Faraone. Światowy gigant w produkcji systemów aluminiowych do pracy na wysokości.

Historia marki Faraone sięga roku 1969. Na początku działalności zakład świadczył usługi w zakresie stolarki okiennej z wykorzystaniem profili aluminiowych. Innowacyjne, odważne podejście do prowadzonych prac, nieustanne udoskonalanie produktów i wdrażanie nowoczesnych rozwiązań w zakresie produkcji, zagwarantowało firmie dynamiczny rozwój.

W 1996 roku marka Faraone znana była już w całych Włoszech. Dynamiczny rozwój związany ze stolarką aluminiową i dużym zapotrzebowaniem na nowo opracowane drabiny, zaowocował dużym popytem na produkty Faraone poza granicami kraju. Wiele firm szukało aluminiowych drabin z charakterystycznym, czerwonym logo.

Gianluca Maracttilii

Zapadła decyzja o budowaniu nowych oddziałów firmy w Polsce i Hiszpanii. Prezesem polskiego oddziału został Gianluca Marcattili, który rozpoczął pracę w Faraone już w wieku czternastu lat. Doskonale znał wszystkie etapy produkcji drabin. Jego decyzja o wyjeździe z Włoch, bez znajomości polskiego języka i polskiej kultury, wymagała dużej odwagi i determinacji.

Rynek polski, a także europejski, 25 lat temu wyglądał zupełnie inaczej niż obecny. Komunikacja, przy dopiero rozwijającym się internecie, przebiegała zupełnie inaczej i wymagała znacznie większego zaangażowania sił.

Gianluca Marcattili zdecydował się budować markę Faraone w Polsce, dobrze znając jej produkty i głęboko wierząc w powodzenie nowej inwestycji. Oferta Faraone zdecydowanie wyróżniała się na tle konkurencji. Drabiny charakteryzował włoski design oraz związana z nim ściśle najwyższa jakość.

Drabina do sukcesu

Mało kto wie, że aluminiowe drabiny Faraone powstały, by wspierać pracowników gajów oliwnych we Wloszech. Stare, drewniane konstrukcje nie wytrzymywały zmiennych warunków pogodowych. Lekkie, aluminiowe konstrukcje, stabilne, z szerokimi szczeblami, znacząco zwiększyły komfort pracy i jej wydajność.

Gianluca wiedział, że nowe produkty Faraone pomogą w rozwoju również polskich przedsiębiorstw. Jego niezachwiana wiara w powodzenie budowy marki i jej kapitału poza granicami Włoch, dostrzeżenie potencjału w utworzonym polskim zespole, śmiała i odważna wizja rozwoju oraz charyzma i energia, skutecznie zachęciły ludzi w Polsce do realizacji wyznaczonych celów.

Małe przedsiębiorstwo, zapoczątkowane w Lipianach, zapewniło sobie dynamiczny rozwój, zdobywając uznanie w całym regionie, Polsce, a ostatecznie również na rynkach europejskich i światowych.

Faraone Poland w Goleniowskim Parku Przemysłowym

Obecnie Faraone Poland to zakład produkcyjny o powierzchni 6000 mkw, ulokowany w Goleniowskim Parku Przemysłowym. Niedługo obchodzić będzie swój jubileusz 30-lecia działalności w Polsce a sama marka Faraone skończy symboliczne 55 lat, co napawa dumą wszystkich pracowników Grupy Faraone, którzy tworzą i sprzedają swoje produkty w niemal całej Europie, a także poza jej granicami.

Faraone to światowy gigant w produkcji systemów aluminiowych do pracy na wysokości, uznawany przez specjalistów, cieszący się zaufaniem największych firm. Swoje produkty sprzedaje zarówno międzynarodowym koncernom, jak i niewielkim zakładom, każdego klienta traktując indywidualnie, uwzględniając wszystkie jego potrzeby. Produkty Faraone są wszędzie tam, gdzie sprzęt do pracy na wysokości odgrywa kluczową rolę i musi być najwyższej jakości.

Specjalistyczne produkty Faraone z myślą o wielu branżach

Faraone produkuje swoje wyroby z myślą o niemal wszystkich branżach, również tych, które wymagają specjalistycznych rozwiązań, jak np.: rolnictwo, przemysł spożywczy, handel, transport, branża paliwowa, lotnictwo, kolej czy przemysł zbrojeniowy.

