Przeciwdziałanie poważnym awariom i pożarom

Kongres Pożarnictwa FIRE-POZNAŃ 2016

4 sesje, 4 uznanych i z bogatym dorobkiem ekspertów merytorycznych z SGSP, CNBOP i SITP O/Gdańsk, 12 ekspertów technicznych, możliwość skonsultowania projektów, rozmowy kuluarowe, pokazy funkcjonowania systemów. Duża dawka wiedzy i praktyki pożarowej w jedynym czasie i miejscu. Wymiana doświadczeń, testowanie rozwiązań oraz specjalny pokaz zabezpieczenia pomieszczeń przed pożarem stałymi urządzeniami gaśniczymi gazowymi – to wszystko już 20 października w Poznaniu.

W czwartek 6 października w Warszawie doszło do poważnego pożaru elektrociepłowni EC Żerań. Pożar nastąpił w wyniku zapalenia się izolacji kabli elektrycznych powodując całkowite zadymienie budynku. Spaleniu uległo około 50 metrów kabli elektrycznych w pomieszczeniu kotłowni. Ze skutkami pożaru walczyło 12 jednostek straży pożarnej oraz pięć samochodów operacyjnych.

W obliczu podobnych zdarzeń dopiero uświadamiamy sobie jak ważna jest profilaktyka przeciwpożarowa. O odpowiednim zabezpieczeniu przejść pożarowych, ocenie ryzyka, systemach wczesnego reagowania oraz wentylacji i oddymianiu będą mówić eksperci podczas najbliższego Kongresu Pożarnictwa FIRE-POZNAŃ 2016. Zaprezentowane zostaną tam między innymi nowoczesne kable ogniochronne, systemy sygnalizacji i detekcji, a lider w zakresie wentylacji firma FLAKT-BOVENT pokaże najczęstsze błędy przy projektowaniu systemów oddymiania i ich.

Co jeszcze czeka na uczestników konferencji? Niewątpliwie możliwość testowania rozwiązań w trakcie konferencji, pokazy, ale również szczegółowe omówienie zabezpieczenia pomieszczeń przed pożarem przy użyciu gazowych urządzeń gaśniczych i ewakuacji z zadymionych pomieszczeń, wykrywanie pożarów m.in węglowodorów na przykładzie trójpasmowej czujki podczerwieni w strefach zagrożonych wybuchem, metod skutecznej ochrony przed zagrożeniem pionowych dróg komunikacyjnych czy integracji systemów sygnalizacji pożarowej i automatyki pożarowej.

W trakcie kongresu na projektantów i instalatorów czekają m.in. WARSZTATY SYGNALIZACJI POŻAROWEJ przygotowane przez POLON-ALFA, podczas których uczestnicy dowiedzą się jak szybko i bez problemów zaprojektować instalację sygnalizacji pożarowej. Nie zabraknie również tematów związanych z kierunkami rozwoju i nowymi metodami oceny bezpieczeństwa pożarowego budynków oraz konfrontacją punktu widzenia rzeczoznawcy ds. zabezpieczeń ppoż. i naukowca – informatyka. Panele dyskusyjne poprowadzą m.in. znakomici eksperci z SGSP: mł. bryg. dr inż. Przemysław Kubica i mł. bryg. dr inż. Adam Krasuski. Na temat nowych regulacji prawnych w przepisach przeciwpożarowych i techniczno-budowlanych głos zabierze bryg. mgr inż. Marek Zabrocki, Prezes SITP Oddział Gdański, Naczelnik Wydziału Kontrolno–Rozpoznawczego Komendy Miejskiej PSP w Gdyni.  Natomiast pasjonatów i praktyków ochrony przeciwpożarowy na pewno zainteresuje jeden z tematów kongresu: analiza współczesnych narzędzi inżynierii bezpieczeństwa pożarowego.
Kongres zakończy tradycyjne Debata Ekspercka nb. nowych regulacji prawnych w przepisach przeciwpożarowych oraz roli rzeczoznawcy ds. zabezpieczeń w procesie inwestycyjnym.

Więcej szczegółów na stronie: www.dndproject.com.pl

 


Data publikacji: 2016-10-10

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Zadzwoń do firmy pod numerem telefonu: 601 ... pokaż numer
Możesz też skorzystać z formularza kontatowego poniżej:

Podobne wydarzenia