Dom inteligentny – system TaHoma od Awilux Polska

Automatyczne otwieranie drzwi, zasuwanie rolet czy zapalanie światła za pomocą zaledwie jednego ruchu palca to nie opis sceny z filmu fantastycznego, lecz rzeczywistość. Coraz popularniejsze staje się zarządzanie domem poprzez aplikacje, które pozwalają na zaoszczędzenie czasu oraz zapewnienie domownikom pełnego bezpieczeństwa. W kontroli nad domem inteligentnym pomoże dostępny w ofercie Awilux Polska system TaHoma firmy Somfy.

Przed stolarką otworową stoją coraz to większe wyzwania związane z rosnącymi oczekiwaniami użytkowników. Zainteresowanie domami inteligentnymi stale rośnie, a świadomi użytkownicy poszukują rozwiązań, które zagwarantują im komfort oraz pozwolą na zaoszczędzenie tak cennego dzisiaj czasu. System TaHoma, który w inteligentny sposób będzie współpracował z dostępnymi w ofercie Awilux Polska rozwiązaniami stolarki okiennej oraz drzwiowej, oferuje możliwość całkowitej kontroli nad domem za pomocą jednego przycisku. System nie tylko umożliwia wykonanie wielu czynności w jednym momencie, ale również pozwala na stałą kontrolę domu z każdego miejsca na świecie.

 

Wielozadaniowe urządzenie
TaHoma z oferty Awilux Polska stanowi mózg domu – dzięki systemowi możemy zarządzać instalacjami automatyki domowej. Urządzenie integruje zmotoryzowane rozwiązania, w tym produkty Awilux Polska, między innymi rolety zewnętrzne, żaluzje, zasłony, markizy, bramy, drzwi wejściowe czy  drzwi garażowe. Z systemu można korzystać na dowolnym komputerze, telefonie lub innym urządzeniu mobilnym, niezależnie od tego, czy znajdujemy się w domu, czy tysiące kilometrów z dala od niego. Użytkownicy systemu TaHoma mogą go samodzielnie konfigurować. System, o który można uzupełnić stolarkę otworową dostępną w ofercie Awilux Polska, po zapisaniu kilku ustawień samoczynnie może reagować na ilość światła słonecznego czy temperaturę lub włączać i wyłączać dane urządzenia o wybranych przez domowników godzinach.

System TaHoma zapewnia pełne bezpieczeństwo mieszkańcom podczas ich obecności, jak i nieobecności w domu. Możliwość kontroli tego, co dzieje się w naszym domu nawet, jeśli znajdujemy się w innym mieście lub kraju, pozwala na szybką reakcję w patowych sytuacjach. Dzięki systemowi TaHoma możemy kontrolować to, czy dom jest narażony na wizytę nieproszonych gości, ale również pozwala on nam na szybkie zasunięcie rolet, gdy zbliża się silna wichura lub włączenie klimatyzacji, kiedy za oknami skwar, a my jesteśmy w pracy. Dzięki temu TaHoma może uchronić nas i nasze domy przed wieloma groźnymi sytuacjami.

Zaawansowana technologia na wyciągnięcie ręki
Dostępne w ofercie Awilux Polska urządzenie TaHoma Box firmy Somfy jest mózgiem całego systemu. Komunikuje się drogą radiową ze wszystkimi  urządzeniami  io-homecontrol zainstalowanymi w domu i jego otoczeniu. Urządzenie jest podłączone do routera internetowego i nawiązuje kontakt z bezpiecznym serwerem, do którego użytkownik ma dostęp z dowolnego miejsca na świecie. TaHoma Box przesyła polecenie odpowiednim urządzeniom, które wykonują zadanie. Dzięki informacji zwrotnej przesyłanej przez urządzenie zawsze mamy pewność, że polecenie zostało wykonane.

Urządzenie umożliwia konfigurację wybranych scenariuszy. Użytkownik ma możliwość zapisania gotowych ustawień, według których działać będą wybrane podmioty stolarki otworowej i nie tylko. Na przykład można wybrać scenariusz na pobyt w pracy, na urlopie lub w nocy. Dzięki nim można mieć pewność, że po powrocie do domu nie zastanie nas zbyt niska lub zbyt wysoka temperatura, a podczas naszej nieobecności nie będą włączone niepotrzebne urządzenia, potrzebujące dużej ilości prądu. Urządzenie TaHoma, które będzie sterować między innymi stolarką otworową Awilux Polska, pozwala na wgranie scenariuszy z podziałem czasu co trzy minuty, co pozwala na bardzo precyzyjne i jednocześnie elastyczne dostosowanie pracy domu do naszego stylu życia oraz potrzeb.

Dostępny w ofercie Awilux Polska system TaHoma firmy Somfy gwarantuje nam bezterminowy dostęp do aktualizacji, które stale poszerzają możliwości urządzenia. System do zarządzania domem inteligentnym to sposób na zaoszczędzenie czasu oraz pełną kontrolę i bezpieczeństwo naszego dobytku.


Data publikacji: 2016-12-05

Podobne technologie i poradniki


11.01.2021 | Automatyka domowa
Zanim odpowiemy na to pytanie wyjaśnijmy, czym...
11.01.2021 | Automatyka domowa
Posiadacze, inwestorzy oraz instalatorzy systemów inteligentnego sterowania...
11.01.2021 | Automatyka domowa
3 kroki do bycia eko nie wychodząc...
11.01.2021 | Automatyka domowa
Dobrze wyregulowana hydraulicznie instalacja grzewcza zapewnia idealną...
11.01.2021 | Automatyka domowa
Marka SALUS Controls regularnie konstruuje zaawansowane technologicznie...
18.12.2020 | Automatyka domowa
SALUS Smart Home pomaga zaoszczędzić pieniądze i...
18.12.2020 | Automatyka domowa
Wracasz z pracy o różnych porach, ale...
02.10.2020 | Automatyka domowa
WT 2021, czyli stworzona pod kątem energooszczędności...
14.07.2020 | Automatyka domowa
Codzienne marnowanie energii – a co za...
01.04.2020 | Automatyka domowa
Uniwersalna bramka UGE600 to nowoczesny koordynator sieci...
01.04.2020 | Automatyka domowa
Bezpieczeństwo, komfort, ekologia, ekonomia w codziennym użytkowaniu...
12.01.2017 | Automatyka domowa
Wartość rynku inteligentnego budownictwa rośnie z roku...