We współczesnym świecie, w którym każdy chce sięgać wyżej i zdobywać coraz więcej, zastosowania Faraone są wręcz niezbędne do bezpiecznej i efektywnej pracy.

Świat pokochał drabiny, rusztowania, podnośniki i produkty specjalne Faraone. Dziś to także nowoczesne podnośniki osobowe ELEVAH, które najlepiej oddają postęp myśli technicznej marki Faraone oraz efekt jej działań, by praca na wysokości była jeszcze bardziej bezpieczna. Innowacyjna myśl realizowane przez ludzi pełnych pasji oraz wizja, uczyniły Faraone czymś więcej niż tylko marką wyrobów aluminiowych.

Wiedza i certyfikowana jakość produktów Faraone

Faraone dba o kulturę bezpieczeństwa. Uświadamia jak istotną rolę odgrywają certyfikacje używanego do pracy na wysokości sprzętu. Na konkretnych przykładach, z wykorzystaniem własnych produktów pokazuje, że systematyczne kontrole techniczne nie tylko chronią pracowników i pracodawców przed wypadkami i przykrymi konsekwencjami, ale również przedłużają żywotność narzędzi. Uczestnicy szkoleń szybko przekonują się, że używanie w pracy certyfikowanych drabin to nie tylko przykład odpowiedzialnego postępowania, ale również odpowiedzialnego prowadzenia biznesu.

Chcąc realizować swoje cele, Faraone podejmuje szereg dodatkowych działań, ściśle współpracując z różnymi instytucjami, stowarzyszeniami i fundacjami, jak również Centralnym Instytutem Ochrony Pracy. Dzięki temu cenna wiedza, nabywana i stale poszerzana, nie tylko w teorii, ale również w praktyce, już od ponad pół wieku dociera do szerokiego grona osób, szczególnie specjalistów, których działania i opinie mają ogromny wpływ na kulturę bezpieczeństwa w Polsce i na całym świecie.

Przyszłość marki Faraone

Oferta Faraone stale się rozwija. Marka zdobywa nowe rynki, opracowując coraz to nowocześniejsze, jeszcze bardziej bezpieczne, komfortowe i niezawodne systemy do pracy na wysokości. Na uwagę zasługuje choćby marka ELEVAH, której Faraone jest właścicielem. To platformy osobowe, w pełni zautomatyzowane, o ogromnym potencjalne użytkowym w wielu gałęziach przemysłu.

Gianluca Marcattilii z nadzieją patrzy w przyszłość: – „Świat potrzebuje nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą nam jeszcze efektywniej zagospodarować przestrzeń wokół nas. Chcąc sięgać wyżej, maksymalnie wykorzystywać potencjał miejsc, w których żyjemy i pracujemy, potrzebujemy systemów, które Faraone dostarcza i stale ulepsza już od ponad pół wieku. Każdy kolejny rok to nowe pomysły oraz innowacyjne rozwiązania. Jestem przekonany, że razem stworzymy jeszcze wiele wspaniałych produktów.


Data publikacji: 2022-02-10

Podobne technologie i poradniki


21.12.2021 | Drabiny
Drabina to podstawowe narzędzie w warsztacie właściciela...
21.09.2021 | Drabiny
Dla laików prace budowlane i wykończeniowe to...
13.07.2021 | Drabiny
Dynamiczny rozwój budownictwa przemysłowego wymusza ciągłe doskonalenie...
25.05.2021 | Drabiny
Poziom aktywności zawodowej Polek jest jednym z...
12.05.2021 | Drabiny
Zbliża się Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony...
20.04.2021 | Drabiny
Tegoroczna wiosna długo budzi się ze snu....
20.04.2021 | Drabiny
Drabina to pozycja obowiązkowa w warsztacie narzędziowym...
18.03.2021 | Drabiny
Case study 18 marca będziemy obchodzić Światowy...
22.02.2021 | Drabiny
Instalatorzy klimatyzacji mogą wreszcie złapać oddech. Po...
25.01.2021 | Drabiny
Drabina to proste urządzenie wykorzystywane podczas prac...
18.12.2020 | Drabiny
KRAUSE spełnia rosnące potrzeby klientów związane z...
26.11.2020 | Drabiny
Sezon grzewczy się rozpoczął, a to oznacza,...