę) – dostępnymi w ofercie. Ma wbudowany moduł sterowania źródłami ciepła, np. dowolnym typem kotła, czy coraz bardziej rozpowszechnioną wśród inwestorów pompą ciepła (wyjście beznapięciowe).

EMODZB: moduł przekaźnika z funkcją repeatera ZigBee

Produkt jest przeznaczony do łączenia z przewodowymi listwami do ogrzewania podłogowego (np. z listwą ECB08M230) lub do współpracy z przewodowymi strefami listwy z nowej serii – ECB62ZB. Moduł można swobodnie parować z regulatorami serii EONE. Po dodaniu do aplikacji ENGO Smart działa samodzielnie. Bardzo przydatną funkcją tego kompaktowego urządzenia jest zwiększanie zasięgu sieci ZigBee 3.0.

fot. Salus Controls

W porównaniu z zaawansowanymi technologicznie regulatorami EONE czy uniwersalną listwą centralną, EMODZB może sprawiać wrażenie gadżetu, jednak moduł ma duży potencjał sterowania inteligentnym domem. Wielość jego zastosowań z poziomu aplikacji ENGO Smart zwiększa funkcjonalność całej serii ENGO ZigBee.

Funkcja ENGO binding

Nowe produkty idealnie ze sobą współpracują, czego najlepszym przykładem jest obsługiwana przez nie, innowacyjna funkcja ENGO binding. Żadne inne urządzenia działające w oparciu o platformę TUYA nie oferują tej funkcjonalności! ENGO binding jest niepowtarzalnym typem komunikacji między urządzeniami ENGO ZigBee. To rodzaj specjalnego softu, dzięki któremu dane urządzenie wie, z jakim innym urządzeniem/urządzeniami jest skorelowane. Dlatego binding pozwala na bezpośrednie powiązanie regulatorów EONE z odbiornikami (listwą ECB62ZB, modułem EMODZB, jak i dostępnym w ofercie już od miesięcy przekaźnikiem EREL1ZB12A) przy użyciu bramki EGATZB. Umożliwia to połączenie pracy tych kluczowych urządzeń serii bez konieczności tworzenia automatyzacji w aplikacji mobilnej. Funkcja ENGO binding zapewnia stabilną komunikację urządzeń w trybie online i  offline – nawet w przypadku braku łączności z Internetem.

Nowoczesność się sprawdza

Seria ENGO ZigBee umożliwia bezproblemowe w montażu (bo bezprzewodowe) sterowanie temperaturą w budynku ogrzewanym płaszczyznowo (podłogowo). Rozwiązania zastosowane do produkcji tych urządzeń to najnowsza technologia i najwyższa jakość: począwszy od protokołu komunikacji (ZigBee 3.0) i wiodącego algorytmu sterującego temperaturą (TPI), skończywszy na solidnym wykonaniu i wytrzymałych podzespołach.

Więcej: www.engocontrols.com


Data publikacji: 2023-06-02

Podobne technologie i poradniki


08.05.2024 | Automatyka domowa
Nasze systemy sterowania ogrzewaniem zmniejszają zużycie energii...
24.04.2024 | Automatyka domowa
Już są nowości. Nie przegap żadnej! Do...
10.01.2024 | Automatyka domowa
Systemy sterowania ogrzewaniem ENGO Controls zmniejszają zużycie...
29.11.2023 | Automatyka domowa
Wydajne ogrzewanie domów to wyzwanie dla każdego...
17.10.2023 | Automatyka domowa
Ogrzewanie podłogowe wymaga automatyki sterującej. Wie o...
27.11.2022 | Automatyka domowa
Wybierając regulator temperatury, kierujemy się użytecznością oraz...
05.07.2022 | Automatyka domowa
Domowa automatyka ułatwia nam życie. Przyspiesza procesy,...
18.04.2022 | Automatyka domowa
Na początku roku 2022 firma QL Controls...
Od pierwszego stycznia 2022 roku ABAX przenosi...
29.11.2021 | Automatyka domowa
Odkurzacze bezprzewodowe są obecnie coraz bardziej popularne....