MC-DUR TopSpeed to system, który w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań pozwala uzyskać o wiele bardziej wytrzymałą powierzchnię, odporną na ścieranie, zarysowania, a także na chemikalia i środki czyszczące. Oprócz tego już po 48 godzinach od aplikacji posadzkę można całkowicie obciążyć, co udało się osiągnąć dzięki przyspieszonemu utwardzaniu. Wchodzące w skład systemu elementy wykorzystują w tym celu oddziaływanie wilgoci z otoczenia/podłoża, która przekształcana jest w przyspieszoną reakcję utwardzania.

System MC-DUR TopSpeed ma doskonałą przyczepność do wszystkich typowych podłoży betonowych i jastrychowych, a aplikację można przeprowadzić nawet w trudnych warunkach – np. w mokrym i zimnym środowisku, bo żywica utwardzi się nawet w 2ºC. Bez przeszkód można też wykonywać posadzki w najgorętsze letnie dni, przy maksymalnej temperaturze 35ºC.

Jakie elementy wchodzą w skład systemu MC-DUR TopSpeed?

fot. MC-Bauchemie 

Po pierwsze – grunt do przygotowania powierzchni

W celu właściwego przygotowania powierzchni należy zastosować MC-DUR TopSpeed SC – wielofunkcyjną bazę, która w jednym produkcie łączy właściwości gruntu i zaprawy naprawczej. Jest to specjalna, przezroczysta żywica o niskiej lepkości, którą aplikuje się jako warstwę łączącą pomiędzy podłożem a powłoką posadzkową. Podobnie jak inne elementy systemu, preparat ten można aplikować nawet w niesprzyjających warunkach otoczenia.

MC-DUR TopSpeed pozwala bardzo szybko naprawić pęknięcia, a także wyrównać i zagruntować powierzchnię. Żywicę można stosować jako grunt, a także jako zaprawę wyrównawczą i naprawczą (z wypełnieniem z piasku). Możliwa jest aplikacja punktowa, jak również na całą powierzchnię. Także ten produkt pozwala na szybkie przejście do dalszych etapów pracy, bo podłoże można pokryć warstwą wierzchnią już po 2 godzinach, co jest czasem nieporównywalnie krótszym niż w przypadku zapraw mineralnych i tradycyjnych materiałów żywicznych.

MC-DUR TopSpeed – system dla wymagających

Sercem systemu opracowanego przez MC-Bauchemie jest pigmentowana powłoka malarska MC-DUR TopSpeed, którą można zastosować jako kolorową warstwę wierzchnią lub jako powłokę renowacyjną. Następnie powierzchnię można wykończyć z zastosowaniem powłoki zamykającej MC-DUR TopSpeed M (przezroczysta, matowa) lub MC-DUR TopSpeed T (przezroczysta, błyszcząca).

fot. MC-Bauchemie 

Największą popularnością cieszy się pierwsze rozwiązanie, bo na matowych posadzkach zadrapania i niewielkie wgniecenia są mniej widoczne niż na błyszczących.

Jednocześnie proces wykonywania tradycyjnych, emulgowanych wodą powłok matujących wiąże się z ogromnym nakładem pracy. Takie powłoki można nakładać tylko cienkimi warstwami (zbyt grube powodują problemy z utwardzaniem). Z tego powodu wykonanie ich wymusza czasochłonną aplikację wielowarstwową, zwłaszcza przy zamykaniu chropowatych powierzchni.

Powłoka zamykająca MC-DUR TopSpeed M pozwala na wyeliminowanie tych problemów, bo aplikuje się ją w prosty sposób za pomocą twardej, gumowej pacy lub wałka (jeśli powierzchnia zasypana jest płatkami dekoracyjnymi lub piaskiem kwarcowym). Co istotne – jednorazowo można aplikować większe ilości produktu, stosując go jako uszczelnienie i matowienie równocześnie. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku chropowatych powierzchni. Powyższe zalety wynikające z prostego wykonywania posadzek nie wymusiły oczywiście żadnych kompromisów na rzecz jakości, bo MC-DUR TopSpeed M pozwala uzyskać powierzchnię o wysokiej odporności chemicznej i mechanicznej.

W systemie MC-DUR TopSpeed nie zabrakło też błyszczącej powłoki wykańczającej TopSpeed T, która, podobnie jak wykończenie matowe, pozwala szybko (w zaledwie jednej operacji) zamknąć wklejone płatki dekoracyjne lub piasek kwarcowy w poprzedniej warstwie.

Wykonanie czy renowacja posadzki nie musi wiązać się z ogromnym nakładem czasu i pracy. System MC-DUR TopSpeed jest nie tylko łatwy i szybki w nakładaniu, ale także błyskawicznie się utwardza, bo już dwa dni po aplikacji kompletna powłoka posadzkowa może być bez przeszkód użytkowana.

To jednak nie koniec zalet. System posadzkowy MC-DUR Top Speed jest też w pełni odporny na promieniowanie UV, ma klasę reakcji na ogień Bfl s-1 (materiał trudnopalny). Jest ponadto odporny na czyszczenie, a także na zarysowania i ścieranie, co pozwala bezproblemowo użytkować podłogę przez długi czas.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.mc-bauchemie.pl

63-000 Środa Wielkopolska, ul. Prądzyńskiego 20 , woj. wielkopolska
tel. +48 61 286 45 00,