Ozdabianie domu na święta – drabina potrzeba od zaraz

Drabina to podstawowe narzędzie w warsztacie właściciela domu. Przydaje się głównie w ciepłe dni, kiedy prac wokół budynku nie brakuje. Sprawdza się podczas wiosennych prac konserwacyjnych wokół niego, wakacyjnych remontów czy usuwaniu różnego rodzaju usterek wewnątrz. Ale nieoceniona staje się także w środku zimy – okres przedświąteczny to szał porządków oraz świetlnych dekoracji, których wykonanie nie obejdzie się bez drabiny!

W wielu polskich domach ozdabianie domu na święta Bożego Narodzenia nie ogranicza się do ubierania choinki. Coraz większą popularnością cieszą się świąteczne iluminacje ogrodu, których wymyślne formy i kolory wprawiają w zachwyt. Przygotowana z dużym rozmachem dekoracja, potrafi zapaść w pamięć nie tylko samym domownikom, ale również bliższym i dalszym sąsiadom. Jak oświetlić dom na święta? Wszystko zależy od naszej fantazji. Pamiętajmy jednak, że do dekorowania ogrodowych drzew czy fasady budynku niezbędna będzie drabina. Do takich prac najlepiej zaopatrzyć się w drabinę wielofunkcyjną, która stanowi podstawowe wyposażenie domowego warsztatu narzędziowego.

Ozdabianie domu na święta – jak to kiedyś bywało?

Tradycja przystrajania iglastego drzewka pochodzi z początku XIX wieku, z Niemiec. Początkowo, choinki można było spotkać w domach należących głównie do mieszczan. Dzisiaj, na nasze świąteczne tradycje wpływają trendy prosto ze Stanów Zjednoczonych. Przystrajanie domów tysiącem świateł, pozostawianie dla Świętego Mikołaja szklanki mleka i ciasteczek, przygotowywanie dużej skarpety na prezenty – te wszystkie zwyczaje wypełniają amerykańskie święta (i filmy z Bożym Narodzeniem w tle). Jedno jest pewne, do tego magicznego czasu przygotowujemy się na długo przed 24 grudnia.

fot. KRAUSE 

Jak oświetlić dom na święta?

Święta wymagają odpowiedniej oprawy. Jak ozdobić dom na Boże Narodzenie? Możliwości jest wiele, szczególnie jeśli myślimy o świątecznych lampkach. Zewnętrzne oświetlenie domu na święta Bożego Narodzenia może przybrać formę minimalistyczną lub bardziej okazałą. Na rodzaj zastosowanego rozwiązania wpływa nie tylko nasza inwencja twórcza, ale również rodzaj budynku. W mieszkaniach w bloku, wiele osób umieszcza na swoich balkonach sznury lampek choinkowych. W przypadku domu, światełka pojawiają się zwykle na rosnących wokół niego drzewkach.

Jak oświetlić dom na święta? Lampki mogą przybrać postać lodowych sopli, girland świetlnych, a także figur – na przykład Świętego Mikołaja, aniołów czy bałwanów. Do zamontowania ozdób, szczególnie na zewnątrz domu, potrzebujemy odpowiedniego sprzętu. Na czele listy znajdują się drabiny wielofunkcyjne, które mają mnóstwo zastosowań podczas prac wokół domu.

Jak ozdobić dom na Boże Narodzenie? Wykorzystaj drabinę wielofunkcyjną ze szczeblami

Trzyelementowa aluminiowa drabina wielofunkcyjna ze szczeblami zapewnia komfort i bezpieczeństwo podczas montażu świateł na elewacji budynku. Z odpowiednim sprzętem, ozdabianie domu na święta okaże się czystą przyjemnością. Czym się wyróżnia?

Drabiny wielofunkcyjne to kilka rozwiązań w jednej konstrukcji. Możesz ją wykorzystać jako drabinę rozsuwaną, przystawną i wolnostojąca z wysuwanym elementem. Bezpieczeństwo prac zapewnia szeroki stabilizator oraz antypoślizgowe stopki. Składająca się z trzech elementów konstrukcja drabiny pozwala dotrzeć do miejsc, które na pierwszy rzut oka stanowią wyzwanie. A co jeśli na drodze do celu pojawiają się schody? Wówczas warto skorzystać z… drabiny na schody. Może nią być na przykład teleskopowa drabina przegubowa KRAUSE z 4 regulowanymi nogami. Ale na schodach stabilnie można ustawić także inne modele, wykorzystując do nich przedłużenie podłużnicy.

fot. KRAUSE 

Bezpieczeństwa nigdy za wiele

Korzystając z drabiny warto pomyśleć o wykorzystaniu dodatkowych akcesoriów, które zwiększą nasze bezpieczeństwo, ale i funkcjonalność urządzenia. Szpice do drabin okażą się niezbędne, jeśli zamierzamy postawić drabinę na podłożu trawiastym. Dla osób, których wąskie szczeble przyprawiają o szybsze bicie serca, idealnym rozwiązaniem zwiększającym równowagę będzie specjalny duży stopień, na którym możemy stanąć lub potraktować go jak dodatkową półkę na niezbędne narzędzia.

Dekorujemy wnętrze domu – niezastąpiona drabina

Zanim podejmiemy decyzję jak ozdobić dom na Boże Narodzenie, musimy odpowiednio przygotować przestrzeń w domu oraz wokół niego. Przedświąteczne porządki, na które składa się między innymi czyszczenie trudno dostępnych miejsc, takich jak wiszące lampy, wysokie okna, szafy czy karnisze, wymagają zastosowania odpowiednich, bezpiecznych urządzeń do prac na wysokości. Szczególnie w takich sytuacjach drabina wielofunkcyjna lub wolnostojąca okaże się niezbędna. Dzięki nim, zarówno sprzątanie domu, jak również ozdabianie jego wnętrza świątecznymi dekoracjami nie sprawi nam większego problemu.

***

Radosną, magiczną atmosferę świąt tworzą nie tylko charakterystyczne zapachy tradycyjnych dań, ale również bożonarodzeniowe dekoracje, których montaż, przy wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu, nie musi sprawiać żadnych problemów.


Data publikacji: 2021-12-21

Podobne technologie i poradniki


10.02.2022 | Drabiny
Historia marki Faraone sięga roku 1969. Na...
21.09.2021 | Drabiny
Dla laików prace budowlane i wykończeniowe to...
13.07.2021 | Drabiny
Dynamiczny rozwój budownictwa przemysłowego wymusza ciągłe doskonalenie...
25.05.2021 | Drabiny
Poziom aktywności zawodowej Polek jest jednym z...
12.05.2021 | Drabiny
Zbliża się Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony...
20.04.2021 | Drabiny
Tegoroczna wiosna długo budzi się ze snu....
20.04.2021 | Drabiny
Drabina to pozycja obowiązkowa w warsztacie narzędziowym...
18.03.2021 | Drabiny
Case study 18 marca będziemy obchodzić Światowy...
22.02.2021 | Drabiny
Instalatorzy klimatyzacji mogą wreszcie złapać oddech. Po...
25.01.2021 | Drabiny
Drabina to proste urządzenie wykorzystywane podczas prac...
18.12.2020 | Drabiny
KRAUSE spełnia rosnące potrzeby klientów związane z...
26.11.2020 | Drabiny
Sezon grzewczy się rozpoczął, a to oznacza,...