Robot sprzątający to wygoda, oszczędność czasu i oczywiście perfekcyjnie czyste podłogi. Jak jednak wybrać idealny dla nas model?

Roboty sprzątające odkurzają, mopują, a przy tym same opróżniają pojemnik z zanieczyszczeniami. Gdy się naładują (oczywiście samodzielnie docierają w tym celu do bazy), wznawiają pracę w miejscu, w którym ją przerwały. Nic dziwnego, że coraz chętniej sięgamy po te urządzenia. Zapewniają wygodę, pozwalają oszczędzać czas, a podłogi każdego dnia są perfekcyjnie czyste. Poszczególne roboty oferują dodatkowo szereg intersujących funkcji, inne z kolei dedykowane są szczególnie alergikom lub rodzicom małych dzieci. Jak więc wybrać najlepszy dla nas model?

Robot sprzątający dopasowany do indywidualnych potrzeb

Jeśli jesteś alergikiem z pewnością zależeć ci będzie na wydajnym systemie filtrów, który nie tylko przechwyci, ale i zatrzyma: kurz, zanieczyszczenia, sierść, pyłki oraz inne alergeny. Właściciele czworonogów docenią w urządzeniach sprzątających zaawansowaną funkcję zbierania włosów i sierści zwierząt. Rodzicom małych dzieci z pewnością przypadnie do gustu nie tylko opcja odkurzania, ale i mycia podłogi. Zatem?

Zanim wybierzemy nasz robot sprzątający warto zastanowić się nad naszymi potrzebami. Jakich funkcji rzeczywiście potrzebujemy, a jakie nie będą miały dla nas szczególnego znaczenia. Czy zależy nam jednocześnie na funkcji odkurzania i mopowania? Czy w domu są zwierzęta? Jakie rodzaje podłóg dominują w naszym mieszkaniu? Najlepsi producenci oferujący wysokiej klasy roboty sprzątające, ułatwiają nam tutaj nieco zadanie i proponują na stronie internetowej marki / produktu przejście przez listę kilku pytań. Udzielenie na nie odpowiedzi nakieruje nas na optymalne rozwiązanie, pozwoli wygodnie porównać najlepsze dla nas modele i zdecydowanie ułatwi dokonanie wyboru.

Nowoczesne roboty sprzątające wyposażone są w szereg funkcji, które… ułatwiają życie!

I nie ma w tym stwierdzeniu przesady! Specjalny system szczotek do zbierania włosów i sierści zwierząt, wysokowydajne filtry, funkcja samodzielnego opróżniania pojemnika z zanieczyszczeniami, system wykrywania uskoków (robot nie spadnie ze schodów) – to tylko wybrane funkcje, w jakie wyposażone są zaawansowane modele robotów sprzątających. Można dopasować je do naszych indywidualnych potrzeb, harmonogramu dnia (robot rozpocznie pracę, gdy wyjdziemy do pracy), a nawet pór roku (robot podpowie nam dodatkowy cykle sprzątania np. w sezonie intensywnego pylenia roślin).

Sterowanie za pomocą aplikacji mobilnej? Zdecydowanie tak!

Wybierając robota sprzątającego zwróćmy uwagę na sposób sterowania urządzeniem. Zaawansowane modele działają w połączeniu z aplikacjami, co jest niezwykle wygodne i pozwala sterować pracą urządzenia także w sytuacji, gdy jesteśmy poza domem. Robot stworzy zatem mapę naszego domu, dzięki czemu będziemy mogli określić strefy sprzątania oraz strefy bez dostępu dla urządzenia. Właśnie dzięki aplikacji. W ten sposób wygodnie zaprogramujemy również harmonogram sprzątania, czy też wyślemy robota bezpośrednio do wybranej strefy, aby właśnie tam rozpoczął odkurzanie.


Data publikacji: 2021-11-29

Podobne technologie i poradniki


08.05.2024 | Automatyka domowa
Nasze systemy sterowania ogrzewaniem zmniejszają zużycie energii...
24.04.2024 | Automatyka domowa
Już są nowości. Nie przegap żadnej! Do...
10.01.2024 | Automatyka domowa
Systemy sterowania ogrzewaniem ENGO Controls zmniejszają zużycie...
29.11.2023 | Automatyka domowa
Wydajne ogrzewanie domów to wyzwanie dla każdego...
17.10.2023 | Automatyka domowa
Ogrzewanie podłogowe wymaga automatyki sterującej. Wie o...
02.06.2023 | Automatyka domowa
Marka ENGO Controls wprowadziła na rynek rewolucyjną...
27.11.2022 | Automatyka domowa
Wybierając regulator temperatury, kierujemy się użytecznością oraz...
05.07.2022 | Automatyka domowa
Domowa automatyka ułatwia nam życie. Przyspiesza procesy,...
18.04.2022 | Automatyka domowa
Na początku roku 2022 firma QL Controls...
Od pierwszego stycznia 2022 roku ABAX przenosi...
29.11.2021 | Automatyka domowa
Odkurzacze bezprzewodowe są obecnie coraz bardziej popularne....