FIRE|EXPO 2016 na PGE Stadionie Narodowym

Największe wydarzenie branży pożarowej

Miesiąc lipiec 2016 obfituje w ważne wydarzenia poświęcone bezpieczeństwu: Szczyt NATO (zagrożenia bezpieczeństwa międzynarodowego), Światowe Dni Młodzieży (specjalne wymogi bezpieczeństwa) oraz w samym centrum tych wydarzeń – coroczna największa specjalistyczna konferencja poświęcona bezpieczeństwu pożarowemu - Kongres Pożarnictwa FIRE|EXPO 2016. W samym sercu Warszawy, na PGE Stadionie Narodowym już po raz trzynasty 21 lipca spotkają się liderzy światowych marek zabezpieczeń i ochrony przeciwpożarowej, projektanci oraz specjaliści ds. ppoż.

Kongres to wydarzenie, które od lat cieszy się uznaniem wielu podmiotów i instytucji w branży. Jak ważny jest to punkt w kalendarzu wydarzeń branżowych, świadczy chociażby fakt, że w ciągu jednego dnia, w jednym czasie i miejscu skupia on ponad 1000 profesjonalistów, architektów i projektantów, ekspertów i osobistości środowisk pożarowych, świata nauki i prawodawstwa mających bezpośredni związek z procesami inwestycyjnymi w gospodarce, specjalistów, przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej czy też kadry zarządzającej, pracowników pionów i służb technicznych, przedstawicieli różnych gałęzi rynku czy też liczne grono przedstawicieli Komend PSP i OSP z całej Polski żywo zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa.

Bogaty program wykładów w tym roku skupiać się będzie na zagadnieniach związanych z ochroną przeciwpożarową i bezpieczeństwem energetycznym w budownictwie i przemyśle, a szczególnie zapobieganiu pożarom i awariom przemysłowym i wyzwaniom oraz problemom związanym z projektowaniem nowoczesnych obiektów budowlanych. Wspomnieć należy chociażby o bloku dedykowanych warsztatów przygotowanych specjalnie na potrzeby kongresu przez Ekspertów CNBOP PIB na temat dźwiękowych systemów ostrzegawczych – wymagań, podstawowych parametrów, doboru i podzespołów dedykowanych. Organizatorzy zadbali o staranny dobór tematów nie tylko pod kątem ich atrakcyjności merytorycznej, ale również ukazania występujących problemów od strony praktycznej – w postaci pokazów, wizualizacji i funkcjonowania zintegrowanych systemów pożarowych w czasie rzeczywistym.

 

fireexpo

 

Konferencji towarzyszyć będzie wystawa wiodących dostawców rozwiązań i systemów. Liderzy branży zabezpieczeń i ochrony przeciwpożarowej – producenci i dystrybutorzy światowych marek – zaprezentują nowości z wielu powiązanych ze sobą dziedzin z zakresu ochrony przeciwpożarowej: monitoringu wizyjnego, sygnalizacji pożarowej, mechanicznych systemów zabezpieczeń, urządzeń i systemów kontroli dostępu, systemów sygnalizacji włamania i napadu, systemów ochrony danych, wyposażenia i sprzętu jednostek PSP oraz biernej ochrony przeciwpożarowej. Wartym uwagi będzie wykład przedstawiciela sektora ubezpieczeń na temat roli technicznych systemów zabezpieczeń w procesie zarządzania ryzykiem w ubezpieczeniach.
Zasady projektowania, doboru i montażu stacjonarnych systemów detekcji, pomiarów i monitoringu gazów w przestrzeniach zagrożonych wybuchem lub niebezpiecznym stężeniem innych gazów to jedne ze stałych punktów konferencji. Wykorzystanie wizualizacji do prezentacji zagrożeń pożarowych i automatycznych, bezobsługowych systemów gaśniczych, aspekty skutecznej ewakuacji na którą wpływ ma m.in. zrozumiałość komunikatów to jedynie początek długiej listy omawianych tematów podczas kongresu.

Nowością z całą pewnością będzie bogaty panel Strefy Praktyka podczas którego równolegle z konferencją prowadzone będą Warsztaty Techniczne – sukces edycji 2015. Uczestnicy będą mogli zasięgnąć porad i konsultacji z zakresu prawa budowlanego, dochodzenia odszkodowań, finansowania inwestycji oraz dobrych praktyk w zakresie projektowania i montażu systemów.

Szczegółowy program i nowości tegorocznej edycji FIRE|EXPO 2016 na stronie: www.fire-expo.pl


Data publikacji: 2016-07-11

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Zadzwoń do firmy pod numerem telefonu: 601 ... pokaż numer
Możesz też skorzystać z formularza kontatowego poniżej:

Słowa kluczowe: wydarzenie targowe, kongres pożarnictwa,