FLOWAIR SP.J.Adres firmy:
81-571 Gdynia ,
ul. Chwaszczyńska 135,
woj. pomorskie


Kontakt:
tel. 58 627 57 20
Email: [email protected]
WWW: www.flowair.com/pl

Godziny otwarcia:

8:00 - 16:00FLOWAIR SP.J.

O firmie


FLOWAIR – NOWOCZESNE TECHNIKI GRZEWCZO-WENTYLACYJNE

Firma FLOWAIR działa od roku 2003 roku i jest w 100% polskim przedsiębiorstwem z polskim kapitałem. Swoją działalność prowadzi na Pomorzu gdzie znajduje się siedziba firmy (Gdynia), biura handlowe oraz hale produkcyjne, choć obecnie jest w trakcie projektowania drugie biuro na południu Polski. W kilka lat po utworzeniu stała się jedną z czołowych firm specjalizujących się w ekonomicznym ogrzewaniu i wentylacji obiektów średnio i wielko-kubaturowych. Do urządzeń produkowanych przez FLOWAIR należą nagrzewnice wodne, kurtyny powietrzne, kurtyno-nagrzewnice, jednostki wentylacyjne z odzyskiem ciepła, jak też urządzenia typu rooftop. Przedsiębiorstwo jest również wyłącznym dystrybutorem nagrzewnic gazowych produkcji włoskiej firmy Robur. Od początku istnienia strategia firmy koncentruje się wokół innowacji i ulepszeń produktów grzewczych oraz wentylacyjnych, nie unikając przy tym tworzenia i stosowania wyjątkowych form wzorniczych. Działalność FLOWAIR bazuje na dochodzeniu do niestandardowych, kompleksowych rozwiązań zastrzeżonych wzorami przemysłowymi. Produkty znajdujące się w ofercie firmy charakteryzują się dobrym wzornictwem, innowacyjnymi technologiami, ale przede wszystkim jakością. Jedyne w swoim rodzaju wzornictwo dało FLOWAIR cały szereg prestiżowych i cenionych w branży wyróżnień i nagród.

Oferta produktowa

Ofertę produktowa firmy FLOWAIR dzieli się na cztery grupy. Pierwszą stanowią nagrzewnice, komory mieszania i destratyfikatory (nagrzewnice wodne, gazowe, elektryczne, dedykowane do obiektów rolniczych i specjalnego przeznaczenia, komory mieszania, wentylatory dachowe). Druga obejmuje kurtyny drzwiowe i bramowe (kurtyny powietrzne i kurtyno-nagrzewnice), a trzecia – wentylację bezkanałową z odzyskiem ciepła (jednostki wentylacyjne i urządzenia typu rooftop z nawiewnikiem wirowym). Ostatnią grupę stanowią urządzenia typu rooftop z odzyskiem ciepła.

Innowacyjność

Wprowadzane przez firmę FLOWAIR innowacje wyznaczają nowe trendy w branży. Należą do nich zastąpienie obudowy blaszanej obudową z tworzywa sztucznego, czy też inteligentny system automatyki niosący oszczędności w zużyciu energii. Wyrobem opatentowanym przez spółkę jest kurtyno-nagrzewnica ELiS DUO, czyli urządzenie typu „dwa w jednym”, łączące funkcje do tej pory prezentowane przez dwa różne aparaty. FLOWAIR zrewolucjonizował rynek wentylacyjny za pomocą urządzenia do bezkanałowej wentylacji z odzyskiem ciepła. Produkty objęte ofertą firmy posiadają certyfikaty CE oraz atesty higieniczne Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

Pomorski Park Naukowo-Techniczny (PNNT)

Działalności firmy FLOWAIR jest bardzo mocno związana z Pomorskim Parkiem Naukowo- Technologicznym w Gdyni i jego działem Techniczno-Rozwojowy (R&D). Przy współpracy z PPNT, które stwarza dobre warunki rozwoju do realizacji pomysłów, powstało wiele ciekawych i innowacyjnych projektów. Ponadto na terenie parku znajduje się specjalistyczne laboratorium , w którym FLOWAIR prowadzi badania oraz szkoli klientów z zakresu nowoczesnych technik grzewczo-wentylacyjnych.

Więcej informacji na temat firmy i jej oferty znaleźć można na stronie www.flowair.com

Produkty i Usługi


  • Ofertę produktową można opisać w czterech grupach:
  • nagrzewnice, komory mieszania, destratyfikatory (nagrzewnice wodne, gazowe, elektryczne, dedykowane do obiektów agrarnych i specjalnego przeznaczenia, komory mieszania, wentylatory dachowe, destratyfikatory),
  • kurtyny drzwiowe i bramowe (kurtyny powietrzne i kurtyno-nagrzewnice),
  • wentylacja bezkanałowa z odzyskiem ciepła (jednostki wentylacyjne i rooftopy z nawiewnikiem wirowym),
  • urządzenia typu rooftop z odzyskiem ciepła.

Słowa kluczowe: flowair, klimatyzacja, ogrzewanie, nagrzewnice, komory mieszania, klimatyzacje profesjonalne, klimatyzacje domowe, klimatyzacje dla firm, klimatyzacje dla domu, klimatyzacje dachowe, rooftop, kurtyny drzwiowe i bramowe,