Drabiny pionowe KRAUSE z innowacyjnym systemem mocowań

Dynamiczny rozwój budownictwa przemysłowego wymusza ciągłe doskonalenie materiałów wykorzystywanych w procesie budowy. Ich producenci systematycznie wprowadzają na rynek nowe rozwiązania, które nie tylko usprawniają prace wykonawcze, ale przede wszystkim zwiększają bezpieczeństwo i komfort przyszłych użytkowników hal przemysłowych, czy innych obiektów kubaturowych. Należy do nich firma KRAUSE, ceniony producentem drabin, rusztowań i konstrukcji specjalnych, która budownictwu przemysłowemu dedykuje kompleksową ofertę aluminiowych drabin pionowych mocowanych na stałe do budynków. Ich system został właśnie rozszerzony o innowacyjne uchwyty mocujące.

fot. KRAUSE

Zaufanie, innowacyjność, bezpieczeństwo

Prace na wysokościach należą do szczególnie niebezpiecznych, dlatego koniecznym jest zachowanie najwyższych standardów pracy – to zasada, którą kieruje się firma KRAUSE projektując swoje rozwiązania. Od kilku lat coraz prężniej działa na rynku drabin ewakuacyjnych, czyli konstrukcji pionowych mocowanych na stałe do ścian zewnętrznych budynków przemysłowych, magazynowych czy innych obiektów kubaturowych.

Szeroka oferta produktowa w połączeniu oraz indywidualne podejście do realizacji każdego zlecenie sprawiły, że po rozwiązania firmy sięga wielu odbiorców indywidualnych oraz biznesowych. Rozbudowany wachlarz rozwiązań w zakresie mocowań drabin oraz różnorodnych akcesoriów pozwala dopasować produkt do każdej konstrukcji budynku, a drabina ewakuacyjna – niezależnie od wysokości – zapewniać będzie najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Nowe uchwyty, mało inwazyjny montaż

Sukces firmy KRAUSE tkwi w obserwowaniu kierunków rozwoju budownictwa oraz ciągłym pozyskiwaniu informacji od partnerów biznesowych i utrzymywaniu z nimi dobrych relacji. Dzięki elastyczności oraz otwartości, marka może wychodzić naprzeciw coraz wyższym wymaganiom technicznym, czego doskonałym przykładem jest nowa oferta uchwytów ściennych dedykowana drabinom pionowym. System został rozszerzony o innowacyjne uchwyty, które pozwalają na mało inwazyjny montaż konstrukcji do elewacji budynku, także tej wykonanej w systemie kilkuwarstwowym.

Certyfikowany system drabin ewakuacyjnych KRAUSE spełnia wszystkie przepisy polskiego prawa budowlanego oraz właściwych norm, w tym EN ISO 14122-4.

fot. KRAUSE

Zalety systemu modułowego drabin pionowych

Drabiny ewakuacyjne z koszem oferowane przez KRAUSE zostały zaprojektowane w systemie modułowym, co pozwala na łatwy ich transport pionowy i poziomy oraz kompleksową i szybszą – w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami – instalację w docelowym miejscu użytkowania. Niezwykle ważnym elementem są wspomniane wcześniej uchwyty, pozwalające na optymalny sposób mocowania drabiny do każdego rodzaju konstrukcji budynku, w mało inwazyjny sposób ingerując w poszczególne warstwy ściany zewnętrznej.

Szeroka gama wyposażenia dodatkowego, między innymi: poręcze zejścia, różne rodzaje uchwytów, blokady i barierki zabezpieczające, pozwalają spełnić zróżnicowane wymagania BHP uzależnione od miejsca wykorzystania i pełnionych funkcji oraz gwarantuje ergonomiczną i bezpieczne użytkowanie.

Odpowiedni montaż – gwarancja bezpieczeństwa

Widocznym i niepokojącym trendem jest mocowanie drabin pionowych do warstw wykończeniowych poszyć budynków. Należy pamiętać, że prawidłowy montaż drabiny ewakuacyjnej z koszem powinien zawsze odbywać się do elementów nośnych obiektów, którymi mogą być np. stalowe lub żelbetowe słupy, albo murowane ściany, które zdolne są do przenoszenia obciążeń instalowanej konstrukcji. Montaż drabiny zaliczany jest do prac wykończeniowych i powinien być wykonany przez profesjonalistów. Firma KRAUSE dysponuje sztabem przeszkolonych i doświadczonych fachowców, którzy są w stanie przeprowadzić proces instalacji z troską o najdrobniejsze szczegóły.

fot. KRAUSE

KRAUSE – Twoje potrzeby, nasze rozwiązania

Dzięki kreatywnym i zaangażowanym zespołom pracującym zarówno w biurze, jak i w terenie – w tym profesjonalnemu wsparciu projektowemu i posprzedażowemu, KRAUSE od ponad 120 lat szczyci się mianem silnego i niezawodnego partnera biznesowego, oferując nie tylko drabiny, ale i rusztowanie oraz konstrukcje specjalne dla przemysłu.

Aby zagwarantować innowacyjne rozwiązania w zakresie funkcjonalności, bezpieczeństwa i ergonomiczności, a wszystkie produkty poddawane są badaniom jakościowym i wytrzymałościowym. KRAUSE to marka, która gwarantuje bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.


Data publikacji: 2021-07-13

Podobne technologie i poradniki


10.02.2022 | Drabiny
Historia marki Faraone sięga roku 1969. Na...
21.12.2021 | Drabiny
Drabina to podstawowe narzędzie w warsztacie właściciela...
21.09.2021 | Drabiny
Dla laików prace budowlane i wykończeniowe to...
25.05.2021 | Drabiny
Poziom aktywności zawodowej Polek jest jednym z...
12.05.2021 | Drabiny
Zbliża się Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony...
20.04.2021 | Drabiny
Tegoroczna wiosna długo budzi się ze snu....
20.04.2021 | Drabiny
Drabina to pozycja obowiązkowa w warsztacie narzędziowym...
18.03.2021 | Drabiny
Case study 18 marca będziemy obchodzić Światowy...
22.02.2021 | Drabiny
Instalatorzy klimatyzacji mogą wreszcie złapać oddech. Po...
25.01.2021 | Drabiny
Drabina to proste urządzenie wykorzystywane podczas prac...
18.12.2020 | Drabiny
KRAUSE spełnia rosnące potrzeby klientów związane z...
26.11.2020 | Drabiny
Sezon grzewczy się rozpoczął, a to oznacza,...