Bezpieczeństwo, szybki montaż i wygoda – aluminiowe rusztowanie jezdne

Myśląc o rusztowaniu zazwyczaj mamy przed oczami wysoką, stalową konstrukcję mocowaną czasowo do zewnętrznej ściany budynku, która umożliwia prace budowlane na dużych wysokościach. Ale przez rusztowanie rozumiemy także grupę kompaktowych konstrukcji jezdnych, które doskonale sprawdzają się podczas prac remontowych wewnątrz pomieszczeń lub wokół niewysokich obiektów mieszkalnych i użytkowych. Są lekkie, szybko się je montuje i gwarantują bezpieczeństwo oraz wysoki komfort.

 

 

Bezpieczeństwo ponad wszystko
Choć aluminiowe drabiny przegubowe, przystawne lub wolnostojące są najpopularniejszymi urządzeniami do pracy na wysokości, nie zawsze spełniają wszystkie wymagania użytkownika. Z uwagi na przepisy prawne lub kwestie komfortu i bezpieczeństwa, zarówno fachowcy budowlani, jak i użytkownicy indywidualni zmuszeni są wówczas do szukania innych rozwiązań. Można postawić na podest roboczy, schodki aluminiowe z platformą lub rusztowanie jezdne, które świetnie sprawdzi się podczas wszelkich, długotrwałych prac nad podłożem. Producent KRAUSE poleca serię jezdnych rusztowań systemowych ProTec, atestowanych przez niezależne stowarzyszenie TÜV i wykonanych w oparciu o normę DIN EN 1004. W jej skład wchodzą wykonane z aluminium modele: ProTec, ProTec XXL, ProTec XS oraz ProTec XS-P. Wyróżnia je wyjątkowa stabilność konstrukcji, gwarantowana przez wytrzymałe stalowe stabilizatory oraz łatwo montowane podpory, których montaż zalecany jest przez producenta od określonej wysokości urządzenia. Na uwagę zasługuje pomost roboczy, wykonany z wielowarstwowej płyty pokrytej antypoślizgową, odporną na niekorzystne warunki atmosferyczne warstwą żywicy fenolowej, oraz antypoślizgowe, profilowane szczeble, które zapewniają bezpieczne dostanie się na niego od wewnętrznej strony konstrukcji. Co więcej, użytkowników będących na górze, z każdej strony ochraniają barierki oraz drewniane burty przypodłogowe.

 

 

Niezawodność i funkcjonalność
Ogromną zaletą aluminiowych rusztowań systemowych ProTec jest szybki i prosty montaż oraz możliwość budowania naprawdę wysokich konstrukcji (do ok. 12 m). Konstrukcja oparta jest na dwóch podstawowych elementach systemowych (ramy i pomost), które łączy się ze sobą za pomocą specjalnych połączeń zaciskowych. Nie wymaga to konieczności użycia jakichkolwiek dodatkowych narzędzi, a samo składanie bez przeszkód może być prowadzone przez jedną osobę.

 

 

Konstrukcję wspiera się stężeniami oraz wzmacnia stabilizatorami. A dla tych, którzy chcą uniknąć pozornie skomplikowanego montażu, producent przygotował rusztowanie składane ProTec XS o wysokości 1,8 m – idealne do prac wewnątrz pomieszczeń. Zbudowane jest z zaledwie dwóch elementów (rama oraz podest roboczy) – pozwala to na niemal natychmiastową gotowość do pracy. Rusztowanie składa się do naprawdę niewielkich rozmiarów, dzięki czemu możemy przewozić je w aucie typu combi, co ucieszy właścicieli niewielkich firm remontowych.

 

 

Komfort i wygoda
Wygoda, obok bezpieczeństwa i funkcjonalności, jest jednym z najważniejszych kryteriów podczas wyboru sprzętu do prac na wysokości. I pod tym względem, aluminiowe rusztowanie samojezdne nie ma sobie równych. Te z serii ProTec, gwarantują dużą platformę roboczą o nośności 200 kg/m2, która – w zależności od modelu – oferuje powierzchnię o wymiarach od 200×60 cm do 200×120 cm. Dzięki temu, z powodzeniem pomieszczą więcej niż jednego pracownika wraz z niezbędnymi narzędziami oraz materiałami budowlanymi, ograniczając tym samym uciążliwe przemieszczanie w górę i w dół. Co więcej, możliwość zmiany wysokości pomostu co jeden szczebel (25 cm), pozwoli optymalnie dopasować jego położenie do aktualnych wymagań. O wygodę użytkowników, w kwestii zmiany położenia rusztowania systemowego dbają rolki jezdne, wyposażone w hamulec oraz regulację wysokości, która pozwoli zniwelować nierówności podłoża do ok. 10 cm.

 

 

Jednym z głównych powodów, dla których fachowcy i użytkownicy indywidualni rezygnują z korzystania z rusztowań, jest obawa przed trudnym i długim montażem oraz dużymi rozmiarami konstrukcji. To błąd – seria ProTec KRAUSE pokazuje, że warto po nie sięgać, zapewniając sobie komfort i bezpieczeństwo prac na naprawdę wysokim poziomie.


Data publikacji: 2019-04-10

Podobne technologie i poradniki


10.02.2022 | Drabiny
Historia marki Faraone sięga roku 1969. Na...
21.12.2021 | Drabiny
Drabina to podstawowe narzędzie w warsztacie właściciela...
21.09.2021 | Drabiny
Dla laików prace budowlane i wykończeniowe to...
13.07.2021 | Drabiny
Dynamiczny rozwój budownictwa przemysłowego wymusza ciągłe doskonalenie...
25.05.2021 | Drabiny
Poziom aktywności zawodowej Polek jest jednym z...
12.05.2021 | Drabiny
Zbliża się Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony...
20.04.2021 | Drabiny
Tegoroczna wiosna długo budzi się ze snu....
20.04.2021 | Drabiny
Drabina to pozycja obowiązkowa w warsztacie narzędziowym...
18.03.2021 | Drabiny
Case study 18 marca będziemy obchodzić Światowy...
22.02.2021 | Drabiny
Instalatorzy klimatyzacji mogą wreszcie złapać oddech. Po...
25.01.2021 | Drabiny
Drabina to proste urządzenie wykorzystywane podczas prac...
18.12.2020 | Drabiny
KRAUSE spełnia rosnące potrzeby klientów związane z...