Nowoczesne kinkiety ścienne. Wykonane z aluminium, stanowiące dopełnienie pomieszczeń urządzonych w stylu industrialnym. Kiedyś niezwykle popularne, dziś nieco zapomniane, powracają za sprawą profili aluminiowych LED.  

Kinkiety z profili LED

Do wykonania nowoczesnej wersji kinkietów posłużą nam specjalnie zaprojektowane profile. Nie są to produkty wciąż szczególnie popularne wśród użytkowników , dlatego przy omówieniu przykładowego montażu, posłużymy się konkretnymi modelami i konkretnymi rozwiązaniami z portfolio Lumines Lighting.

fot. Lumines Lighting

Charakterystyczna dla tego typu montażu, jest możliwość licowania powierzchni, po jednej ze stron profilu ze ścianą na której oświetlenie będzie montowane. Omawiane profile Lumines, posiadają dodatkową funkcjonalność, pozwalającą na wykończenie montażu za pomocą warstwy gipsu i farby. Efekt jaki uzyskamy, to wyłaniające się ze ściany oświetlenie LED, nawiązujące do klasycznych zdobień i sztukaterii ściennej i przysufitowej.

fot. Lumines Lighting

Montaż krok po kroku

Profile Logi i Conva, posiadają dedykowany profil montażowy – Sparo. Pozwala on na precyzyjny montaż bezpośrednio do ściany a następnie, na nieinwazyjne mocowanie profilu głównego. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć jakiejkolwiek ingerencji w powierzchnię profilu, co jest kluczowe w późniejszym gładkim wykończeniu całości szpachlą gipsową.

fot. Lumines Lighting

Docięcie obu profili powinno odbyć się precyzyjnie na wymiar. Po przykręceniu profilu montażowego do ściany za pomocą wkrętów montażowych, zakładamy profil główny z zainstalowanymi źródłami światła, podpinamy do zasilania, montujemy zaślepki końcowe, a następnie wykańczamy całość warstwą gładzi. Pamiętajmy o zastosowaniu siatki montażowej lub flizeliny. Precyzyjne zgubienie momentu przejścia między ścianą a profilem wymaga wprawy i doświadczenia, dlatego warto wspomóc się osobą doświadczoną. Na koniec pokrywamy wszystko warstwą farby.

Profile przysufitowe

Kinkiety wykonane z profili LED są atrakcyjne i nowoczesne, ale podstawową funkcjonalnością zaprezentowanych modeli, jest montaż oświetlenia przysufitowego. Dzięki możliwości instalowania długich odcinków profili, jest to stosunkowo łatwa w montażu alternatywa dla wspominaj już tradycyjnej sztukaterii przysufitowej.

fot. Lumines Lighting

Profile standardowo dostępne są w kilku kolorach. Dzięki możliwości doboru koloru białego lakieru, istnieje możliwość rezygnacji z wykańczania warstwą gipsu, co dla mniej wprawnych majsterkowiczów, chcących wykonać powyższą instalację samodzielnie, może stanowić alternatywę.

Na koniec należy pamiętać, że większość sklepów sprzedających profile LED, pozwala na zamówienie już dociętych pod kątem odcinków, co pozwala na precyzyjny montaż w narożnikach ścian.


Data publikacji: 2020-05-05

Podobne technologie i poradniki


27.07.2023 | Oświetlenie
fot. AQForm | IKI round E27 wall...
21.09.2022 | Oświetlenie
Wybierając dziś oświetlenie do wnętrza domu nie...
06.12.2021 | Oświetlenie
Nowoczesne spojrzenie na design Nowoczesne trendy projektowania...
06.12.2021 | Oświetlenie
Nowoczesna sztukateria stała się nieodzownym elementem wykończeniowym,...
01.06.2020 | Oświetlenie
Okrągłe profile LED to rozwiązanie niezwykle praktyczne...
23.04.2020 | Oświetlenie
Wybierając lampy do mieszkania czy przestrzeni biurowej,...
24.01.2020 | Oświetlenie
Obecnie oczekuje się, by oświetlenie schodowe, oprócz...
19.12.2019 | Oświetlenie
Lampy wiszące to jeden z najciekawszych rodzajów...
12.11.2019 | Oświetlenie
Łazienka jest miejscem, które wymaga dobrze przemyślanego...
24.09.2019 | Oświetlenie
Profil RETO Lumines Lighting Odpowiednio zaplanowana i...