FARAONEAdres firmy:
72-100 Goleniów,
ul. Prosta 32, Łozienica,
woj. zachodniopomorskie


Kontakt:
tel. +48 91 579 03 90
Email: [email protected]
WWW: faraone.pl

FARAONE

O firmie


FARAONE od 45 lat dostarcza bezpieczne rozwiązania do pracy na wysokości na całym świecie, a od 25 lat oferuje swoje projekty polskim klientom. W ofercie producenta znajdują się m.in. drabiny i podesty, podnośniki osobowe i towarowe, wieże jezdne (rusztowania), a także produkty na indywidualne zlecenie. Faraone oferuje również zewnętrzne szkolenia z pracy na wysokości, dedykowane m. in. służbom BHP i kadrze zarządzającej. Firma bardzo angażuje się w promowanie bezpieczeństwa w pracy, domu, szkole, życiu codziennym i wspiera poświęcone tej tematyce akcje. Jest również członkiem Fundacji Kultury Bezpieczeństwa.

Produkty i Usługi


Drabiny i podesty

Drabiny aluminiowe, to jeden z pierwszych flagowych produktów firmy FARAONE. Od roku 1979, kiedy to weszły przebojem na rynek, zdominowany wówczas przez drabiny drewniane, nadal są istotną częścią oferty włoskiego producenta. Obecnie w asortymencie firmy FARAONE znajdują się wielofunkcyjne, składane drabiny 2- i 3-elementowe, jak i podesty wytrzymujące obciążenie do 150 kg. Są one wyprodukowane zgodnie z normą EN 131 i stosowane na budowach, magazynach jak i w przemyśle. Wśród oferowanych drabin i podestów znaleźć można także produkty takie jak drabiny pionowe/ewakuacyjne, drabiny z włókna szklanego z izolacją elektryczną, składane drabiny dedykowane do prac malarskich i tynkarskich, umożliwiające przemieszczanie się wzdłuż ściany podczas pracy bez schodzenia z drabiny. Szczególnie warta uwagi jest linia produktów SCALA SYSTEM, czyli system drabin i platform, który można dowolnie złożyć i skonfigurować pod swoje potrzeby – umożliwia to specjalny konfigurator, dostępny na stronie producenta.

Podnośniki towarowe i platformy osobowe Elevah

Faraone to także wiodący producent kompaktowych, łatwych w obsłudze i transporcie podnośników materiałowych, umożliwiających podnoszenie ręczne lub automatyczne. Niektóre modele podnośników wytrzymują udźwig nawet 250 kg. Wyposażone są w akcesoria dedykowane do załadunku materiałów wymagających, takich jak szkło, panele fotowoltaiczne, beczki, szpule. FARAONE w swoim asortymencie posiada gamę platform osobowych ELEVAH. Dzielą się one na dwie grupy asortymentowe: podesty ruchome do prac serwisowych czy montażowych ELEVAH MOVE, ELEVAH ZP, ELEVAH PKS oraz wózki podnośnikowe ELEVAH PICKING, stosowane w procesie kompletacji asortymentu. Platformy osobowe ELEVAH charakteryzują się niską wagą, kompaktową, zwartą konstrukcją, ergonomicznym panelem sterowania oraz możliwością modyfikacji w zależności od potrzeb użytkownika.

Wieże jezdne

Kolejną grupą wysokiej jakości produktów są wieże jezdne, jedno- i wielosegmentowe, przeznaczone do różnego rodzaju prac wysokościowych: budowlanych, konserwacyjnych, malarskich. Produkty te zapewniają pracującym na nich fachowcom pełne bezpieczeństwo – gwarantują to m.in. antypoślizgowe podesty, teleskopowe stabilizatory oraz barierki zabezpieczające operatora przed wypadnięciem z wieży. Niektóre modele, jak wprowadzona na rynek w 2021 roku wieża TOP SYSTEM SAFETY oraz TOP FLEX SAFTY, umożliwiają np. montaż górnego obszaru roboczego z dolnego poziomu w całkowicie bezpieczny sposób. W ofercie są także modele umożliwiające pracę na schodach.

Produkty specjalne i sprzęt zabezpieczający+

Warto też wspomnieć o specjalnej grupie produktów, z przeznaczeniem dla lotnictwa, wojska, przemysłu (podesty i platformy do konserwacji m.in. maszyn lotniczych, czołgów, cystern, pociągów, jak również rusztowania do konserwacji sal widowiskowych). Produkty te są spersonalizowane, przemyślane, dostosowane do potrzeb klienta. Przedmiotem szczególnej uwagi producenta jest także kwestia bezpieczeństwa pracy. Ten aspekt jest dla FARAONE priorytetowy, a dla firm wykonawczych stanowić powinien zysk – nie koszt. Zgodnie z tą dewizą, w asortymencie firmy znaleźć można również szereg produktów zabezpieczających, jak bramki, poręcze, kraty wema, elementy antypoślizgowe.

Więcej szczegółów, także technicznych, wraz z kartami katalogowymi poszczególnych produktów dostępnych jest na stronie www.faraone.pl


Słowa kluczowe: faraone, draobiny faraone, podesty faraone, scala system, wieże jezdne, sprzęt zabezpieczający, szklane elewacje, podnośniki, podnośniki towarowe,