TRILUX Mirona Fit – minimalne rozmiary, maksymalna moc

Mirona Fit, nowe rozwiązanie w ofercie firmy TRILUX Polska, zoptymalizowano pod kątem zastosowania w wysokich obiektach przemysłowych. Oprawa charakteryzuje się dużym strumieniem świetlnym oraz długą żywotnością, pozwalając znacząco ograniczyć koszty energii i serwisowania.

Pierwszym z wyróżników nowości w przemysłowej ofercie TRILUX Polska jest trwałość sięgająca 50000 roboczogodzin – nie tylko w optymalnych warunkach laboratorium, ale także w niesprzyjających pracy diod wysokich temperaturach. Z testów producenta wynika, że gdy minie okres żywotności rozwiązania, emituje ono strumień świetlny co najmniej na poziomie 80% początkowej wartości – nawet jeśli lampa stale funkcjonowała w otoczeniu o temperaturze 45°C, a w przypadku niektórych wersji, nawet 70°C.

Dostępne warianty rozsyłów opraw: wąski (T), szeroki (B) i wąsko-szeroki (TB) umożliwiają wykorzystanie produktów tej linii zarówno w rozległych halach, w wąskich alejkach, jak i w obiektach dużej wysokości. Przewagą konkurencyjną nowości firmy TRILUX w tego typu zastosowaniach jest wartość strumienia świetlnego sięgająca 52 000 lm. Dzięki ponadprzeciętnym osiągom w tym zakresie, rozwiązanie zapewnia duże natężenie światła, a w procesie modernizacji może zastąpić dwa inne urządzenia, ułatwiając czynności serwisowe i znacząco obniżając ich koszt. Wariant o maksymalnym strumieniu świetlnym waży przy tym zaledwie 13kg.

Rozwiązanie jest w pełni kompatybilne z układami sensorów i systemami zarządzania oświetleniem, takimi jak TRILUX LiveLink. Opcjonalnie może być wyposażone także w czujnik obecności lub światła dziennego. Dzięki temu, eliminowane są sytuacje w których energia elektryczna jest marnowana na oświetlanie nieużywanych chwilowo stref i miejsc, do których dociera światło dzienne w ilościach wystarczających do spełnienia wymagań normatywnych. Dzięki zgodności z atestem HACCP, oprawa znajduje zastosowanie w przemyśle spożywczym, a ze względu na stopień odporności mechanicznej IK08 – w miejscach narażonych na uderzenia. Dodatkowym atutem jest możliwość montażu w gotowych listwach, w formie linii świetlnej.

Dostępna na życzenie wersja w technologii CLO (Constant Light Output), przez cały czas działania rozwiązania zapewnia światło zgodne z zadanymi na samym początku parametrami, bez strat charakterystycznych dla opraw niskiej jakości. Pozwala to zmniejszyć pobór mocy, zapewniając ograniczenie zużycia energii, co przekłada się na niższy koszt użytkowania instalacji.


Data publikacji: 2016-05-25

Podobne technologie i poradniki


01.06.2020 | Oświetlenie
Okrągłe profile LED to rozwiązanie niezwykle praktyczne...
05.05.2020 | Oświetlenie
Nowoczesne kinkiety ścienne. Wykonane z aluminium, stanowiące...
23.04.2020 | Oświetlenie
Wybierając lampy do mieszkania czy przestrzeni biurowej,...
24.01.2020 | Oświetlenie
Obecnie oczekuje się, by oświetlenie schodowe, oprócz...
19.12.2019 | Oświetlenie
Lampy wiszące to jeden z najciekawszych rodzajów...
12.11.2019 | Oświetlenie
Łazienka jest miejscem, które wymaga dobrze przemyślanego...
24.09.2019 | Oświetlenie
Profil RETO Lumines Lighting Odpowiednio zaplanowana i...
21.05.2019 | Oświetlenie
Międzynarodowy Dzień Światła z ES-SYSTEM 16 maja...
09.05.2019 | Oświetlenie
Oświetlenie schodów zarówno w przestrzeni publicznej, jak...
09.04.2019 | Oświetlenie
Profile aluminiowe do instalacji taśm LED są...
20.02.2019 | Oświetlenie
Ostatnie lata przyniosły ogromny wzrost popularności profili...